BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Losowe zdjęcie z galerii

Z życia parafii w Konopiskach

28.09.2013 Mistrzostwa KSM.

Wiadomość podana za portalem kuriaczestochowa.pl.

Za nami Mistrzostwa KSM-u w siatkówce i tenisie stołowym.

W sobotę (28 września) odbyły się III Mistrzostwa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w siatkówce oraz II Mistrzostwa KSM w tenisie stołowym. W rozgrywkach, które odbywały się w Akademickim Centrum Sportu udział wzięło około 300 uczestników ze wszystkich zakątków naszej archidiecezji. – Nie chodziło tutaj głównie o wygraną, lecz o dobrą zabawę – powiedziała Patrycja Basińska, która uplasowała się na drugiej pozycji w tenisie stołowym.

ksm003
VIII przykazanie w Dekalogu KSM-owicza mówi: Dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny. Ks. Roman Rataj, asystent oddziału KSM przy parafii św. Jana Kantego w Częstochowie i asystent Koła Akademickiego KSM przypomniał je w kontekście sobotnich zmagań. – To jest konkretne realizowanie tego przykazania, ponieważ każdy katolik, a nawet każdy człowiek jest wezwany do tego, aby dbać o swoje zdrowie nie tylko duchowe, ale też fizyczne. W statucie KSM-u mamy zapisane m.in, że jedną z działalności tego Stowarzyszenia są zajęcia sportowe. Na spotkaniach KSM-u w parafiach takie zajęcia również powinny się odbywać i to jest realizowane w oddziałach na bieżąco, a dzisiaj jest to ukoronowanie całej pracy rocznej. Tegoroczne zmagania oceniam bardzo dobrze, są one na wysokim poziomie w porównaniu do zeszłorocznych Mistrzostw w Zawierciu, które również miałem przyjemność organizować. Takie rozgrywki są potrzebne, gdyż oddziały i ich księża asystenci poznają siebie nawzajem, a jednocześnie w ten sposób budują ducha właściwej rywalizacji.


Wysoko poziom przygotowania zawodników ocenił również pan Zbigniew Warmus, sędzia piłki siatkowej okręgu opolskiego. – Drużyny są ambitne wybitne, posiadają dobrych zawodników. Widać, że ktoś nad nimi pracował. W kategorii męskiej szczególnie wyróżniła się drużyna z Konopisk. Atmosfera jest wspaniała, zawodnicy mają doping ze strony koleżanek i kolegów z innych grup. Ogromne zainteresowanie widzę również ze strony organizatorów i oczywiście, nas sędziów też. Sport prowadzi do sukcesów. Ja zawsze powtarzam, że młodzież powinna uprawiać sport, zamiast marnować swój czas przed telewizorem, czy co gorsza, zażywając różne używki.
Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy, medale, puchary i inne cenne nagrody, jak książki, płyty, koszulki, gadżety i bilety na mecze AZS-u. Osoby szczególnie wyróżniające się na boisku, także zostały obdarowane upominkami.
- Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży szczególnie dziękuje abp. Wacławowi Depo, Katolickiemu Radiu FIAT oraz Tygodnikowi Katolickiemu „Niedziela" za objęcie patronatu medialnego nad mistrzostwami. Dziękujemy również zawodnikom za zdrową rywalizację świadectwo wiary oraz tym wszystkim, których nie wymieniliśmy, a którzy włączyli się w pomoc przy organizacji – powiedziała Daria Dębska, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej.

Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach:

TENIS STOŁOWY:

Kategoria żeńska gimnazjum oraz liceum:
1. Monika Basińska
2.Patrycja Basińska
3. Aleksandra Jaworowska

Kategoria męska gimnazjum:
1. Michał Cierpiał
2. Piotr Cierpiał
3. Patryk Kaśkosz

Kategoria męska szkół średnich:
1.Patryk Dziubiński
2. Nikodem Szymański
3. Bartosz Kurkowski

Kategoria Open:
1.Adrian Klecha
2. Dawid Dziubiński
3. Maciej Cierpiał

PIŁKA SIATKOWA:

Kategoria żeńska:
1. Oddział KSM przy parafii Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Ostrowach nad Okszą
2. Oddział KSM przy parafii NMP Bolesnej w Gidlach
3. Oddział KSM przy parafii Nawiedzenia NMP w Strzałkowie

Kategoria męska:
1. Oddział KSM przy parafii św. Walentego w Konopiskach
2.Oddział KSM przy parafii Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Ostrowach nad Okszą
3.Oddział KSM przy parafii św. Wojciecha w Częstochowie