"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Losowe zdjęcie z galerii

POLSKA POD KRZYŻEM

4 września 2019 roku z inicjatywy Fundacji Solo Dios Basta miało miejsce niezwykłe wydarzenie ewangelizacyjne „Polska pod Krzyżem". I nasza parafia pozostała w duchowej łączności ze zgormadzonymi uczestnikami na lotnisku pod Włocławkiem, gdzie miały miejsce główne uroczystości i postanowiła wypełnić duchowy testament świętego Jana Pawła II. Ten wielki Polak wzywał nas przecież do obrony Krzyża „od Tatr aż do Bałtyku". Dlatego w święto Podwyższenia Krzyża Świętego w naszym kościele uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej, ogarniając naszą Ojczyznę modlitwą. Stanęliśmy pod Chrystusowym Krzyżem dosłownie – towarzyszyły nam relikwie Krzyża Świętego. Musimy przypominać sobie, że haniebna śmierć Zbawiciela na krzyżu to najwyższy dowód miłości Boga do człowieka. W dobie nieposzanowania Kościoła, w czasie kryzysu, w chwili zwątpienia patrzmy na Krzyż. Tam Miłość Wcielona za nas oddała życie. Ufajmy w potężną siłę modlitwy i nie zapominajmy, że czyniony przez nas codzienny znak Krzyża Świętego poprowadzi nas właściwą drogą do końca...

20190914 135307