"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Losowe zdjęcie z galerii

Z życia parafii w Konopiskach

16.12.2012 Ustanowienie nowych lektorów

 

16.12.2012 lektorzy duze

W niedzielę 16 grudnia o godz. 18-tej odbyła się w kościele pw. św. Wojciecha w Częstochowie uroczystość włączenia do grona lektorów 127 ministrantów z parafii Archidiecezji. Z naszej parafii 4 ministrantów zostało ustanowionych lektorami.

Uroczystości przewodniczył Ks. Bp Jan Wtroba.

Ministranci przez około dwa miesiące przygotowywali się pod okiem diecezjalnego duszpasterza ministrantów Ks. Kan. Sebastiana Ciastka do przyjęcia tej szczególnej posługi. Czytając bowiem w czasie Mszy św. Słowo Boże stają się jakby ustami samego Boga, który do nas mówi.

W trakcie przygotowania kandydaci uczestniczyli w wielu wykładach, prelekcjach i ćwiczeniach z biblistyki, liturgiki i fonetyki. Ostatnim etapem przygotowania były trzydniowe rekolekcje w Ośrodku Rekolekcyjnym "Święta Puszcza w Olsztynie koło Częstochowy. W tym samym ośrodku swoje rekolekcje przeżywają również klerycy przed przyjęciem diakonatu oraz diakoni przed święceniami prezbiteratu.

Wielką radością było patrzeć na niezwykłe świadectwo wiary, które dawało tak wielu młodych ludzi, mówiących, iż chcą służyć Bogu i być wiernymi świadkami Jego słowa.

Nowym lektorom życzymy wytrwałości w podjętych dziś zobowiązaniach oraz na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia szczególnego doświadczenia obecności w swoich rodzinch Jezusa - Słowa, które stało się Ciałem.

 

Galerie zdjęć z uroczystości z udziałem naszych lektorów >>tutaj<<, galeria z całej uroczystości na stronie parafii św. Wojciecha >>tutaj<<.