BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

ogłoszenie duszpasterskie 13 maja 2018

Ogłoszenia duszpasterskie
Wniebowstąpienie Pańskie
13 maja 2018

1. Jutro o godzinie 19.00 spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klas III gimnazjum, którzy przyjmą ten sakrament 5 czerwca.

2. Trwamy w miesiącu maju. Wszystkich codziennie zapraszamy o godzinie 18.00 na Mszę św., a po niej o godzinie 18.20 śpiewamy litanię do Matki Bożej.

3. W dalszym ciągu zapraszamy młodzież do wyjazdu na Pola Lednicy w dniu 2 czerwca.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

5. We wtorek o godzinie 19.30 spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Alfreda Kwiatkowska z ul. Lipowej. W jej intencji: Wieczny odpoczynek...

ogłoszenia 06 maja 2018

Ogłoszenia duszpasterskie
VI Niedziela Wielkanocna
06 maja 2018

1. Dziś I Niedziela miesiąca. Wspólnota „ Młodzi Duchem" zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe o godzinie 15.00 .

2. Trwamy w miesiącu maju. Wszystkich codziennie zapraszamy o godzinie 18.00 na Mszę św., a po niej o godzinie 18.20 śpiewamy litanię do Matki Bożej.

3. W piątek jak zawsze 11 dnia miesiąca wyjeżdżamy na nocne czuwanie na Jasną Górę. Autokar będzie na parkingu przy kościele o godzinie 20.10.

4. W przyszłą niedzielę 13 maja o godzinie 16.00 zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po nabożeństwie rozpoczną peregrynacje kolejne figurki Matki Bożej po naszych domach. Prosimy o zabranie figurek na ulicę Śląską państwo Kruk na numery nieparzyste, państwo Pyrkosz na numery parzyste. Kolejną na Walaszczyki państwo Pietrzak. Czwarta figurka rozpocznie peregrynację od państwa Kocik z ulicy Jowisza, pójdzie ulicą Marsjańską, Heweliusza i Awicenny.

5. 2 czerwca po raz kolejny organizowane jest na Polach Lednicy koło Poznania Spotkanie Młodych. Jest to największe spotkanie młodzieży na świecie bez udziału papieża. Każdego roku na Lednicę przyjeżdża około 100 tysięcy ludzi młodych. Pragniemy włączyć się w to spotkanie i być na Lednicy. Młodzież zachęcamy i zapraszamy do wyjazdu. Spotkanie kończy się o północy przejściem przez Bramę Rybę i oznacza wybór Chrystusa na całe życie. O Lednicy tak wiele w najnowszym numerze „ Niedzieli". Zachęcamy do nabycia.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.30 będziemy się modlić w intencji ks. Łukasza z okazji 10 rocznicy święceń i z racji jego urodzin.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Bogdan Lipiński z ul. Towarowej. W jego intencji: Wieczny odpoczynek...

ogłoszenia 29.04.2018

Ogłoszenia duszpasterskie
V Niedziela Wielkanocna
28 kwietnia 2018

1. We wtorek witamy miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych. Ze względu na to, iż od maja na terenie naszej gminy będzie darmowa komunikacja i godziny busów z wszystkich miejscowości będą dojeżdżały do kościoła na godzinę 18.00 - wtedy to będzie Msza św. , a po niej o 18.20 będziemy śpiewać Litanię Loretańską. Wiele z was mówiło, iż chciałoby uczestniczyć w codziennej eucharystii i brać udział w Majówkach. Mamy od wtorku tę możliwość i prosimy o liczny udział.

2. Na terenie parafii mamy wielu starszych wiekiem, którzy nie mieli możliwości dotarcia do kościoła. Również od maja na dopołudniowe Msze św. w każdą niedzielę z naszych miejscowości będzie możliwy dojazd i odjazd z naszej świątyni. Rozkład jazdy na szklanych drzwiach i w gablocie. W imieniu całej wspólnoty parafialnej jesteśmy bardzo wdzięczni za taką możliwość.

3. W czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godzinie 11.30 modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Floriana o boże błogosławieństwo i łaski dla naszych strażaków.

4. W piątek I piątek miesiąca. Chorych odwiedzamy jak zawsze od godziny 9.00 . Spowiedź dla odprawiających I piątki od godziny 17.30. Ze względu na długi majowy weekend biskupi udzielają na piątek dyspensy od pokarmów mięsnych.

5. Pamiętajmy o wywieszeniu naszych flag narodowych na najbliższy czas wyrażając w ten sposób patriotyzm i miłość do naszej Ojczyzny.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli : Bogdan Wieczorek z ul. Opolskiej i Monika Ciuk z ul. Śląskiej. W ich intencji: Wieczny odpoczynek...

ogłoszenia 22.04.2018

Ogłoszenia duszpasterskie
IV Niedziela Wielkanocna
22 kwietnia 2018

1. Dziś po Mszy św. o godzinie 16.00 spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klas III gimnazjum.

2. Na balustradzie przy wyjściu z kościoła do nabycia dodrukowany numer naszej parafialnej gazetki „ Święty Walenty „.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy próby przygotowujące dzieci do I Komunii Świętej. Zapraszamy we wtorek i czwartek o godzinie 16.15.

4. Za tydzień o godzinie 16.00 w kościele odbędzie się Msza św. za zmarłych strażaków.

5. W środę w liturgii wspominamy św. Marka. Od tego dnia zaczyna się czas modlitw o dobre urodzaje i za głodujących. Zgodnie z tradycją naszej parafii w tych intencjach będziemy modlić przy krzyżach i kapliczkach w następującym porządku: w środę o godzinie 17.00 – Jamki i Wąsosz przy drodze, o 18.00 – Leśniaki, o godzinie 19.00 – Korzonek i Wąsosz za rzeką. W czwartek o godz. 17.00 – Wygoda i Kowale, o 18.00 – Łaziec, o 19.00 – Walaszczyki i Kijas. Zapraszamy do licznego udziału w naszej modlitwie.

6. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Włoch proszone są o wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł do środy.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli : śp. Danuta Trzepizur z Łaźca i Krystyna Opiłka z ul. Towarowej ostatnio mieszkająca w Niemczech. W ich intencji: Wieczny odpoczynek...

ogłoszenia 15 kwietnia 2018

Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela Wielkanocna
14 kwietnia 2018

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny, którego celem jest rozmiłowanie nas w czytaniu Pisma Świętego.

2. Dziś o godzinie 17.00 spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klas VII SP. Za tydzień zapraszamy klasy III gimnazjum, które przyjmą ten sakrament w najbliższym czasie.

3. U ministrantów do nabycia nowy numer naszej gazetki parafialnej „ Święty Walenty". Do przeczytania m.in. świadectwo z EDK, wspomnienie o naszym byłym proboszczu ks. Leonardzie Stawickim zamordowanym w Dachau, kto może być świadkiem podczas udzielania sakramentów chrztu, bierzmowania czy małżeństwa, oraz o akcji w którą pragniemy się włączyć jako parafia biorąc w opiekę materialną określoną rodzinę w dotkniętej wojną Syrii. Warto nabyć ten numer.

4. Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Częstochowie zaprasza do przedszkola i szkoły dzieci od 2 roku życia, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Kształcenie i terapia są bezpłatne. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli : śp. Bogdan Sikora z ul. Kosmicznej i Janina Różańska córka Konstantego Jarosz z Częstochowy. W ich intencji: Wieczny odpoczynek...