BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 28 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
28 Niedziela zwykła
14 października 2018

1. Dziś w parafii gościmy ks. Roberta Żwirka, kapłana diecezji sosnowieckiej, który jest wykładowcą śpiewu i muzyki kościelnej, kompozytorem z Olkusza. Skierował on do nas Słowo Boże, a poprzez śpiew i grę na gitarze aktywnie włączył się w przeżynanie każdej Mszy Świętej. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia jego autorskich płyt.
2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa", a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. My jako parafia, osobę i nauczanie Papieża Polaka w sposób szczególny przypomni sobie w przyszłą niedzielę dzięki młodzieży ze SP w Łazicu, która pod opieką pani Anety Baor przygotowała inscenizację na Dzień Papieski i na Mszy Św. o godz. 11.30 nam ją przedstawi. W przyszłą niedzielę odbędzie się również zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży z ubogich i wielodzietnych rodzin naszej Ojczyzny.
3. Dziś spotkanie po Mszy Świętej o godz. 16.00 dla młodzieży z klasy VIII SP przygotowującej się do bierzmowania.
4. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 uroczyście przejdziemy na „Golgotę" gdzie zostanie poświęcony nowy krzyż. Bardzo dziękujemy p. Andrzejowi Miedzińskiemu, który przygotował ten krzyż, parafia zakupiła natomiast pasyjkę, która na tym krzyżu się znajduje. Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom, dzięki którym ten krzyż został tam umieszczony oraz tym wszystkim, którzy teraz tym miejscem się opiekują.
5. Dziś o godz. 15.15 nabożeństwo różańcowe. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Za nami już 2 tygodnie modlitwy różańcowej. Dziękujemy wszystkim, którzy gorliwie uczestniczą w codziennym różańcu - dzieciom, młodzieży, dorosłym i zapraszamy pozostałych do tej pięknej modlitwy. Nabożeństwa od poniedziałku do soboty o godz. 17:15. Nabożeństwo różańcowe dla pracujących we wtorek i piątek o godz. 19.00.
Poniedziałek: SP w Konopiskach i SP w Łaźcu
Wtorek: SP Korzonku i SP w Kopalni
Środa: SP Korzonku i SP w Kopalni
Czwartek: SP w Konopiskach
Piątek: SP w Łaźcu i Młodzież Szkoły Średniej

6. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
7. Bardzo serdecznie zapraszamy na „Bal wszystkich Świętych". Obędzie się on 27 października o godz. 17.30 w sali OSP na Wąsoszu. Szczegółowe informacje o tej uroczystości na plakatach.
8. Przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Porządkujmy groby naszych bliskich. Pamiętajmy o modlitwie wypominek za naszych zmarłych. Ofiary od wielu lat się nie zmieniają. Wypominki roczne ok. 30zł, od jednej osoby, wypominki oktawalne i jednorazowe za dobrowolną ofiarę. Kartki do wypisywania są na stolikach przy wejściu.
9. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy również w swoich modlitwach o ks. Łukaszu Sakowskim w dniu jego imienin.
10. W piątek 19 października przeżywać będziemy trzeci piątek miesiąca, czcić będziemy Boże Miłosierdzie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a po Mszy św. będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia.
11. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy VII SP w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00.
12. Wszystkich parafian, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania
z różnych powodów a chcieliby to teraz uczynić bardzo serdecznie zapraszamy, aby skontaktowali się z duszpasterzami parafii.
13. Spotkanie dla młodzieży z Oazy i KSM-u w piątek o godz. 19.00 a zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
14. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", gazetki parafialnej „Święty Walenty" i Kalendarza Rolniczego.
15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Mieczysław Sosnowski Wieczny odpoczynek...

