BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocy

26maja 2019

1. Dziś 21 dzieci w naszej świątyni po raz pierwszy do swoich serc przyjmie Pana Jezusa podczas I Komunii Świętej. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby byli wierni Chrystusowi na zawsze. Rodzicom życzymy a zarazem prosimy, aby stawali się wobec swoich dzieci pierwszymi świadkami wiary. Dziękujemy rodzicom za posprzątanie i przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła na tę piękną uroczystość.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Dziękujemy Paniom z Korzonka i wszystkim, którzy zaangażowali się w plewienie i przygotowanie miejsc do nasadzania kwiatów wokół naszej świątyni.

4. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15.30.

5. W tym tygodniu będziemy z dziećmi przeżywać ich Biały Tydzień. Dzieci z rodzicami i najbliższymi zapraszamy codziennie na Msze Świętą połączoną z nabożeństwem majowym o godz. 18.00. Od soboty – nabożeństwo czerwcowe.

6. Kończy się miesiąc maj. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafia a w sposób szczególny tych, którzy do tej pory nie znaleźli jeszcze czasu by uczestniczyć w nabożeństwie majowym. Nabożeństwa majowe w kościele o godz. 18.30. Młodzieży przygotowująca się do bierzmowania przypominamy iż są zobowiązani do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

7. W przyszłą sobotę o godz. 3.30 wyjeżdżamy na Pola Lednickie. Spotkanie dla wyjeżdżających we wtorek o godz. 19.00. Wyjeżdżających proszę o wpłatę 30zł.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11. 30 spotkanie dla rodziców dzieci z klasy IV SP, które będą przeżywać swoją pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej 4 czerwca o godz. 18.00. Próba dla dzieci 3 czerwca o godz. 15.45. Spowiedź Święta po próbie ok. godz. 16.30.

9. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.15 a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z VIII klasy szkoły podstawowej.

10. W przyszłą niedzielę młodzież działająca w szkolnym kole „Caritas” przy szkole św. Jana

Pawła II w Łaźcu przeprowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek na częstochowskie hospicjum.

11. Młodzież w łączności z parafią pragnie przeprowadzić jak co roku losowanie fantów obok kościoła. Potrzebujemy jak zawsze waszego wsparcia i bardzo prosimy o włączenie się w tę akcję. Mamy prośbę, aby w ciągu tych trzech najbliższych tygodni składać różne drobne fanty do koszy w kruchcie kościoła. Mamy również prośbę, aby może znaleźli się sponsorzy cenniejszych nagród. Liczymy na wasze włączenie się tę akcję, aby była to nasza wspólna inicjatywa.

12. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniach kościelnych, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty” i „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”

13. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz nowej gazetki parafialnej „św. Walenty”.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Kowalik, śp. Adama Mercik, śp. Jana Gieszcz. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocy

19maja 2019

1. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15.30, a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z III klasy gimnazjum.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele o godz. 18.30. Zachęcamy również do wspólnej modlitwy maryjnej przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. Młodzieży przygotowująca się do bierzmowania i dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej przypominamy iż są zobowiązani do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

3. Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w wtorek i czwartek o godz. 16.15.

4. Modlitwa o urodzaje i błogosławieństwo pól w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się w następującym porządku:

Poniedziałek: 1800 Jamki

                        1900 Leśniaki

                        1900 Korzonek

Wtorek:          1800 Łaziec

                        1900 Wąsosz przy drodze

                        1900 Wąsosz za rzeką

Środa:            1800 Walaszczyki

                        1900 Kowale

                        1900 Kijas

Czwartek:      1800 Kopalnia

                        1900 Wygoda

 

5. W sobotę młodzież naszej parafii wyjeżdża do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie a następnie zwiedzimy Tarnów. Wyjazd ten jest wyrazem podziękowania za piękne Misterium Męki Pańskiej i gorliwą służbę przy ołtarzu w trakcie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

6. Ze względu na uroczystość I Komunii Świętej - Msza Święta zbiorowa za zmarłych w przyszłą niedzielę odbędzie się o godz. 12.00. 

 

7. Biorących udział w pielgrzymce na Ukrainne prosimy o wpłatę pierwszej raty w wysokości 500zł

 

do wtorku.

 

8. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”

9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży z VIII klasy szkoły podstawowej.

Ogłoszenia duszpasterskie 4 Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocy

12maja 2019

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Obecna niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

2. Dziś adoracja i nabożeństwo majowe o godz. 15.15. W sposób szczególny podczas tej adoracji i nabożeństwa modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Zapraszamy wszystkich jutro na godz. 18.00.

4. We wtorek o godz. 20.00 Wieczór Uwielbienia. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież i wszystkich parafian, aby znaleźli choć trochę czasu w ten wtorkowy wieczór, by wpatrywać się w Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. By prosić Go o wszelkie potrzebne łaski, zdrowie, uzdrowienie, nawrócenie dla siebie, rodziny, najbliższych i całej wspólnoty parafialnej.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele o godz. 18.30. Zachęcamy również do wspólnej modlitwy maryjnej przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. Młodzieży przygotowująca się do bierzmowania i dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej przypominamy iż są zobowiązani do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

6. Parafia organizuje wyjazd na Lednice. Na wyjazd ten możemy zapisywać się do końca tygodnia.

7. Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w poniedziałek i czwartek o godz. 16.15.

