Druga Niedziela AdwentuDruga Niedziela Adwentu

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Adwentu
10 grudnia 2018
1.Trwamy w okresie Adwentu. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania tego czasu. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na Msze Święte roratnie, by wraz z Maryją oczekiwać narodzin Jezusa. Roraty o godz.: 17:00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci, młodzież i dorośli przynosząc ze sobą lampiony. Każdego dnia po Mszy swiętej o godz. 7.00 śpiewamy Godzinki o NMP. 
2.Dzisiejsza składka do puszek przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
3.Przy wyjściu z Kościoła u ministrantów można zakupić świece wigilijne. Małe w cenie 6 zł, a duże 12 zł. Dziś również u ministrantów można zakupić kalendarz parafialny w cenie 10zł. Kalendarza parafialny w tym roku jest większego formatu (A3), jest w nim miejsce na robienie różnego rodzaju zapisków, w kalendarzu zostały umieszczone zdjęcia z różnych wydarzeń parafialnych. Zachęcamy do nabywania kalendarzy. Dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na dofinasowanie wyjazdu młodzieży na narty, który jako parafia będziemy organizować podczas ferii zimowych. 
4.We wtorek jak zawsze 11 dnia miesiąca wyjeżdżamy o godzinie 20.15 na nocne czuwanie na Jasną Górę. 
5.Od przyszłej nadzieli rozpoczynamy czas relokacji adwentowych w naszej parafii. Nie zmarnujmy czasu łaski, którą daje Bóg. Słuchajmy nauk rekolekcyjnych, odnawiajmy naszą wiarę, skorzystajmy ze spowiedzi świętej. Tylko wtedy będziemy cieszyć się prawdziwie z Bożego Narodzenia. Programy rekolekcji pojawiają się już zapewne w naszych domach. 
6.W naszych domach pojawią się parafianie z opłatkiem na nasz wigilijny stół i planem rekolekcji. Przyjmijmy ich z życzliwością. 
7.W sobotę 15 grudnia o godz. 13.00 odbędzie się na Korzonku wigilia dla niepełnosprawnych z terenu całej gminy. 
8.W imieniu parafii i młodzieży dziękujemy p. Arturowi Kita za kominek do salki dla młodzieży. 
9.Wraz z parafią św. Jakuba Apostoła w Częstochowie organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 8 do 15 listopada 2019 roku. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.  
10.Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz nowego numeru naszej parafialnej gazetki „św. Walenty”. 
11.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Jerzy Zyska 
 

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie
I Niedziela Adwentu
2 grudnia 2018


1. Dziś w Kościele rozpoczynamy okres Adwentu. Czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. We wszystkie dni, z wyjątkiem niedziel, o godz. 17:00 Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Zapraszamy wszystkich parafian a w sposób szczególny dzieci z lampionami by rozświetlały nam drogę do kościoła. Lampion do nabycia w zakrystii. Dzieci jutro otrzymają numerki z którymi każdego dnia mogą przychodzić do naszej świątyni. Jak co roku będziemy losować Dzieciątko oraz upominki. Adwent to czas przygotowania swojego serca na przyjście Pana Jezusa. Dlatego dla wszystkich dzieci mamy propozycję, aby swoje serce przygotowywały poprzez dobre uczynki. Na bocznym ołtarzu znajdują się torebeczki z siankiem, które będzie oznaczało nasze dobre uczynki. Sianko można zabrać do domu a gdy zrobimy jakiś dobry uczynek wówczas przynosimy jeden listek sianka i składamy w żłóbku przed ołtarzem jako nasz dar dla Pana Jezusa. Każdej soboty po Mszy św. o godzinie 7.00 w Adwencie będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do udziału.
2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00 w naszej świątyni będziemy gościli brata Mariusza – częstochowskiego streetworkera. Na to spotkanie bardzo serdecznie zapraszam całą młodzież przygotowującą się do bierzmowania w ramach spotkania formacyjnego, młodzież z Oazy i KSM-u, ministrantów, lektorów i wszystkich chętnych parafian.
3. Od dziś jest możliwość zakupienia wigilijnych świec Caritas.
4. Od dziś czytane są już nowe wypominki roczne. Na stronie internetowej parafii są dostępne te wypominki dlatego wszystkich którzy zamawiali wypominki prosimy o sprawdzenie czy zostały dobrze napisane. W razie jakichkolwiek pomyłek lub braków prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub do kancelarii.
5. We wtorek o godz. 10.00 zapraszamy górników na Mszę św. w ich intencji. Zapraszamy również wdowy po zmarłych górnikach do modlitwy.

