"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia 23 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
23 Niedziela zwykła
09 września 2018

1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.30 poświęcimy plecaki i przybory szkolne uczniom klas I. Jest to Msza Święta z kazaniem dla dzieci i młodzieży dlatego w miarę możliwości prosimy by dzieci i młodzież przychodziła na tę Mszę Świętą.
2. Dziś rozpoczynamy kolejny Tydzień Wychowania. Przez kolejne dni będziemy otaczać szczególna modlitwą dzieci i młodzież a także nauczycieli, wychowawców i pedagogów.
3. W wtorek 11 września jak zawsze zapraszamy na nocne czuwanie w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd autokarem o godz. 20.00.
4. W czwartek przypada 13 września. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św., nabożeństwo fatimskie i procesję o godz. 18.00.
5. W piątek będziemy przeżywali Święto Podwyższenia Krzyża świętego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
6. W piątek 14 września o godz. 18.30 spotkanie formacyjne dla młodzieży z Oazy i KSM-u. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii, aby włączyła się w którąś z tych wspólnot.
7. Wszystkich chłopców od III klasy szkoły podst., zapraszamy do Służby przy ołtarzu jako ministrantów i lektorów. Zbiórka dla obecnych i nowych ministrantów i lektorów w najbliższą sobotę 15 września o godz. 10.00 w kościele.
8. Zbliża się miesiąc październik. Panie Katechetyki wraz z parafią organizują konkurs dla dzieci z klas od I do III SP pt. „Dar dla Maryi" a także dla dzieci i młodzieży z klas od IV i VIII SP i III gimnazjum pt. „Obraz Maryi". Szczegółowe informacje u katechetów.
9. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania (wszystkie grupy i uczniów VII klasa SP) ma swoje spotkanie w niedzielę 16 września po Mszy św. o godz. 16.00.
10. Młodzież z naszej parafii zachęcamy do zapisania się na wyjazd do Warszawy na wydarzenie pt. STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary! Które odbędzie się 6 października 2018 roku. Młodzi z Polski i świata zgromadzą się na PGE Narodowym w Warszawie by doświadczyć spotkania z żywym Bogiem! Wszystkich chętny zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii.
11. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela".
12. W ostatnim tygodniu zmarła Janina Hauer. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu, Dobry Jezu a nasz Panie....

Ogłoszenia duszpasterskie 22 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Ciesząc się z ostatnich wolnych godzin, wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpocząć go w imię Boże. Zapraszamy więc dzieci i młodzież, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Mszę św. o godz. 8.00 na Kopalni; 8.15 na Łaźcu a o 9.00 w kościele w Konopiskach, podczas której modlić się będziemy o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
W czwartek na Mszy Świętej o godz. 7.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a po Mszy Świętej nabożeństwo.
W piątek o 7.00 Msza Święta wynagradzająca Sercu Jezusowemu, po Mszy Św. nabożeństwo a od godz. 9.00 wyjazd do chorych. O godz. 17.00 spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. Kontynuacja spowiedzi z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego dla dzieci i młodzieży w sobotę podczas Mszy Świętej a także po Mszy Świętej jeśli będzie taka potrzeba.

4. W sobotę 8 września święto Narodzenia NMP, tzw. MB Siewnej. Poświęcenie ziarna na Mszy Świętej o godz. 9.00 i 18.00.

5. W przyszłą niedzielę 9 września na Mszy Świętej o godz. 11.30 poświęcimy plecaki i przybory szkolne uczniom klas I. Jest to Msza Święta z kazaniem dla dzieci i młodzieży dlatego w miarę możliwości prosimy by dzieci i młodzież przychodziła na tę Mszę Świętą.

6. Przypominamy, że po wakacjach wracamy do normalnego trybu odprawiania mszy świętych, to znaczy od poniedziałku do soboty o 7.00 i 18.00 a w niedzielę o 8.00, 9.00 (Kopalnia), 10.00, 11:30 i 16.00. Jak również do normalnego działania kancelarii parafialnej.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela".

Ogłoszenia duszpasterskie 21 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
21 Niedziela zwykła
26 sierpnia 2018

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu. Uroczystość ta skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania. Dziś o 6 rano do tronu Maryi na Jasnej Górze wyruszyła nasza pielgrzymka parafialna. Wspierajmy wszystkich pielgrzymujących naszymi modlitwami.

2. Dziś jeszcze o godz. 13.00 Masza Święta dziękczynna za tegoroczne zbiory i plony. Równocześnie prosić będziemy Boga o pomyślność dla gospodarzy i mieszkańców powiatu częstochowskiego. Dalsza część uroczystości będzie odbywać się na stadionie GLKS Lot Konopiska. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W sobotę 1 września czcić będziemy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 7.00 a w niedzielę o godz. 15.15 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

5. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

6. Po wakacjach, od 1 września, wracamy do normalnego trybu odprawiania mszy świętych, to znaczy od poniedziałku do soboty o 7.00 i 18.00 a w niedzielę o 8.00, 9.00 (Kopalnia), 10.00,  11:30 i 16.00 Jak również do normalnego działania kancelarii parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościli O. Tomasza Pawlika – misjonarza z Wybrzeża Kości Słoniowej. Skieruje on do nas Słowo Boże i podzieli się doświadczeniem pracy na misjach.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela".

9. W ostatnim tygodniu zmarli: śp. Adela Niedziela, śp. Stefan Musiał, śp. Urszula Haładaj, śp. Jerzy Biel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

Ogłoszenia duszpasterskie 20 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
20 Niedziela zwykła
19 sierpnia 2018

1. Tydzień temu udało nam się zorganizować losowanie fantów. Dzięki waszemu zaangażowaniu i ofiarności zebraliśmy 6000zł. Wszystkie pieniądze przeznaczone zostaną na wyjazdy z młodzieżą.

2. Po każdej Mszy Świętej o godz. 7.00 przeżywamy Nowennę przed uroczystością NMP Częstochowskiej. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej Nowennie wszystkich parafian.

3. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do zapisania się i udziału w naszej pieszej parafialnej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w przyszłą niedzielę. Znajdźmy czas, aby z naszymi sprawami i intencjami pielgrzymować przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej. Koszt ubezpieczenia 2zł. Jak co roku o godzinie 6.00 wyruszamy z pod kościoła na pielgrzymi szlak. Spowiedź dla pielgrzymów w piątek i sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszamy!

4. Również w przyszłą niedzielę będziemy dziękować Bogu za tegoroczne zbiory i plony. Równocześnie prosić będziemy Boga o pomyślność dla gospodarzy i mieszkańców powiatu częstochowskiego. O godz. 13.00 Msza Święta w naszej świątynia a dalsza część uroczystości będzie odbywać się na stadionie GLKS Lot Konopiska. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. Jeśli ktoś z młodzież chciałby jeszcze zapisać się na wakacyjny wyjazd na Mazury to bardzo serdecznie zapraszamy. Zapisywać można się do 23 sierpnia.

6. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela".

7. W ostatnim tygodniu zmarli: Stanisław Szymanek i Barbara Mazik-Jędrzejczyk. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu, Dobry Jezu a nasz Panie.....

Nowa książka o Konopiskach

Konopiska. B.Herba

Czytaj więcej: Nowa książka o Konopiskach