"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Losowe zdjęcie z galerii

Z życia parafii w Konopiskach

2015.06.06 Lednica

2015 06 06 037Lednica2000
    Dnia 06.06.2015r. odbyło się największe na świecie spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Na miejscu byliśmy ok. godziny 9:00. Na wejście musieliśmy jeszcze trochę poczekać.

Na szczęście pogoda nam dopisała. Po wejściu na pola każdy dostał zestaw Lednicki, w którym znajdowało się m.in. kadzidło, śpiewnik Lednicki, świeczka oraz medalik. Kiedy znaleźliśmy miejsce mogliśmy trochę odpocząć.

    Oficjalna część spotkania rozpoczęła się o godzinie 17:00. Na scenę wszedł zespół "Siewcy Lednicy", który nas bardzo serdecznie przywitał oraz przygotował do wspólnej modlitwy.
     Można było sobie kupić także jedzenie oraz picie, ktore było niezbędne podczas tak upalnego dnia. Na polach była możliwość spowiedzi. Dodatkowo można było iść na modlitwę wstawienniczą oraz pomodlić się  w kaplicy.

     O godzinie 19:00 odbyła się msza Święta, która nie była zwykłą mszą, ponieważ również podczas niej można było się dobrze bawic przy śpiewie i tańcu. Na koniec mszy każdy dostał błogosławieństwo. Można było też zapalić świeczki kiedy na dworze zaczynało się ściemniać.
    Na zakończenie całego spotkania można było przejść przez bramę w kształcie ryby.
   Wieczorem wszyscy już zmęczeni ale też zadowoleni po tak długim i wyczerpującym dniu udaliśmy się do autokaru i pojechaliśmy do domu.


     Takie spotkania są wspaniałym czasem dla wielu ludzi, ponieważ pozwalają uwierzyć w Boga i nie tylko...

Cecylia Urbańczyk