"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

ogłoszenia 22.04.2018

Ogłoszenia duszpasterskie
IV Niedziela Wielkanocna
22 kwietnia 2018

1. Dziś po Mszy św. o godzinie 16.00 spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klas III gimnazjum.

2. Na balustradzie przy wyjściu z kościoła do nabycia dodrukowany numer naszej parafialnej gazetki „ Święty Walenty „.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy próby przygotowujące dzieci do I Komunii Świętej. Zapraszamy we wtorek i czwartek o godzinie 16.15.

4. Za tydzień o godzinie 16.00 w kościele odbędzie się Msza św. za zmarłych strażaków.

5. W środę w liturgii wspominamy św. Marka. Od tego dnia zaczyna się czas modlitw o dobre urodzaje i za głodujących. Zgodnie z tradycją naszej parafii w tych intencjach będziemy modlić przy krzyżach i kapliczkach w następującym porządku: w środę o godzinie 17.00 – Jamki i Wąsosz przy drodze, o 18.00 – Leśniaki, o godzinie 19.00 – Korzonek i Wąsosz za rzeką. W czwartek o godz. 17.00 – Wygoda i Kowale, o 18.00 – Łaziec, o 19.00 – Walaszczyki i Kijas. Zapraszamy do licznego udziału w naszej modlitwie.

6. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Włoch proszone są o wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł do środy.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli : śp. Danuta Trzepizur z Łaźca i Krystyna Opiłka z ul. Towarowej ostatnio mieszkająca w Niemczech. W ich intencji: Wieczny odpoczynek...

ogłoszenia 15 kwietnia 2018

Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela Wielkanocna
14 kwietnia 2018

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny, którego celem jest rozmiłowanie nas w czytaniu Pisma Świętego.

2. Dziś o godzinie 17.00 spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klas VII SP. Za tydzień zapraszamy klasy III gimnazjum, które przyjmą ten sakrament w najbliższym czasie.

3. U ministrantów do nabycia nowy numer naszej gazetki parafialnej „ Święty Walenty". Do przeczytania m.in. świadectwo z EDK, wspomnienie o naszym byłym proboszczu ks. Leonardzie Stawickim zamordowanym w Dachau, kto może być świadkiem podczas udzielania sakramentów chrztu, bierzmowania czy małżeństwa, oraz o akcji w którą pragniemy się włączyć jako parafia biorąc w opiekę materialną określoną rodzinę w dotkniętej wojną Syrii. Warto nabyć ten numer.

4. Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Częstochowie zaprasza do przedszkola i szkoły dzieci od 2 roku życia, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Kształcenie i terapia są bezpłatne. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli : śp. Bogdan Sikora z ul. Kosmicznej i Janina Różańska córka Konstantego Jarosz z Częstochowy. W ich intencji: Wieczny odpoczynek...

ogłoszenia 08 kwietnia 2018

Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Miłosierdzia Bożego
07 kwietnia 2018

1. II Niedziela Wielkanocna TO Niedziela Bożego Miłosierdzia. O godzinie 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus prosił nas przez św. Faustynę, abyśmy w tej godzinie, w tę niedzielę wypraszali łaski dla siebie i całego świata. Dzisiejszy dzień rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. Msze św. w naszym kościele o godzinie 7.00 i 18.00.

3. Bóg zapłać za ofiary dziś złożone do puszek jako pomoc poszkodowanym w wojnie w Syrii.

4. Za tydzień spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klas VII po Mszy św. o godzinie 16.00.

5. Trwamy w nowennie przed uroczystością 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym zapraszamy do licznego udziału w nocnym czuwaniu w środę jak zawsze 11 dnia miesiąca. Odjazd autokaru o godzinie 20.15 z parkingu przy kościele.

6. 19 czerwca wyjeżdżamy na autokarową pielgrzymkę do Włoch. Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych zapraszamy. Szczegóły na plakacie przypiętym na szklanych drzwiach.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Anna Kromołowska z ul. Leśnej. W jej intencji: Wieczny odpoczynek...

ogłoszenia duszpasterskie 01 kwietnia 2018

Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
01 kwietnia 2018

1. Dziś ze względu na Wielkanoc nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Wtedy o godzinie 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia połączoną ze zmianą tajemnic różańcowych. Tego dnia w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.

2. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w porządku niedzielnym. Ofiary składane na tace z tego dnia przeznaczone są na uczelnie katolickie.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Mszy św. Rezurekcyjnej i w Triduum Paschalnym. Dziękujemy Służbie Liturgicznej za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia, wszystkim jednostkom straży pożarnej za pełnienie warty przy Grobie Chrystusa, tym, którzy budowali Ciemnicę i Grób Pański, KŻR, KGW, orkiestrze, chórowi z panem organistą, całej asyście za udział w Rezurekcji. Dziękujemy Wam drodzy parafianie za udział w liturgii w tym szczególnym czasie oraz za adorowanie Chrystusa w Ołtarzu Wystawienia i Grobie.

4. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Z Kijasa otrzymaliśmy 50 zł, z ul. Śląskiej 40 zł, KGW z Kopalni złożyło 100 zł.

5. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

6. W piątek spowiedź dla odprawiających I piątki od godziny 17.30. Chorych w domach odwiedzamy jak zawsze od godziny 9.00.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Marek Caban z Łaźca, Jan Załoga z ul. Śląskiej, Krzysztof Konopa z Aleksandrii. W ich intencji: Wieczny odpoczynek...

ogłoszenia 25 marca 2018

Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Palmowa
25 marca 2018
1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Dla naszej wspólnoty szczególny, ponieważ rozpoczynamy czas świętych rekolekcji. Odnówmy naszą wiarę przez słuchanie nauk rekolekcyjnych i sakrament spowiedzi. Mówmy o rekolekcjach naszym bliskim, może tym, którzy od wielu lat nie korzystali z sakramentu pokuty. Programy jeśli nie dotarły do naszych domów, są do zabrania ze stoliczków pod chórem.

2. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Z ul. Opolskiej otrzymaliśmy 120 zł, z ul. Przemysłowej 50 zł, KGW Korzonek ofiarowało 150 zł, KGW Wygoda 50 zł, KGW Konopiska 100 zł KŻR św. Barbary 150 zł, KŻR św. Kazimierza z Konopisk 150 zł, KŻR św. Walentego z Konopisk 150 zł, mieszkańcy Wąsosza przy drodze 220 zł, z Kowali 30 zł, z Jamek 20 zł, z Wygody 100 zł, z ul. Gagarina 50 zł, z Leśniaków 30 zł.

3. Chorych odwiedzamy już jutro od godziny 14.00. Ich nazwiska możemy zapisywać w zakrystii. Zaprośmy księdza naszym bliskim, aby i oni prawdziwie przeżyli Święta Wielkanocne. Czasami nasi bliscy odchodzą z tego świata bez pojednania z Bogiem i trzeba powiedzieć, że odpowiedzialność za to zaniedbanie ponosi rodzina. Może święta są dobrą okazją by zaprosić kapłana z komunią.

4. W Wielki Czwartek dziękujemy za kapłaństwo i eucharystię. Tego dnia adoracja w Ciemnicy do godziny 22.00. W Wielki Piątek obchodzimy dzień śmierci Chrystusa. O godzinie 9.00 Droga Krzyżowa, a o 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Adoracja w Grobie do godziny 22.00. W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 18.00. Odliczmy się licznie na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Rano święcimy pokarmy w naszym kościele od godziny 10.00 do 14.00 co godzinę. Na dojazdach jak co roku. Możemy oddawać wtedy skarbonki Caritas. Adoracja tego dnia do 21.00. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek od godziny 7.00 do 8.00 możliwość spowiedzi świętej dla tych, którzy nie mogą brać udziału w rekolekcjach. Bardzo mocno prosimy i zachęcamy do udziału w Triduum Paschalnym, bo to jest wyjątkowy i szczególny czas. Uroczysta Msza św. rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godzinie 6.00. Zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek o godzinie 11.00.

5. Na Wigilię Paschalną do poświęcenia i na nasz stół wielkanocny jak co roku Caritas rozprowadza Paschaliki w cenie 5 zł.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Rafał Małolepszy z Wygody, Grzegorz Dziubczyk z Wygody, Waleria Opiłka z ul. Towarowej, Jan Załoga z ul. Śląskiej. W ich intencji: Wieczny odpoczynek...