BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

24 marca 2024
Niedziela Męki Pańskiej

1. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i wzięli udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii.

3. Od poniedziałku do środy od godz. 17.30 do 18.00 możliwość spowiedzi świętej dla tych, którzy nie mogli brać udziału w rekolekcjach.

4. W poniedziałek o godz. 18:45 zapraszamy do pomocy w przygotowaniu dekoracji świątecznych w kościele.

5. Do chorych udamy się z Najświętszym Sakramentem w Wielką Środę. Ks. Proboszcz od godz. 9.00 a ks. Wikariusz od godz. 15.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

6. Wielki Czwartek: W naszej Parafii celebrowana jest w tym dniu Msza Św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, na pamiątkę Ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Św., Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy, upamiętniającej pojmanie w Ogrójcu. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz. W Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej obowiązkowo biorą udział dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Adoracja do godz. 21:30.

7. Wielki Piątek: Zachowajmy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; powstrzymania się od spożywania potraw mięsnych także w Wielką Sobotę). Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki i Śmierci Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 9:00 odprawimy Drogę Krzyżową. Do wspólnej modlitwy i rozważania Męki Pana Jezusa serdecznie zapraszam o godz. 18.00 wówczas rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku. Na zakończenie liturgii Wielkiego Piątku Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godziny 21:30.

8. Wielka Sobota: jest dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 7:00 do wieczornej liturgii o godz. 19.00. Na liturgię prosimy o zabranie świec. Poświęcenie pokarmów w kaplicy w Kopalni o godz. 9.00 i w kościele od godz. 09.00 do 14.00 co godzinę i o godzinie 16.00. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć chwilę na adoracji. Warto w tym dniu zachować Post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W wielką sobotę podczas poświęcenia pokarmów zbierać będziemy produkty dla potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Produkty można przynosić do kościoła.

9. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Msza Święta rezurekcyjna o godz. 6.00 rano z udziałem orkiestry i całej asysty. Procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Pozostałe Msze Święte o godz. 10.00, 11.30 i 16.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00 i Mszy Świętej na Kopalni. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte wg porządku niedzielnego.

10. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz „Magazynu Niedziela”.