Ogłoszenia duszpasterskie 27 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
27 Niedziela zwykła
10 października 2018

1. Dziś spotkanie po Mszy Świętej o godz. 16.00 dla młodzieży z klasy III gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.
2. Trwa miesiąc październik i trwamy na modlitwie różańcowej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa od poniedziałku do soboty o godz. 17:15. Nabożeństwo różańcowe dla pracujących we wtorek i piątek o godz. 19.00.
Poniedziałek: SP w Konopiskach i SP w Łaźcu
Wtorek: SP Korzonku i SP w Kopalni
Środa: SP Korzonku i SP w Kopalni
Czwartek: SP w Konopiskach
Piątek: SP w Łaźcu i Młodzież Szkoły Średniej
3. W czwartek 11 października zapraszamy na czuwanie przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Wyjazd autokarem o godz. 20.15.
4. W sobotę 13 października. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św., nabożeństwo fatimskie i procesję o godz. 17.00. To ostanie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Tym bardziej zapraszamy wszystkich parafian, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tym nabożeństwie.
5. W przyszłą niedzielę po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 11.30 uroczyście przejdziemy na „Golgotę" gdzie zostanie poświęcony nowy krzyż. Także mieszkańcy Konopisk Małych, Kopalni i Aleksandrii przygotowują krzyż do poświęcenia w lesie za ul. Wrzosową.
6. W przyszłą niedzielę w parafii będziemy gościć ks. Roberta Żwirka, kapłana diecezji sosnowieckiej, który jest wykładowcą śpiewu i muzyki kościelnej, kompozytorem z Olkusza. Skieruje on do nas Słowo Boże, a poprzez śpiew i grę na gitarze aktywnie włączy się w przeżynanie każdej Mszy Świętej. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia jego autorskich płyt.
7. Bardzo serdecznie zapraszamy na „Bal wszystkich Świętych". Obędzie się on 27 października o godz. 17.30. W tym roku bal będzie w Sali OSP na Wąsoszu z racji tego iż sala w Konopiskach w tym terminie jest zajęta. Podobnie jak w zeszłym roku zachęcamy dzieci do przygotowania strojów i przebrania się za ulubionego świętego. Bilet kosztuje 10zł. W programie zabawa taneczna, poczęstunek, konkursy z nagrodami za najładniejsze przebranie za świętego i świętą.

8. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Porządkujmy groby naszych bliskich. Pamiętajmy o modlitwie wypominek za naszych zmarłych. Ofiary od wielu lat się nie zmieniają. Wypominki roczne ok. 30zł, od jednej osoby, wypominki oktawalne i jednorazowe za dobrowolną ofiarę. Kartki do wypisywania są na stolikach przy wejściu.
9. W poniedziałek od godz. 7.00 można zamawiać Mszę Święte na przyszły rok. Bardzo serdecznie prośmy, aby Msze Święte zamawiać osobiście w kancelarii i zakrystii a nie poprzez maila czy smsa ostatecznie przez telefon.
10. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy VIII SP w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00.
11. Wszystkich parafian, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania
z różnych powodów a chcieliby to teraz uczynić bardzo serdecznie zapraszamy, aby skontaktowali się z duszpasterzami parafii.
12. Spotkanie dla młodzieży z Oazy i KSM-u w piątek o godz. 19.00 a zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
13. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", gazetki parafialnej „Święty Walenty" i Kalendarza Rolniczego.
14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Marianna Janicka Wieczny odpoczynek...

Ogłoszenia 26 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
26 Niedziela zwykła
30 września 2018

1. Dziś poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. na Mszy św. o godz. 11:30.

2. Dziś również spotkanie po Mszy Świętej o godz. 16.00 dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

3. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja
w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17:15. Nabożeństwo różańcowe dla pracujących we wtorek i piątek o godz. 19.00. Pamiętajmy
i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.
Poniedziałek: SP w Konopiskach i SP w Łaźcu
Wtorek: SP Korzonku i SP w Kopalni
Środa: SP Korzonku i SP w Kopalni
Czwartek: SP w Konopiskach
Piątek: SP w Łaźcu i Młodzież Szkoły Średniej

4. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów
i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
W czwartek na Mszy Świętej o godz. 700 modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a po Mszy Świętej nabożeństwo.
W piątek o godz. 700 Msza Święta wynagradzająca i nabożeństwo
a o godz. 900 wyjazd do chorych; od godz. 17.00 spowiedź.
W sobotę po Mszy Świętej o godz. 700 nabożeństwo pierwszo sobotnie. W niedzielę natomiast Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec
o godz. 1515.
6. Bardzo serdecznie zapraszamy na „Bal wszystkich Świętych". Wszyscy Święci balują w niebie". Niech słowa tej piosenki będą zachętą do włączenia się w piękną inicjatywę naszej młodzieży z Oazy i KSM-u. Jako parafia pragniemy zorganizować dla dzieci „Bal Wszystkich Świętych". Podobnie jak w zeszłym roku zachęcamy dzieci do przygotowania strojów i przebrania się za ulubionego świętego. Szczegóły tej uroczystości pojawią się
w najbliższym czasie.

7. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Porządkujmy groby naszych bliskich. Pamiętajmy o modlitwie wypominek za naszych zmarłych. Ofiary od wielu lat się nie zmieniają. Wypominki roczne ok. 30zł, od jednej osoby, wypominki oktawalne i jednorazowe za dobrowolną ofiarę. Kartki do wypisywania są na stolikach przy wejściu.

8. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy III gimnazjum w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00.

9. Wszystkich parafian, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania
z różnych powodów a chcieliby to teraz uczynić bardzo serdecznie zapraszamy, aby skontaktowali się z duszpasterzami parafii.

10. W przyszłą sobotę 6 października wyjeżdżamy do Warszawy na wydarzenie pt. „Stadion Młodych", koszt wyjazdu 30zł. Wyjazd o godz. 8.00.

11. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela".

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Kazimiera Janik i śp. Henryk Gorzelak. Wieczny odpoczynek...

Ogłoszenia duszpasterskie 25 Niedziela Zwykła

1. Dziś spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej po Mszy Świętej o godz. 11.30.
2. Wszystkie dzieci i młodzież pragnące śpiewać w naszej parafialnej scholce zapraszamy dziś na krótkie spotkanie po Mszy Świętej o godz. 11.30.
3. Na „Golgocie" koło Przedszkola został zdemontowany krzyż do renowacji, okazało się jednak, że jest konieczność zrobienia nowego krzyża.
4. W związku z wielokrotną kradzieżą koszy na śmieci z naszego cmentarza i przywożenie różnorodnych śmieci z domów, została zamontowana brama zamykana na kłódkę w bocznym wjeździe na nasz cmentarz. Klucze dostępne u p. Grabarza.
5. W piątek 28 września o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla młodzieży
z Oazy i KSM-u. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii, aby włączyła się w którąś z tych wspólnot.
6. Zapraszamy chłopców pragnących zostać ministrantami na zbiórkę Liturgicznej Służby Ołtarza, w sobotę o godz. 09:00 w kościele. Zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów w najbliższą sobotę 29 września o godz. 09.00.
7. Przypominamy o konkursie dla dzieci z klas od I do III SP pt. „Dar dla Maryi" a także dla dzieci i młodzieży z klas od IV i VIII SP i III gimnazjum pt. „Obraz Maryi". Szczegółowe informacje u katechetów.
8. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. odbędzie się w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30.
9. W przyszłą niedzielę spotkanie po Mszy Świętej o godz. 16.00 dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.9.

10. W przyszłą niedzielę spotkanie po Mszy Świętej o godz. 11.30 dla rodziców dzieci klasy II Szkoły Podstawowej.

11. Młodzież z naszej parafii zachęcamy do zapisania się na wyjazd do Warszawy na wydarzenie pt. STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary! Które odbędzie się 6 października 2018 roku. Zapisy na to wydarzenie będziemy przyjmowali do 28 września.
12. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela".

Nowa książka o Konopiskach

Konopiska. B.Herba

Czytaj więcej: Nowa książka o Konopiskach