"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Ogłoszenia duszpasterskie 33 Niedziela Zwykła

33 Niedziela zwykła

17 listopada 2019

1.Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Niech ten dzień uczy nas wrażliwości i szacunku względem ludzi potrzebujących. Zbiórka na rzecz ubogich archidiecezji częstochowskiej w przyszłą niedzielę.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Dziękujemy również za udział w zbiórce sprzętu elektronicznego i elektrycznego.

3.Proszę, aby młodzież z kasy 8 szkoły podstawowej i 1 klasy szkoły średniej, która wyraża chęć wyjazdu na Kanę Młodych  w ramach spotkania formacyjnego do bierzmowania skontaktowała się z  ks. wikariuszem do wtorku.

4.Zapraszamy na tzw. Remont Małżeńskie w Kościele Akademickim w Częstochowie. Szczegółowe informacje na plakacie.

5.Przypominamy, że wypominki roczne możemy zamawiać do ostatniej niedzieli listopada.

6.Już niedługo będzie można zakupić kalendarza parafialny.  Uwzględniliśmy wasze zeszłoroczne podpowiedzi i w kalendarzu zamieściliśmy informacje o imieninach, będzie w nim również miejsce na robienie różnego rodzaju zapisków a także w kalendarzu zostały umieszczone jak zawsze zdjęcia z różnych wydarzeń parafialnych. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony będzie na dofinasowanie wyjazdu młodzieży na narty, który jako parafia będziemy organizować podczas ferii zimowych.

7.Parafia organizuje zimowisko dla młodzież od 20 do 24 stycznia. Kosz wyjazdu to 450zł od osoby. W cenie tego wyjazdu są jest zapewnione wszytko, młodzieży będzie potrzebne tylko jakieś kieszonkowe na własne wydatki. Zapisy do końca listopada. Liczba miejsc jest ograniczona.

8.W niedzielę 1 grudnia po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. Spotkanie dotyczyć będzie strojów, dekoracji kościoła oraz kamerzysty. Zapraszamy na to spotkanie firmy wyrażające chęć podjęcia się tych zadań.

9.Na stronie parafialnej została umieszczona podstawa prawna odnosząca się do zarządzania cmentarzem i pochówków zmarłych na cmentarzu.

10.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Stefania Banasiak

Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła

31 Niedziela zwykła
03 listopada 2019

1. Dziś o godz. 15.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

2. Dziś w naszej świątyni o godz. 17.30 z rąk biskupa Andrzeja Przybyskiego 37 osób przymnie Sakrament Bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Młodzieży i rodzicom, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą uroczystość bardzo serdecznie dziękujemy.

3. 5 listopada, czyli we wtorek przypadają imieniny Ks. Proboszcza. Z tej okazji zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. w poniedziałek o godz. 17.00. Chcemy polecać Panu Bogu w naszych wspólnych modlitwach Ks. Proboszcza, prosząc o błogosławieństwo, zdrowie i obfitość łask w życiu i posłudze dla naszej wspólnoty parafialnej. Pamiętajmy o ks. Proboszczu w naszych indywidualnych modlitwach.

4. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Różaniec z wypominkami za zmarłych. o godz.: 16:00. Bezpośrednio po tej modlitwie będzie sprawowana Msza Święta za naszych zmarłych.

5. W środę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych.

6. W czwartek o godz. 20.00 w naszej świątyni Wieczór Uwielbienia. Jezus na Ciebie czeka przyjdź nie zwlekaj.

7. Najbardziej gorliwymi ministrantami w minionym miesiącu byli: I miejsce: Bartek Kopyt, II miejsce: Oliwier Kulej, III miejsce: Mikołaj Polak. Dziękujemy w sposób szczególny tym wszystkim ministrantom i lektorom, którzy dbają w ciągu tygodnia o swoje dyżury oraz całej służbie liturgicznej za posługę przy ołtarzu.

8. Młodzież z klasy 1 Szkoły Średniej i 8 Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do bierzmowania i comiesięcznego spotkania zapraszam na wydarzenie „Kana Młodych" w Częstochowie. Jest to spotkanie dla Młodych Archidiecezji Częstochowskiej! W Sobotę, 23 listopada 2019 od 15:00 – 19:30 w Parafia pw. św. Stanisława BM w Częstochowie. Spotkanie odnośnie wyjazdu i odbiór zgód do podpisania przez rodziców na wyjazd we wtorek o godz. 19.30. Wyjazd ten jest za darmo.

9. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania w swoich indeksach na każdy rok ma wyznaczoną ilość uczestnictwa w konkretnych nabożeństwach. Skończył się miesiąc październik a dużej części młodzież przygotowujące się do bierzmowania nie było na nabożeństwach różańcowych, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na różaniec za zmarłych by nadrobić zaległości.

10. Parafia organizuje zimowisko dla młodzież od 20 do 24 stycznia. Kosz wyjazdu to 450zł od osoby. W cenie tego wyjazdu są jest zapewnione wszytko, młodzieży będzie potrzebne tylko jakieś kieszonkowe na własne wydatki. Zapisy do końca listopada. Liczba miejsc jest ograniczona.

11. Wzorem roku ubiegłego nasza Gmina wraz z wieloma innymi gminami przeprowadza akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Akcja polega na zbiórce przyborów szkolnych, zabawek i słodyczy. Można je składać do 14 listopada w kościele i szkołach.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: śp. Henrykę Brącel

Nowa książka o Konopiskach

Konopiska. B.Herba