"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia duszpasterskie 32 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
32 Niedziela zwykła
10 listopada 2019

1. Jutro przypada 101. rocznica odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Święto odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Msza św. o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny. Na Mszy Świętej będzie spektakl patriotyczny przygotowany przez dyrekcję, młodzież i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Rększowicach. Po spektaklu i Mszy Świętej przemarsz na Golgotę.

2. W poniedziałek 11 listopada wyjeżdżamy na nocne czuwanie na Jasną Górę. Wyjazd ok. 20.15.

3. W czwartek bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Walentego naszego patrona. Msza Świętą o świętym Walentym a po Mszy Świętej litania do naszego patrona. Święty Walenty jest patronem nie tylko zakochanych ale przede wszystkim na początku czczony był jako patron chorych. Wielu w naszych rodzinach boryka się z różnymi chorobami; chciejmy więc przez wstawiennictwo św. Walentego wypraszać dla nich wszystkich łaskę uzdrowienia.

4. Msza Święta i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia.

5. Młodzież z klasy 1 Szkoły Średniej i 8 Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do bierzmowania i comiesięcznego spotkania zapraszam na wydarzenie „Kana Młodych" w Częstochowie. Jest to spotkanie dla Młodych Archidiecezji Częstochowskiej! W Sobotę, 23 listopada 2019 od 15:00 – 19:30 w Parafia pw. św. Stanisława BM w Częstochowie. Prosimy młodzież z klasy 8 i 1 Szkoły Średniej o odbiór zgód w zakrystii do podpisania przez rodziców na wyjazd a następnie o jak najszybsze oddanie aby wiadomo było jak duży autokar trzeba zamówić. Wyjazd ten jest za darmo.

6. Parafia organizuje zimowisko dla młodzież od 20 do 24 stycznia. Kosz wyjazdu to 450zł od osoby. W cenie tego wyjazdu są jest zapewnione wszytko, młodzieży będzie potrzebne tylko jakieś kieszonkowe na własne wydatki. Zapisy do końca listopada. Liczba miejsc jest ograniczona.

7. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego Zbiórka odbędzie się 14 listopada do godz. 10.00. Prosimy, aby w tym dniu przywozić ten sprzęt na parking przed kościołem. Kto jednak nie mógłby dostarczyć tego sprzętu w wyznaczonym dniu może przywieść ten sprzęt wcześniej i złożyć go na placu za plebanią.

8. Wzorem roku ubiegłego nasza Gmina wraz z wieloma innymi gminami przeprowadza akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Akcja polega na zbiórce przyborów szkolnych, zabawek i słodyczy. Można je składać do 14 listopada w kościele i szkołach.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Józefa Gajzner, śp. Krzysztof Całus, śp. Henryk Kościelny, śp. Józef Marchewka