6. W czwartek 6 grudnia po Mszy św. o godz. 17.00 odwiedzi nas wyjątkowy gość – św. Mikołaj. Zapraszamy wszystkich kandydatów, ministrantów, lektorów, młodzież z Oazy i KSMU na Mszę Świętą a następnie na spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców, którzy chcieliby przekazać paczki swoim dzieciom zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.
7. W piątek przypada I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godziny 9.00 a spowiedź w kościele od godz. 16.30.
8. W najbliższym czasie w naszych domach pojawią się parafianie z opłatkiem na nasz wigilijny stół i planem rekolekcji. Przyjmijmy ich z życzliwością. W najbliższą niedzielę zapraszamy po odbiór opłatków, które będą roznoszone po Konopiskach.
9. Wraz z parafią św. Jakuba Apostoła w Częstochowie organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 8 do 15 listopada 2019 roku, w cenie 3170zł. Koszty pielgrzymki można rozłożyć na 3 raty. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.
10. Za tydzień jak co roku w II niedzielę Adwentu modlitwami i ofiarami do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
11. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela" oraz nowego numeru naszej parafialnej gazetki „św. Walenty".
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Zdzisław Kita z ul. Opolskiej i Lucyna Krupińska z Łaźca

Ogłoszenia duszpasterski Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
25 listopada 2018


1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata po Mszy Św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.
2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci z klasy II i III SP a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla tych którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcą to teraz uczynić.
3. Wszystkie dzieci i młodzież, które brały udział w nabożeństwach różańcowych lub konkursach pt. „Dar dla Maryi" i „Obraz Maryi" zapraszamy po odbiór nagród.
4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. Czcić będziemy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 7.00 a w niedzielę o godz. 15.15 adoracja Najświętszego Sakramentu.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 w naszej świątyni będziemy gościli brata Mariusza – częstochowskiego streetworkera. Na to spotkanie bardzo serdecznie zapraszam całą młodzież przygotowującą się do bierzmowania w ramach spotkania formacyjnego, młodzież z Oazy i KSM-u, ministrantów, lektorów i wszystkich chętnych parafian. Zadaniem streetworkera jest pomoc bezdomnym, dzieciom ulicy, alkoholikom, narkomanom, prostytutkom i osobom dotkniętym różnymi innymi formami patologii społecznych bezpośrednio w miejscu ich przebywania np. w pustostanach. Zachęcamy do wygospodarowania chwili czasu by spotkać się z tym niesamowitym gościem, który zgodził się odwiedzić naszą parafię.
6. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość zakupienia wigilijnych świec i kalendarzy parafialnych. Kalendarza parafialny w tym roku będzie większego formatu (A3), w kalendarzu zostały umieszczone zdjęcia z różnych wydarzeń parafialnych. Zachęcamy do nabywania kalendarzy. Dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na dofinasowanie wyjazdu młodzieży na narty, który jako parafia będziemy organizować podczas ferii zimowych.
7. Wraz z parafią św. Jakuba Apostoła w Częstochowie organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 8 do 15 listopada 2019 roku, w cenie 3170zł. Koszty pielgrzymki można rozłożyć na 3 raty. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.
8. Zapraszamy na konferencję o jedności małżeńskiej pt. „Remont małżeński". Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
9. Jak co roku 6 grudnia naszą parafię odwiedzi św. Mikołaj.
10. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela".

Nowa książka o Konopiskach

Konopiska. B.Herba

Czytaj więcej: Nowa książka o Konopiskach