"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 15 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela Zwykła

12lipca 2020

 

1. Jutro 13 lipca. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę Świętą i nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00.

2. We wtorek bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Walentego KM naszego patrona o godz. 18.00.

3. Msza Święta i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 18.00.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy składali przez ostatnie dwie niedziele ofiary na rehabilitację pana Grzegorza Sakowskiego, brata ks. Łukasza.

5. Dziękujemy za ofiary składane na tace i indywidualnie na potrzeby parafialne.

6. Kolejny wakacyjny, tym razem dwudniowy, wyjazd dla młodzieży z naszej parafii odbędzie się 29 i 30 lipca w Pieniny. Koszt wyjazdu 200zł. Zapisy do przyszłej niedzieli. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie i zakrystii.

7. Trwa czas wakacji dla dzieci, młodzieży i dla wielu dorosłych okres urlopowy. Pamiętajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Na ten błogosławiony czas odpoczynku życzymy obfitości Bożych łaski i dobrej pogody.

8. Przypominamy, że Ks. Arcybiskup Wacław Depo odwołał ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.

9. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Albin Czernik, śp. Bożena Myślikowska. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia duszpasterskie 14 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela Zwykła

05 lipca 2020

1. Dziś, tak jak w ubiegłą niedzielę z inicjatywy młodzieży naszej parafii jest przeprowadzana zbiórka pieniędzy na rehabilitację pana Grzegorza Sakowskiego, brata ks. Łukasza.

2. Dziś Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.15.

3. Jutro o godz. 6.30 młodzież naszej parafii wyjeżdża na spływ pontonowy przełomem Bardzkim. Życzmy im udanego wyjazdu i pamiętajmy o nich tego dnia w naszych osobistych modlitwach.

4. Dziękujemy za ofiary indywidualne składane na potrzeby parafialne z ul. Śląskiej 139 - 100zł, z ul. Opolskiej – 100zł, z ul. Śląskiej 19 – 100zł.

5. Trwa czas wakacji dla dzieci, młodzieży i dla wielu dorosłych okres urlopowy. Pamiętajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Na ten błogosławiony czas odpoczynku życzymy obfitości Bożych łaski i dobrej pogody.

6. Najbardziej gorliwymi ministrantami w minionym miesiącu byli: I miejsce: Bartek Kopyt, II miejsce: Bartek Zych, III miejsce: Damian Kowalik IV Oliwier Kulej V miejsce: Daniel Kleć. Dziękujemy w sposób szczególny tym wszystkim ministrantom i lektorom, którzy dbają w ciągu tygodnia o swoje dyżury oraz całej służbie liturgicznej za posługę przy ołtarzu.

7. Przypominamy, że Ks. Arcybiskup Wacław Depo odwołał ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.

8. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Kazimiera Pyrkosz, śp. Zbigniew Sobieraj

Nowa książka o Konopiskach

Konopiska. B.Herba

Czytaj więcej: Nowa książka o Konopiskach