"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

ogłoszenia 18 marca 2018

Ogłoszenia duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu
18 marca 2018.

1. Dziś ze względu na zimową aurę zapowiadane Misterium Męki Pańskiej odegramy w kościele. Zapraszamy o godzinie 16.30 do naszej świątyni na tę wyjątkową Drogę Krzyżową. Rozpoczniemy od sceny Ostatniej Wieczerzy i Zdrady Judasza. Włączmy się w przeżywanie tego Misterium i razem z naszymi aktorami, którzy się wcielą w biblijne postacie : Uczniów, Żołnierzy, Piłata, Kajfasza, Annasza, Płaczących Niewiast, Szymona z Cyreny, Weroniki, Matki Bolesnej, Jezusa dźwigającego krzyż idźmy na Golgotę. Zapraszamy całe rodziny i gości do licznego udziału.

2. Dziś też zapraszamy na śpiewanie Gorzkich Żali i wysłuchanie nauki pasyjnej o godzinie 15.30. W piątki o godzinie 16.15 lub 19.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

3. Za tydzień Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Tego dnia rozpoczniemy w naszej wspólnocie czas świętych rekolekcji. Pamiętajmy o udziale, słuchajmy nauk rekolekcyjnych, korzystajmy z Sakramentu Pokuty, aby prawdziwie cieszyć się ze Zmartwychwstania Jezusa. Programy w najbliższym czasie dotrą do naszych domów. Rekolekcje poprowadzi ks. Wojciech Drobiec, były wikariusz naszej parafii .

4. Spotkanie organizacyjne dla osób odważnych wyruszających na nocną Ekstremalną Drogę Krzyżową w środę o godzinie 17.30.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Mieszkańcy Łaźca ofiarowali 200 zł, mieszkańcy Walaszczyków 240 zł, chór parafialny ofiarował 100 zł, KŻR św. Franciszka z Konopisk 200 zł, KŻR św. Maksymiliana z Kopalni 100 zł, rodzina z Korzonka 100 zł, z Kopalni 250 zł, z Częstochowy 50 zł, z Jamek 50 zł, z ul. Ogrodowej 30 zł.

6. W dniu 30 marca w Ośrodku Zdrowia odbędą się badania USG różnych narządów ciała. Zainteresowanych odsyłamy do gabloty.

7. Za tydzień do nabycia paschaliki w cenie 5 zł, do poświęcenia w Wigilię Paschalną na nasz wielkanocny stół, które będzie można zanieść później na groby naszych bliskich.

ogłoszenia 11 marca 2018

Ogłoszenia duszpasterskie
IV Niedziela Wielkiego Postu
11 marca 2018

1. Zgodnie z prośbą księdza arcybiskupa, którą kierował do nas w ostatnim swoim liście, pragniemy włączyć się w nowennę modlitewną w intencji naszej Ojczyzny i do listopada każdego 11 dnia miesiąca uczestniczyć w nocnym czuwaniu na Jasnej Górze. Zachęcamy do licznego wyjazdu na nasze czuwanie. Od tego miesiąca spod kościoła o godzinie 20.10 będzie odjeżdżał autokar, który zapewni nam transport do sanktuarium. Osoby pragnące wziąć udział prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

2. Przyszła niedziela to niedziela Krzyża. Tego dnia zgodnie z zapowiedzią pragniemy zorganizować Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości połączoną z odegraniem Misterium Męki Pańskiej. Msza św. o godzinie 16.00 będzie bez kazania i o godzinie 16.30 rozpoczniemy nasze Misterium w kościele od odegrania Ostatniej Wieczerzy i Zdrady Judasza. Potem udamy się na ulicę Śląską. Zakończymy tradycyjnie sceną Ukrzyżowania Chrystusa na naszej Golgocie przy przedszkolu. Włączmy się w przeżywanie tego Misterium i razem z naszymi aktorami, którzy się wcielą w biblijne postacie : Uczniów, Żołnierzy, Piłata, Kajfasza, Annasza, Płaczących Niewiast, Szymona z Cyreny, Weroniki, Matki Bolesnej, Jezusa dźwigającego krzyż idźmy na Golgotę. Zapraszamy całe rodziny i gości do licznego udziału.

3. Nieustannie zapraszamy do Sztafety Postu o chlebie i wodzie oraz do wzięcia udziału w nocnej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Kochcic do Częstochowy. Czym jest EDK można dowiedzieć się kupując najnowszy numer „ Niedzieli".

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego . KŻR św. Teresy z Wąsosza złożyło 100 zł.

ogłoszenia 04 marca 2018

Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela Wielkiego Postu
04 marca 2018

1. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, śpiewanie Gorzkich Żali i wysłuchanie nauki pasyjnej o godzinie 15.30. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 16.15 i 19.00.

