"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Losowe zdjęcie z galerii

Z życia parafii w Konopiskach

24.10.2015 Bal Wszystkich Świętych

Dnia 24 października 2015r. w sali OSP w Konopiskach odbył się zorganizowany po raz pierwszy "Bal wszystkich Świętych". Pomysłodawcami tego wspaniałego wydarzenia byli księża: proboszcz Sławomir Kaczmarek oraz wikary Łukasz Sakowski z parafii p.w.św Walentego i Wawrzyńca w Konopiskach. Całość tego przedsięwzięcia odbyła się przy współudziale prężnie działającej oazy "Ruch Światło Życie", młodzieży z KSM–u oraz Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Łaźcu.

Honorowymi gośćmi balu byli: Zastępca Wójta pani Zofia Kuśmierska, Dyrektor ZS w Konopiskach pani Ilona Ujma wraz z z–cą panią Beatą Kaletą, Dyrektor Przedszkola w Konopiskach pani Anna Sporek oraz Dyrektor SP w Łaźcu pani Barbara Kromołowska.

2015 10 24 103

Uroczystość wszystkich Świętych, którą obchodzimy co roku 1 listopada, kieruje nasze myśli w stronę poprzednich pokoleń ludzi, którzy poprzez swoje życie zasłużyli na niebo.

Niektórych spośród nich kościół katolicki ogłosił świętymi, aby dla innych ludzi byli przykładem postępowania. W ciągu minionych wieków takich postaw było wiele. Reprezentują oni różne zawody i grupy wiekowe. Ich życie pokazuje, że świętość jest możliwa dla każdego człowieka, jak w piosence "Taki mały, taki duży może świętym być".

Warto więc poznawać i przypominać postawy świętych, aby byli dla nas wzorem.

Taki cel przyświecał organizatorom balu, którzy poprzez przekazywanie wspaniałych wartości połączyli przyjemne z pożytecznym. Idziemy z duchem czasu i wychodzimy naprzeciw tradycjom zaczerpniętym  z innych krajów. Bo przecież Polacy nie małpy i też swoje tradycje mają, które trzeba kultywować i pielęgnować aby przekazać to co wartościowe następnym pokoleniom. Zamiast duchów, czarownic, zaklęć i magicznych dyń na "Bal wszystkich Świętych" przybyło ok.100 osób przebranych za postacie świętych i błogosławionych.

Spośród tak dostojnych person wybrano, wytypowano świętych, którzy swoim strojem najbardziej przypominali prezentowaną postać. Wszyscy uczestnicy balu przy dźwiękach pięknych piosenek wspaniale się bawili i częstowali pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez organizatorów. Wszystko co dobre szybko się kończy i tak w miłej i serdecznej atmosferze dobiegł kresu "Bal wszystkich świętych". Pozostały zdjęcia, wspomnienia uczestników oraz nadzieja, że w następnych latach to niezwykłe wydarzenie kontynuowane będzie w coraz to liczniejszym gronie błogosławionych i świętych.

A.Baor