"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 19 Niedziela Zwykła

1. Dziś w naszej parafii przez cały dzień odbywa się losowanie fantów po każdej Mszy Świętej. Fanty w cenie 7zł. A o godzinie 17.00 odbędzie się losowanie głównych nagród ufundowanych przez księży, pana wójta i tych którzy złożyli ofiary pieniężne. Główne nagrody to: Telewizor 50 calowy, dron, tablet, meble ogrodowe, odkurzacz, blender, mikser, wyciskarka do soków, maszynka do golenia philips dla mężczyzn, sztućce. Dochód z losowania przeznaczony na wyjazdy dla dzieci i młodzieży.

2. Dziękujemy państwu, którzy posprzątali i przygotowali kościół na uroczystość odpustową św. Wawrzyńca. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim grupom parafialnym, Kołą Żywego Różańca, chórowi parafialnemu, liturgicznej służbie ołtarza, asyście, KGW wszystkich parafian i gości przybyłym na tę uroczystość.

3. W poniedziałek 13 sierpnia zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i nabożeństwa ku czci Matki Bożej fatimskiej.

4. W środę 15 uroczystość Wniebowzięcia NMP czyli Matki Bożej Zielnej. Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00, 11.30, i 16.00. Na wszystkich Mszach św. poświecenie plonów i kwiatów.

5. Od piątku, 15 sierpnia po każdej Mszy Świętej przeżywać będziemy Nowennę przed uroczystością NMP Częstochowskiej. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej Nowennie wszystkich parafian.

6. Zgodnie z zapowiedzią 18 sierpnia organizujemy jednodniowy spływ kajakowy dla lektorów. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii lub przez Facebook na naszej grupie Liturgiczna Służba Ołtarza w Konopiskach.

7. W dniach od 29 sierpnia do 2 września organizujemy wyjazd na zakończenie wakacji dla młodzieży. Młodzież zadecydowała iż w tym roku chce jechać na Mazury. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii lub przez Facebook na naszej grupie OAZ- KSM.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela".

9. W ostatnim tygodniu zmarł: Wiesław Sławik. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu, Dobry Jezu a nasz Panie.....

Ogłoszenia duszpasterskie 18 Niedziela Zwykła

 

1. Dziś w naszym kościele o godz. 15.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

3. W poniedziałek 6 sierpnia (czyli jutro) o godz. 10.00 wyjazd do Aguaparku dla ministrantów. Jeśli ktoś jest jeszcze chętny zachęcamy do zapisania się na listę w zakrystii.

4. W czwartek o godz. 18.30 zbiórka ministrantów przed odpustem parafialnym św. Wawrzyńca. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów.

5. W piątek 10 sierpnia Odpust św. Wawrzyńca, patrona Parafii. Suma Odpustowa w intencji Parafian zostanie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie na tą szczególnie uroczystą Mszę św. zapraszamy wszystkie grupy parafialne, Koła Żywego Różańca, chór parafialny, liturgiczną służbę ołtarza, asystę, dziewczynki sypiące kwiatki, strażaków, KGW wszystkich parafian i gości.

6. W sobotę 11 sierpnia jak zawsze zapraszamy na nocne czuwanie w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd autokarem o godz. 20.00.

7. W przyszłą niedzielę zgodnie z zapowiedzią pragniemy zorganizować losowanie fantów. Dziękujemy wam za to, że wielu z was ofiarowało już różne przedmioty czy pieniądze na loterię. Dziękujemy za ofiarę 500zł z Osiedla, 100zł z Wąsosza, 200zł z Konopisk. Prosimy, aby każdy kto może włączył się jeszcze w tą akcję by była to nasza wspólna inicjatywa. Za tydzień przez całą niedzielę będziemy mogli nabywać fanty w cenie 7zł, a o godzinie 17.00 odbędzie się losowanie cennych nagród ufundowanych przez księży, pana wójta i tych którzy złożyli ofiary pieniężne. Część głównych nagród już mamy a są to: odkurzacz, blender, mikser, wyciskarka do soków, maszynka do golenia philips dla mężczyzn, sztućce. Dochód z losowania przeznaczony na wyjazdy dla dzieci i młodzieży.

8. Jak już wcześniej ogłaszaliśmy 18 sierpnia organizujemy jednodniowy spływ kajakowy dla lektorów. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii lub przez Facebook na naszej grupie Liturgiczna Służba Ołtarza w Konopiskach.

9. Natomiast w dniach od 29 sierpnia do 2 września organizujemy wyjazd na zakończenie wakacji dla młodzieży. Młodzież zadecydowała iż w tym roku chce jechać na Mazury. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii lub przez Facebook na naszej grupie OAZ- KSM.