2. Dziś spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klas II gimnazjum o godzinie 17.00

3. Za tydzień zamiast kazania po każdej eucharystii będziemy śpiewać Gorzkie Żale. Wielu informowało, iż nigdy w tym wielkopostnym nabożeństwie nie uczestniczyło, dlatego by wszyscy poznali piękno Gorzkich Żali odśpiewamy je w ramach każdej Mszy św.

4. Warto żyć ekstremalnie. Ludzi odważnych nieustannie zapraszamy do nocnej Drogi Krzyżowej z Kochcic na Jasną Górę. Trasa liczy 47 km. Tak wiele w naszym życiu spraw trudnych, czasami beznadziejnych. Idźmy z nimi na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Wyruszamy 23 marca. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

5. Już dzisiaj zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Konopisk 18 marca w niedzielę o 16.30. Tradycyjnie młodzież odegra przedstawienie Męki Pańskiej. Zarezerwujmy sobie wtedy to niedzielne popołudnie i idźmy licznie za Chrystusem dźwigającym krzyż.

6. Dodrukowany numer naszej gazetki parafialnej „ Święty Walenty „ do nabycia na balustradzie przy wyjściu z kościoła.

7. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów za energię ogrzewania w kościele.

8. W gablocie plakat o dofinansowaniu paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła.

9. Dziękujemy za ofiary złożone do Grobu Pańskiego. Koło MB Fatimskiej z Wygody złożyło 200 zł, rodzina z ul. Śląskiej 50 zł.

ogłoszenia duszpasterskie 25 luty 2018

Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Wielkiego Postu
25 luty 2018

1. Dzisiaj jak zawsze w II Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy dzień modlitwy, solidarności i pomocy misjom. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na ten cel.

2. Dzisiaj zapraszamy na śpiewanie Gorzkich Żali i wysłuchanie nauki pasyjnej o godzinie 15.30. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 16.15 i 19.00.

3. Dziś także po Mszy św. o godzinie 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.

4. Za tydzień spotkanie do bierzmowania dla klas II gimnazjum o godzinie 17.00.

5. W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź w kościele od godziny 15.30. Chorych odwiedzamy w domach od godziny 9.00.

6. Dziś do nabycia nowy numer gazetki parafialnej „ Święty Walenty „. Wiele o inicjatywach wielkopostnych w naszej parafii, o EDK, Misterium. Także wspomnienie o zmarłej mamie proboszcza śp. Anieli. Warto nabyć.

7. Nie warto żyć normalnie. Warto żyć ekstremalnie. W piątek 23 marca wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jej uczestnicy pokonają podczas całonocnego marszu ponad 40 km z przerwami na rozważanie stacji Drogi Krzyżowej. Żadne zdjęcia ani filmy nie oddają tego, co dzieje się w sercach uczestników, w środku nocy na ścieżkach EDK. Każdy z uczestników niesie swoje intencje, problemy, swój trud. Ludzi odważnych – nie bojących się wyzwań zapraszamy do wspólnej pieszej wędrówki. W tym roku idziemy Trasą św. Huberta z Kochcic na Jasną Górę. Długość trasy 47 km. Droga przebiega przez Blachownię, Ostrowy, Walaszczyki i Dźbów. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie.

8. Od 19 czerwca wspólnie z dwoma parafiami pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Włoch m.in. do grobu św. Jana Pawła II. Szczegóły w późniejszym terminie.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Witold Kowal z ul.
Częstochowskiej. W jego intencji: Wieczny odpoczynek...

ogłoszenia 18 luty 2018

Ogłoszenia duszpasterskie
I Niedziela Wielkiego Postu
18 luty 2018

1. Dziś o godzinie 15.30 śpiewamy Gorzkie Żale i słuchamy kazania pasyjnego.

2. Dziś po Mszy św. o godzinie 16.00 spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klas III gimnazjum.

3. W każdy piątek zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej o godzinie 16.15 lub 19.00.

4. W przyszłą niedzielę rozpocznie peregrynację Figurka Matki Bożej Fatimskiej w kolejnych miejscowościach naszej parafii. Prosimy o zabranie figurki na Kowale od strony lasu, oraz państwo Kozłowskich na ulicę Księżycową po Mszy św. o godzinie 16.00.

5. Orkiestra zaprasza chętnych do grania w jej szeregach. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. Za tydzień po Mszy św. o godzinie 11.30 zapraszamy na spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

7. Za tydzień jak co roku w II niedzielę Wielkiego Postu wspieramy dzieła misyjne.

8. W tym roku Drogę Krzyżową ulicami Konopisk pragniemy połączyć z Misterium Męki Pańskiej, które odegrałaby nasza młodzież. Do inscenizacji potrzeba wielu aktorów, dlatego zachęcamy do włączenia się do naszego przedstawienia.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli : Mirosława Klecha
z ul. Opolskiej, Czesława Jagusiak z ul. Śląskiej, Władysława Pyrkosz z ul.
Opolskiej. W ich intencji: Wieczny odpoczynek...

Więcej artykułów…

  1. Nowa książka o Konopiskach