"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Zwykła

19 stycznia 2020

II Niedziela Zwykła

1. Dziś w naszej świątyni o godz. 17.00 Koncert Noworoczny. Serdecznie wszystkich

zapraszamy.

2. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga

się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja

was umiłowałem". Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka.

Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych,

którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana

Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda o godz. 9.15:

20. 01. 2020r. Poniedziałek: ul. Sadowa i ul. Mała

oraz od godz. 16.00 ul. Heweliusza od ul. Księżycowej numery parzyste

a od godz. 18.00 numery nieparzyste

21. 01. 2020r. Wtorek: ul. Wrzosowa

oraz od godz. 16.00 ul. Awicenny od ul. Księżycowej

22. 01. 2020r. Środa: Wąsosz przy drodze oraz od godz. 18.00 ul. Kosmiczna

23. 01. 2020r. Czwartek: ul. Towarowa, ul. Ogrodowa, ul. Różana

ul. Spacerowa, ul. Skośna, ul. Zielona

oraz od godz. 17.00 ul. Kopernika

24. 01. 2020r. Piątek: Walaszczyki oraz Kowale

oraz od godz. 16.00 ul. Jowisza i ul. Marsjańska

oraz ul. Źródlana ul. Świerkowa, ul. Dębowa, ul. Modrzewiowa, ul. Bukowa,

25. 01. 2020r. Sobota: ul. Przemysłowa i ul. Gagarina oraz od godz. 15.00 ul. Kosmonautów

życzliwe przyjęcie oraz składane ofiary kolędowe i za dodatkowe ofiary składane na chodniki na

cmentarzu: dwie rodziny 50zł, jedenaście rodziny 100zł, dwie rodziny 200zł,

5. W trakcie trwania wizyty kolędowej kancelaria czynna rano do godz. 8.45.

6. W niedzielę 26 stycznia po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci

pierwszokomunijnych w związku z uroczystością Matki Bożej Gromnicznej.

7. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego

„Niedziela" w cenie 6zł oraz kalendarza parafialnego w cenie 10zł.

8. 29 stycznia o godz. 18.00 w hali sportowej nabór do szkółki muzycznej. Szczegóły na

plakacie.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Irena Wolniak

Ogłoszenia duszpasterskie Święto Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2020

Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z naszą tradycją zachowujemy w kościele świąteczny wystrój i śpiewamy kolędy do 2 lutego.

2. Zapraszamy dziś w imieniu wspólnoty „Młodzi Duchem” do wspólnego kolędowania po Mszy Świętej o godz. 16.00. Niech to wspólne śpiewanie, kolędowanie będzie naszą modlitwą i uwielbieniem Jezusa, który stał się człowiekiem dla naszego zbawienia.

3. Młodzież, która wyjeżdża na zimowisko z parafii gromadzi się jutro przy kościele; wyjeżdżamy o godz. 6.00.

4. We wtorek bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Walentego naszego patrona. Msza Świętą o świętym Walentym a po Mszy Świętej litania do naszego patrona. Módlmy się dla swoich dzieci i wnuków przez wstawiennictwo świętego Walentego o dobrych małżonków. Święty Walenty jest patronem nie tylko zakochanych ale przede wszystkim na początku czczony był jako patron chorych. Wielu w naszych rodzinach boryka się z różnymi chorobami; chciejmy więc przez wstawiennictwo św. Walentego wypraszać dla nich wszystkich łaskę uzdrowienia.

5. W piątek czcić będziemy Boże Miłosierdzie, zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 17.00.

6. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda o godz. 9.15:

13. 01. 2020r. Poniedziałek: ul. Górna i Kwiatowa oraz od godz. 16.00 ul. Księżycowa od ul. Sportowej
14. 01. 2020r. Wtorek: ul. Leśna od ul. Przejazdowej
15. 01. 2020r. Środa: ul. Klonowa od Konopisk i ul. Przejazdowa
16. 01. 2020r. Czwartek: ul. Lipowa i Brzozowa
17. 01. 2020r. Piątek: ul. Stawowa, Spółdzielcza i Włoszczańska
18. 01. 2020r. Sobota: ul. Szkolna od ul. Brzozowej

Dziękujemy wszystkim, których dotychczas odwiedziliśmy podczas wizyty kolędowej za życzliwe przyjęcie oraz składane ofiary kolędowe i za dodatkowe ofiary składane na chodniki na cmentarzu: dwie rodziny 50zł, dwanaście rodziny 100zł, trzy rodziny 150zł,

7. W trakcie trwania wizyty kolędowej kancelaria czynna rano do godz. 8.45.

8. Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach, Konopielki i Przyjaciele zapraszają 19 stycznia o godz. 17.00 do naszej parafialnej świątyni na Koncert Noworoczny.

9. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

10. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz kalendarza parafialnego w cenie 10zł.

11. Znaleziono telefon oraz pewną kwotę euro. Do odebrania w kościele lub na plebani.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Wiesława Sosnowska, śp. Michał Caban

Nowa książka o Konopiskach

Konopiska. B.Herba