bn_2011

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019

 1. Wczoraj odbyły się Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w tenisie stołowym archidiecezji częstochowskiej. Naszą parafię reprezentował lektor Piotr Cierpiał, który wywalczył pierwsze miejsce w kategorii lektor starszy. Piotrowi bardzo gratulujemy zwycięstwa i dziękujemy, że tak pięknie reprezentował naszą parafię na tle całej archidiecezji częstochowskiej.
 2. Dziś niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na potrzeby misji.
 3. Dziś o godzinie 15.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z VII klasy a o godz. 18.00 spotkanie dla wszystkich zaangażowanych w Misterium Męki Pańskiej. Jeśli ktoś chciałby jeszcze zaangażować się w to wydarzenie to bardzo serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Święte o godz. 9.00 i 17.00.
 5. Spotkanie informacyjne z biurem podróży w związku z pielgrzymką do Ziemi Świętej odbędzie się środę 20 marca o godz. 17.30. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy się zgłosili a także zapraszamy tych, którzy nie są może jeszcze zdecydowani, by posłuchać jak ta pielgrzymka będzie wyglądać i przebiegać i wówczas może to zaważy nad decyzją wyjazdu do Ziemi Świętej. Tych którzy zadeklarowali chęć wyjazdu prosimy o kontakt z ks. wikariuszem w celu uzupełnienia brakujących danych.
 6. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w piątek o godz. 16.15 dla dzieci, rodziców prosimy o to by mobilizowali dzieci do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej i by pomogli im dostać się do kościoła, dla dorosłych i młodzieży Droga Krzyżowa o godz. 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.15. Przygotowującym się do bierzmowania przypominamy, że mamy okres Wielkiego Postu a więc czas nabożeństw wielkopostnych w których są zobowiązani brać udział.
 7. Zapraszamy do udziału w akcji #AquaPanemChallenge, czyli sztafecie postu o chlebie i wodzie. Przy wyjściu z kościoła stoi puszka do której można wrzucać intencje a w zakrystii jest lista na którą można się zapisywać i wyrażać swoją gotowość do postu o chlebie i wodzie w konkretnym dniu.
 8. Zachęcamy do udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W tym roku wyruszymy szlakiem św. Mikołaja z Truskolas. Zachęcamy do zapisania się na listę osób chętnych w zakrystii i do rejestracji przez internet. Jeśli ktoś nie będzie potrafił dokonać rejestracji, prosimy o kontakt i wówczas nasza młodzież udzieli pomocy.
 9. Nieodpłatne porady prawne dla parafian w piątek o godz. 18.00 w kancelarii parafialnej. Można przychodzić ze wszystkimi sprawami. Porad udzielać będzie nasz parafianin.
 10. W piątek o godz. 17.30 spotkanie formacyjne Oazy i KSM-u. Na to spotkanie zaprosiliśmy w tym tygodniu przedstawicieli KSM-u z regionu zawierciańskiego.
 11. W sobotę zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza o godz. 10.00.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla tych którzy z różnych powodów nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania a chcą to teraz uczynić.
 13. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów można zakupić naszą parafialną gazetkę „św. Walenty”, zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” a także zabrania ze sobą skarbonki wielkopostnej, niech to będzie jeden z tysiąca pomysłów na jałmużnę wielkopostną.
 14. W dniach 21-28 czerwca 2019 r. organizujemy między parafialną pielgrzymkę autokarową na Ukrainę.
 15. W gablocie można zapoznać się za plakatami promującymi Niższe Seminarium Duchowne w Częstochowie a także Zespół Szkół Specjalnych nr. 45 w Częstochowie.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: śp. Kazimierz Brol. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu

10 marca 2019

1. Dziś o godzinie 15.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z VIII klasy.

2. Jutro rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z naszej parafii, które zakończą się w środę – 13 marca Wieczorem Uwielbienia o godz. 17.45. W sposób szczególny prosimy rodziców, aby przywieźli dzieci i młodzież na ten Wieczór Uwielbienia i zarazem sami wzięli w nim udział.

Plan rekolekcji:

Poniedziałek: 9.00 kl. I -V - nauka rekolekcyjna

                        11.00 kl. VII – VIII i III gimnazjum - nauka rekolekcyjna 

Wtorek:          9.00 kl. I -V - nauka rekolekcyjna

                        11.00 kl. VII – VIII i III gimnazjum - nauka rekolekcyjna 

Środa:           9.00 kl. I – VI spowiedź i Msza Święta

                      11.00 kl. VII – VIII i III gimnazjum spowiedź i Msza Święta

                      17.45 kl. I - VIII i III gimnazjum - Wieczór Uwielbienia

3. W poniedziałek 11 marca jak zawsze zapraszamy na nocne czuwanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd autokaru ok. 20.15.

4. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w piątek o godz. 16.15 dla dzieci a dla dorosłych i młodzieży o godz. 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.15 z kazaniem pasyjnym. Za udział w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przygotowującym się do bierzmowania przypominamy, że mamy okres Wielkiego Postu a więc czas nabożeństw wielkopostnych w których są zobowiązani brać udział.

5. Zapraszamy do udziału w akcji #AquaPanemChallenge, czyli sztafecie postu o chlebie i wodzie. Przy wyjściu z kościoła stoi puszka do której można wrzucać intencje a w zakrystii jest lista na którą można się zapisywać i wyrażać swoją gotowość do postu o chlebie i wodzie w konkretnym dniu.

6. Jak co roku zachęcamy do udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W tym roku wyruszymy szlakiem św. Mikołaja z Truskolas. Trasa ma długość 40km. Zachęcamy do zapisania się na listę osób chętnych.

7. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą.

8. W piątek czcić będziemy Boże Miłosierdzie. Zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 17.00.

9. W sobotę 16 marca z Liturgiczną Służbą Ołtarza wyjeżdżamy do Aquaparku. Wyjazd o godz. 9.30.

10. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na potrzeby misji.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej a o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z VII klasy.

12. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów można zakupić naszą parafialną gazetkę „św. Walenty”, zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” a także zabrania ze sobą skarbonki wielkopostnej niech to będzie jeden z tysiąca pomysłów na jałmużnę wielkopostną.

13. Jak już ogłaszaliśmy organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 8 do 15 listopada 2019 roku, w cenie 3170zł. Koszty pielgrzymki można rozłożyć na 3 raty. Spotkanie informacyjne z biurem podróży odbędzie się 20 marca o godz. 17.30. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy się zgłosili a także zapraszamy tych, którzy nie są może jeszcze zdecydowani, by posłuchać jak ta pielgrzymka będzie wyglądać i przebiegać i wówczas może to zaważy nad decyzją wyjazdu do Ziemi Świętej.

14. W dniach 21-28 czerwca 2019 r. organizujemy między parafialną pielgrzymkę autokarową na Ukrainę.

15. Wminionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła: śp. Łucja Pijet: Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia duszpasterskie 8 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

VIII Niedziela Zwykła

03 marca 2019

 1. Dziś o godzinie 15.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z III klasy gimnazjum.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Zapraszam na Msze św. o godz. 9.00, 17.00 i 18.00 na Kopalni. Podczas każdej mszy świętej posypanie głów popiołem. W tym dniu wszystkich katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. A osoby pełnoletnie od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej, Gorzkich żali: dorosłych, młodzież i dzieci. Nabożeństwo Drogi krzyżowej będzie w piątek: dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 19.00, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.15 z kazaniem pasyjnym. Za udział w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek miesiąca pamiętajmy w swoich modlitwach by prosić Boga o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 7.00, która będzie sprawowana w tej intencji.
 5. Czas Wielkiego Postu to czas rekolekcji. W tym roku ze względu na egzaminy końcowe klasy 8 Szkoły Podstawowej i 3 Gimnazjum, młodzież naszej parafii rekolekcje będzie przeżywała w dniach od 11 do 13 marca. Rekolekcje zakończą się Wieczorem Uwielbienia przygotowanym przez młodzież naszej parafii 13 marca o godz. 17.45 na który już dziś bardzo serdecznie zapraszam młodzież naszych szkół jak i wszystkich parafian. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie Wieczoru Uwielbienia od strony muzycznej i modlitewnej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.00.
 6. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Już dziś jak co roku zapraszamy do udziału w akcji Aqua Panem Challenge, czyli sztafecie postu o chlebie i wodzie. Przy wyjściu z kościoła stoi puszka do której można wrzucać intencje a w zakrystii jest lista na którą można się zapisywać i wyrażać swoją gotowość do postu o chlebie i wodzie w konkretnym dniu. W tych intencjach od Środy Popielcowej codziennie rano i wieczorem przed mszą święta będziemy odmawiać dziesiątek różańca a także podejmować post o chlebie i wodzie aż do Niedzieli Zmartwychwstania. Zachęcamy do składania intencji i włączenia się w tę akcję poprzez modlitwę i post.
 7. Jak co roku organizować będziemy Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowość. Wszystkich chętnych chcących zaangażować się w to dzieło zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19.00. Również jak co roku zachęcamy do udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Szczegółowe informację będą w późniejszym czasie. Jednak już dziś zachęcamy do zapisania się na listę osób chętnych.
 8. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.
 9. W piątek spotkanie formacyjne Oazy i KSM-u o godz. 19.00 a w sobotę o godz. 10.00 zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z VIII klasy. Przygotowującym się do bierzmowania przypominamy, że rozpoczyna się okres Wielkiego Postu a więc czas nabożeństw wielkopostnych w których są zobowiązani brać udział.
 11. Jeśli ktoś z parafian posiada wózek inwalidzki, który nie jest użytkowany a mógłby go wypożyczyć to bardzo prosimy o kontakt z duszpasterzami.
 12. W sobotę 16 marca organizujemy wyjazd do Aquaparku dla Liturgicznej Służby Ołtarza.
 13. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów można zakupić nowy numer gazetki parafialnej „św. Walenty”; w tym numerze odnajdziemy: Orędzie papieża Franciszka na Wielki Post, odpowieć na pytanie dlaczego w Środę popielcową posypujemy sobie głowę popiołem, relację z parafialnego zimowiska, które odbyło się w Szczyrku i wiele innych informacji a także zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Irena Pyrkosz, śp. Władysław Ślusarczyk w ich intencji: Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia duszpasterskie 7 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela Zwykła

