"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
XXIV Niedziela Zwykła
15 września 2019


1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3. Dziś suma odpustowa na Kopalni o godz. 12.30 a o godz. 15.00 na boisku przy Szkole Podstawowej w Jamkach – Korzonku rozpoczną się dożynki gminne.

4. W środę 18 września zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Świętą o godz. 18.00 do naszego parafialnego Kościoła. W tym dniu przeżywać będziemy wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Będziemy modlić się szczególnie w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii. W tym dniu dzieci z III klasy SP rozpoczną swoje przygotowanie bliższe do Komunii Świętej. Otrzymają wówczas książeczki do nabożeństwa. Na tę Mszę Świętom zapraszam również wszystką młodzież przygotowującą się do bierzmowania i rozpoczynającą swoje przygotowanie.

5. W piątek zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 18.00, młodzież natomiast zapraszamy na spotkanie Oazy i KSM-u o godz. 17.30.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży 6 i 7 klasy SP rozpoczynającej swoje przygotowanie do bierzmowania.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela" i naszej parafialnej gazetki „Święty Walenty".

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariannę Lasatowicz, śp. Zygmunta Posmyka śp. Wacława Jarosza, śp. Marka Palacz Wieczny odpoczynek...

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
XXIII Niedziela Zwykła
08 września 2019

1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.30 poświęcimy plecaki i przybory szkolne uczniom klas I. Jest to Msza Święta z kazaniem dla dzieci i młodzieży dlatego w miarę możliwości prosimy by dzieci i młodzież przychodziła na tę Mszę Świętą.

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00 zapraszamy młodzież z III klasy gimnazjum (obecnie I klasy szkoły średniej) przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie formacyjne.

3. W środę 11 września jak zawsze zapraszamy na nocne czuwanie w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd autokarem o godz. 20.15.

4. W piątek przypada 13 września. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę Świętą i nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00.

5. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia w ramach akcji ewangelizacyjnej Polska pod Krzyżem nasza parafia zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15.

6. W przyszłą niedzielę suma odpustowa na Kopalni o godz. 12.30. 

7. Tegoroczne Dożynki Gminy Konopiska odbędą się 15 września w przyszłą niedzielę na boisku przy Szkole Podstawowej w Jamkach - Korzonku. Rozpoczną się one Mszą Świętą o godz. 15.00. Pan Wójt i organizatorzy bardzo serdecznie wszystkich zapraszają. 

8. W piątek o godz. 18.00 spotkanie formacyjne dla młodzieży z Oazy i KSM-u. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii, aby włączyła się w którąś z tych wspólnot.

9. Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Świętą 18 września o godz. 18.00. do naszego parafialnego Kościoła. W tym dniu przeżywać będziemy wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Będziemy modlić się szczególnie w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii. W tym dniu dzieci z III klasy SP rozpoczną swoje przygotowanie bliższe do Komunii Świętej. Otrzymają wówczas książeczki do nabożeństwa.

10. W niedzielę 22 września po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży 6 i 7 klasy SP rozpoczynającej swoje przygotowanie do bierzmowania.


11. Panie Katechetyki wraz z parafią organizują konkurs dla dzieci i młodzieży pt. Ziarenka Dobroci". Szczegółowe informacje u katechetów.

12. Orkiestra Dęta z Konopisk przeprowadza nabór do szkółki muzycznej 16 września o godz. 18.00. Spotkanie w hali sportowej.

14. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela" i nowego numeru naszej parafialnej gazetki „Święty Walenty".

15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wojciecha Żukowa. Wieczny odpoczynek...

Nowa książka o Konopiskach

Konopiska. B.Herba

Czytaj więcej: Nowa książka o Konopiskach