10. Zachęcamy do nabycia tygodnika katolickiego „Niedziela".

11. Wszystkim parafianom i szanownym gościom na błogosławiony czas wakacji i urlopów życzymy obfitości Bożych łask.

12. W ostatnim tygodniu zmarł: śp. Artur Pisula. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu, Dobry Jezu a nasz Panie.....

Ogłoszenia duszpasterskie 17 Niedziela Zwykła

 

1. W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień – obchodzony w Kościele jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy do miesięcznego lub całkowitego powstrzymania się od picia alkoholu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Sierpień jako miesiąc trzeźwości jest przeżywany od 1984 roku. Wybrano sierpień ze względu na szczególne czczenie i „nagromadzenie" świąt maryjnych w tym czasie. Również w dniu 26 sierpnia 1956 roku w święto Matki Bożej Częstochowskiej, w dzień odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu jedno z przyrzeczeń brzmiało: „Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu, rozwiązłości". Stąd też nasza zachęta do podjęcia choćby miesięcznej abstynencji.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
W czwartek na Mszy Świętej o godz. 7.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a po Mszy Świętej nabożeństwo.
W piątek od godz. 9.00 wyjazd do chorych a od godz. 17.00 spowiedź.
W sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie. W niedzielę natomiast Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.

3. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunie św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom fantów na loterię. Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Wygoda" za złożoną ofiarę. Dziękujemy za otrzymane CB radia. Nadal potrzebujemy waszego wsparcia i bardzo prosimy o dalszą pomoc.

5. 6 sierpnia organizujemy wyjazd do Aguparku dla ministrantów. Wszystkich chętnych zachęcamy do zapisania się na listę w zakrystii lub przez Facebook na naszej grupie Liturgiczna Służba Ołtarza w Konopiskach.


6. 18 sierpnia natomiast organizujemy jednodniowy spływ kajakowy dla lektorów. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii lub przez Facebook na naszej grupie Liturgiczna Służba Ołtarza w Konopiskach.

7. Natomiast w dniach od 30 sierpnia do 2 września organizujemy wyjazd na zakończenie wakacji dla młodzieży. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii lub przez Facebook na naszej grupie OAZ- KSM. W związku z wyjazdem spotkanie dla młodzieży w środę o godz. 19.30.

8. Dziękujemy za dotychczasową modlitwę i post w intencji powołań i prosimy o dalszą kontynuację. Dobrą okazją do włączenia się w to usilone błaganie Boga o nowe powołania jest pierwszo czwartkowa Msza Święta w intencji powołań. Zapraszamy na Msze Świętą w czwartek o godz. 7.00 by modlić się o nowe powołań kapłańskie zwłaszcza do naszego seminarium w Częstochowie.

9. Zachęcamy do nabycia tygodnika katolickiego „Niedziela".

10. W ostatnim tygodniu zmarł: śp. Norbert Woszczyna. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu, Dobry Jezu a nasz Panie.....

ogłoszenia duszpasterskie 24 czerwca 2018

Ogłoszenia duszpasterskie
12 Niedziela Zwykła
24 czerwca 2018
1. Przypominamy, iż codziennie w miesiącu czerwcu po Mszy św. o godzinie 18.00 odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

2. W piątek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Znajdźmy tego dnia czas na eucharystię. Msze św. o godzinie 9.00 i 18.00. Ofiary jakie złożymy na tacę tego dnia jak zawsze przeznaczamy na Stolicę Apostolską, tzw. Świętopietrze .

3.Rozpoczęliśmy czas wakacji i urlopów. Modlimy się o bezpieczny wypoczynek dla nas i naszych bliskich. W czasie wakacji jak zawsze kancelaria parafialna czynna tylko rano od 8.00 do 9.00. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w kaplicy w Kopalni.

4. Decyzją księdza arcybiskupa ksiądz Łukasz Sakowski po 6 latach zakończył pracę w naszej parafii. W przyszłą niedzielę powitamy księdza Rafała Białasa, który o godzinie 11.30 odprawi Mszę św. prymicyjną.

5.Pamiętajmy, iż wakacje są czasem urlopów, odpoczynku od zajęć szkolnych. Wakacje nie zwalniają nas od modlitwy i udziału w niedzielnej eucharystii.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Ryszard Kromołowski z Wąsosza i śp. Ryszard Wieczorek z ul .Śląskiej. W ich intencji: Wieczny odpoczynek...

Nowa książka o Konopiskach

Konopiska. B.Herba

Czytaj więcej: Nowa książka o Konopiskach