03 marca 2019

 1. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy w zeszłą niedzielę uczcili naszego patrona św. Walentego. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do pań KŻR, KGW, wszystkich pocztów sztandarowych, służby liturgicznej, chóru z panem organistą, orkiestry. Bóg zapłać także wszystkim, którzy pomogli posprzątać nasz kościół na uroczystość odpustową, pani Teresie za udekorowanie naszej świątyni kwiatami.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek od godz. 9.00 wyjazd do chorych a od godz. 16.00 spowiedź. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie. W niedzielę natomiast Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.15.
 3. W piątek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla Oazy i KSM-u. Ponawiamy prośbę i bardzo serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii, aby włączyła się w którąś z tych wspólnot.
 4. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów. Tutaj również ponawiamy prośbę i bardzo serdecznie zapraszamy chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z III klasy gimnazjum.
 6. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Już dziś jak co roku zapraszamy do udziału w akcji Aqua Panem Challenge, czyli sztafecie postu o chlebie i wodzie. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła pojawi się puszka do której można wrzucać intencje a w zakrystii lista na którą będziemy się zapisywać i wyrażać swoją gotowość do postu o chlebie i wodzie w konkretnym dniu. W tych intencjach od Środy Popielcowej codziennie rano i wieczorem przed mszą święta będziemy odmawiać dziesiątek różańca a także podejmować post o chlebie i wodzie aż do Niedzieli Zmartwychwstania. Zachęcamy do składania intencji i włączenia się w tę akcję poprzez modlitwę i post.
 7. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów można zakupić gazetkę parafialną „św. Walenty” a także zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.
 8. Orkiestra Dęta z Konopisk ogłasza nabór do szkółki muzycznej, przesłuchania odbędą się 27 lutego o godz. 17.00 w sali prób Orkiestry. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: w ich intencji: Wiesława Witecki, Mieczysław Szyja, Rafał Poks Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia duszpasterskie 6 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Zwykła

17 luty 2019

1.Dziś w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci św. Walentego. Warto jednak na początku postawić sobie pytanie: Czym tak naprawdę jest odpust? Czy odpust parafialny to tylko ta oprawa zewnętrzna, piękne kwiaty, porządek, stragany? Otóż trzeba nam przypomnieć sobie, czym jest odpust, jakie jest jego znaczenie?

„Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już, co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi, określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca Chrystusa i świętych”.

Kto może zyskać odpust i jakie są warunki?

 • każdy wierny może uzyskać odpust
 • dany odpust może być ofiarowany dla siebie samego lub na sposób wstawiennictwa za zmarłych.

Przy uzyskaniu odpustów zupełnych muszą być spełnione następujące warunki:

 • spowiedź sakramentalna
 • Komunia eucharystyczna
 • modlitwa według intencji Ojca świętego
 • wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego

Zastanówmy się nad tym jak my przeżywamy odpust w parafii. A może jest to odpust – bez odpustu!? Jest to wspaniały dar od Boga – możliwość zyskiwania odpustów – dla siebie, bądź dla zmarłych, którzy w czyśćcu dopełniają zadośćuczynienia za popełnione przez siebie grzechy, by dojść do doskonałej miłości.

2.Dziękujemy paniom za posprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na uroczystość odpustową.

3.Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów można zakupić gazetkę parafialną „św. Walenty” a także zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

4.Orkiestra Dęta z Konopisk ogłasza nabór do szkółki muzycznej, przesłuchania odbędą się 27 lutego o godz. 17.00 w sali prób Orkiestry. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

5.Dyrektor Publicznego Przedszkola w Konopiskach ogłasza rekrutację do grupy tworzonej w ramach unijnego projektu KOLOROWE PRZEDSZKOLE. Rekrutacja odbędzie się w dniach 25.02.2019 – 08.03.2019 Regulamin Rekrutacji dostępny jest w Publicznym Przedszkolu w Konopiskach oraz na stronie internetowej przedszkola. Dodatkowych informacji udziela Dyrektor Przedszkola. Spotkanie informacyjne dotyczące projektu i rekrutacji odbędzie się 21.02.2019r. o godzinie 16:00

6.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: Weronika Caban, Anna Kozieł, Daniela Litwin. W ich intencji: Wieczny odpoczynek…