8. W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski. Mszę Święte o godz. 9.00 i 18.00.

9. W sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie jest tak zwany „Dzień Otwartych Drzwi”. Zapraszamy ministrantów, lektorów i młodzież męską naszej parafii, by wzięła udział w tym wydarzeniu, dzięki czemu będą mieli oni możliwość poznania Seminarium Duchownego i życia kleryków od wewnątrz. Chętnych zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii.

10. Ze względu na zapowiadane deszcze w rozpoczynającym się tygodniu, poświęcenie pól odbędzie się w następnym tygodniu.

11. Ze względu na uroczystość I Komunii Świętej - Msza Święta zbiorowa 26 maja odbędzie się o godz. 12.00.

12. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” a także parafialnej gazetki Św. Walenty.

13. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży z III klasy gimnazjum.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Władysław Fiszer, śp. Wiesław Pyrzyna. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Biblijna

05maja 2019

1. Dzisiaj Niedziela Biblijna, która rozpoczyna w kościele Tydzień Biblijny. Jest czas w którym Kościół zachęca nas do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach naszej wiary i życia.

2. Dziś adoracja i nabożeństwo majowe o godz. 15.15.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, który w polskiej tradycji jest szczególnym miesiącem poświęconym Maryi. Każdego dnia wraz z Maryją adorujemy Jej Syna w Eucharystii i śpiewamy litanie Loretańską. Ze względu na małą liczbę osób biorących udział w tym nabożeństwie, przenośmy je na godz. 18.30, aby wszyscy którzy dłużej pracują mieli również możliwość udziału w tym pięknym maryjnym nabożeństwie. Zachęcamy również do wspólnej modlitwy maryjnej przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. Młodzieży przygotowująca się do bierzmowania i dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej przypominamy iż są zobowiązani do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

4. Parafia organizuje wyjazd na Lednice. Jest to największe spotkanie młodzieży na świecie bez udziału papieża. Chętnych chcących brać udziału w tym wydarzeniu zapraszamy do zapisania się na liście w zakrystii.

5. Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej we wtorek i w czwartek o godz. 16.15.

6. W sobotę, jak co miesiąc zapraszamy na nocne czuwanie przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd autokaru o godz. 20.15.

7. Najbardziej gorliwymi ministrantami w miesiącu kwietniu okazali się: I miejsce: Tomek Latoszek, II miejsce: Mikołaj Polak, III miejsce: Bartek Kopyt (kandydat) Najgorliwsi otrzymują upominki. Całej służbie liturgicznej dziękujemy za posługę przy ołtarzu, zwycięzcą gratulujemy oraz życzymy gorliwości w służbie wszystkim pozostałym.

8. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” a także parafialnej gazetki Św. Walenty.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla tych, którzy nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania z różnych powodów a chcą to teraz uczynnić.

10. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitwy o powołania do służby w Kościele.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Ryszard Lecybil. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Miłosierdzia Bożego

28kwietnia 2019

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele polskim Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu. Dzisiaj o godz. 15:30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2. W poniedziałek, 29 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 7.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a po Mszy Świętej nabożeństwo. Z racji Uroczystości NMP Królowej Polski chorych odwiedzimy w środę 1 maja o godz. 9.00; natomiast w czwartek 2 maja od godz. 17.30 spowiedź. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie. W niedzielę Adoracja o godz. 15.15.

4. Od środy, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17:30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania jest zobowiązana do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i modlitwy za naszą Ojczyzną.

6. W piątek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w porządku niedzielnym. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Wszystkim dzieciom i młodzieży, którzy wzięli udział w konkursie pt. „Prawdziwa Miłości”, który polegał na namalowaniu jednej z wybranej stacji Drogi Krzyżowej serdecznie dziękujemy. Wszystkich biorących udział w tym konkursie zapraszamy po odbiór nagród w przyszłą niedzielę. Wyróżnienie w konkursie otrzymują: I miejsce: Karolina Wąsowicz, II miejsce: Jessica Janik i Jakub Filipek, III miejsce: Emilia Dziubińska i Patryk Kędziora. Dziękujemy również za udział w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną całym rodziną i poszczególnym dzieciom i młodzieży. Rodzina państwa Kołodziejczyków z Wąsosza zwyciężyła w kategorii palm wykonywanych przez całą rodzinę, natomiast Natalia Musialak z ul. Opolskiej zwyciężyła w kategorii palm wykonywanych indywidualnie. Serdecznie gratulujemy zwycięzco i wszystkim uczestnikom konkursu.

8. W podziękowaniu za piękne Misterium Męki Pańskiej i gorliwą służbę przy ołtarzu w trakcie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych organizujemy 25 maja wyjazd dla młodzieży, ministrantów i lektorów do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, postaramy również w ramach tego wyjazdu odwiedzić Kraków.

9. Dnia 1 czerwca po raz kolejny organizowane jest na Polach Lednickich koło Poznania Spotkanie Młodych. Jest to największe spotkanie młodzieży na świecie bez udziału papieża. Pragniemy również, aby i nasza młodzież parafialna włączyła się w to piękne spotkanie Młodych na Lednicy. Chętnych chcących brać udziału w tym wydarzeniu zapraszamy do zapisania się na liście w zakrystii.

10. Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej 7 maja we wtorek i 9 maja w czwartek o godz. 16.15.

11. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”, nowego numeru parafialnej gazetki Św. Walenty.

12. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.