V Niedziela Wielkanocy
28 kwietnia 2024

1. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

2. W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 18.40.

3. Próba dla dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej w tym tygodniu tylko w poniedziałek o godz. 16.30.

4. Od środy 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po Mszy Świętej o godz. 18:00. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.

5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a następnego dnia wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i modlitwy za naszą Ojczyzną.

6. W piątek 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte tego dnia tylko w kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym. To również pierwszy piątek miesiąca, spowiedź będzie podczas Mszy Świętych a nabożeństwo majowe tego dnia będzie o godz. 15.30.

7. 3 maja na Mszy Świętej o godz. 11.30 będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie, bezpieczeństwo w służbie naszemu społeczeństwu, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwem św. Floriana dla Druhów Strażaków z naszej parafii.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i sobotę Msza Święta również o godz. 7.00.

9. W czwartek o godz. 20.00 Wieczór Uwielbienia.

10. Z racji piątkowej Uroczystości NMP Królowej Polski chorych odwiedzać będziemy w czwartek od godz. 9.00.

11. W przyszłą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe o godz. 15.15.

12. Zachęcamy do włączenia się w akcję modlitwy o powołania. Akcja ta polega na modlitwie każdego dnia modlitwą „Pod Twoją Obronę” przez okres trwania Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej archidiecezji. Chętne osoby prosimy o kontakt.

13. Parafia organizuje wakacje z Bogiem w Pieninach. W dniach od 12 do 16 sierpnia. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie internetowej parafii.

14. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.