bn_2011

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Zwykła

20 stycznia 2019

1.W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

2.W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętej.

3.W tym tygodniu wizyty kolędowej nie będzie.

4.W przyszłą niedzielę 27 stycznia w naszej parafialnej świątyni odbędzie się Noworoczny Koncert Kolęd. Rozpocznie się on uroczystą Mszą Świętą o godz. 16.00 pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego a ok. godz. 17.00 wystąpią przed nami: Orkiestra Dęta OSP Konopiska, Chór Męski „Pochodnia”, Julia Kozik – uczestniczka The Voice Kids, Zespół „Konopielki”

5.W dniach od 16 do 20 lutego parafia organizuje zimowisko dla młodzieży w Szczyrku. Wszystkich chętnych prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii. Zgłoszenia przyjmujemy do końca stycznia.

6.Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

7.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Grzegorz Nalewajka i Stanisława Kulej

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

Święto Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2019

1.Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z naszą tradycją zachowujemy w kościele świąteczny wystrój i śpiewamy kolędy do 2 lutego.

 

2.Dziś zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 15.15.

3.Terminarz wizyty kolędowej:

Poniedziałek – od godz. 12.00 Kowale

Wtorek – nie ma kolędy

Środa – od godz. 10. 30 Walaszczyki

Czwartek – nie ma kolędy

Piątek od godz. 9.00 Łaziec druga strona

Sobota od godz. 9.00 Korzonek druga strona

4.W piątek czcić będziemy Boże Miłosierdzie, zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 17.00.

5.W dniach od 16 do 20 lutego parafia organizuje zimowisko dla młodzieży w Szczyrku. Wszystkich chętnych prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii.

6.W dniach 21-28 czerwca 2019 r. organizujemy między parafialną pielgrzymkę autokarową na Ukrainę.

7.Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów można zakupić kalendarz parafialny w cenie 10zł a także zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”

8.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stefan Eljasiński, Anna Sitek Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Objawienia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Objawienia Pańskiego

06 stycznia 2019

1. Wszystkich parafian i gości zapraszamy dziś do udziału w Orszaku Trzech Króli. Orszak wyrusza dziś o godz. 14.00 z kapicy na Kopalni. O godz. 13.30 będzie samochód dla osób starszych, które nie mają możliwości dotarcia na Kopalnię.

2. Dzisiejsza adoracja z I niedzieli miesiąca jest przeniesiona na drugą niedzielę miesiąca o godz. 15.15 ze względu na Orszak Trzech Króli.

3. Terminarz wizyty kolędowej:

Poniedziałek - ul. Śląska od Korzonka

Wtorek - Wygoda od Częstochowy

Środa - Łaziec od Rększowic

Czwartek - Wąsosz za rzeką od Kuźnicy

Piątek Korzonek od Konopisk

Sobota tylko ul. Częstochowska od Wygody bez ul. bocznych

4. W piątek 11 stycznia jak zawsze wyjeżdżamy na nocne czuwanie na Jasną Górę. Wyjazd ok. 20.15.

5. W dniach od 16 do 20 lutego parafia organizuje zimowisko dla młodzieży w Szczyrku. Wszystkich chętnych prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii.

6. W dniach 21-28 czerwca 2019 r. organizujemy między parafialną pielgrzymkę autokarową na Ukrainę. Koszt 1450 zł. Szczegółowe informacje odnośnie pielgrzymki w zakrystii.

7. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów można zakupić kalendarz parafialny w cenie 10zł, kadzidło z kredą i węgielkiem do poświęcenia a także zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej śp. Aniela Jędryka z Wygody Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

01 stycznia 2019

1. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów można zakupić kalendarz parafialny w cenie 10zł a także kadzidło z kredą i węgielkiem do poświęcenia w Uroczystość Trzech Króli za dobrowolną ofiarą.

2. Terminarz wizyty duszpasterskiej:

  • Środa (02. 01. 2019r.) od godz. 9.00 - ul. Śląska od Korzonka - numery parzyste
  • Czwartek (03.01.2019r.) od godz. 15.00 - ul. Lipowa i Brzozowa
  • Piątek – ze względu na I piątek miesiąca, odwiedziny chorych i spowiedź, wizyty kolędowej nie ma.
  • Sobota (05.01.2019r.) od godz. 9.00 - Wygoda od Częstochowy - Dźbów
  • 3. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Jeśli ks. Proboszcz wróci do zdrowia to odwiedzi również swoich chorych.
  • 4. W przyszłą niedzielę wszystkich parafian i gości zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli organizowanym po raz kolejny pod patronatem Pana Wójta w Konopiskach. Orszak wyrusza o godz. 14.00 z kapicy na Kopalni. Prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy przejścia Druhów Strażaków.
  • 5. W dniach 21-28 czerwca 2019 r. organizujemy między parafialną pielgrzymkę autokarową na Ukrainę. Koszt 1450 zł. Szczegółowe informacje odnośnie pielgrzymki w zakrystii.
  • 6. W dniach od 16 do 20 lutego parafia organizuje zimowisko dla młodzieży w Szczyrku. Wszystkich chętnych prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii i wpłacenie zaliczki w wysokości 50zł. Koszt wyjazdu 400zł od osoby. Młodzież płaci 200zł. Do kosztów tych trzeba będzie doliczyć koszty wypożyczenia nart i opłaty za stoki narciarskie.
  • 7. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” i nowego numeru naszej parafialnej gazetki pt. „Święty Walenty”.

Ogłoszenia Niedziela Świętej Rodziny

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny

30 grudnia 2018

1. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów można zakupić kalendarz parafialny w cenie 10zł a także kadzidło z kredą i węgielkiem do poświęcenia w Uroczystość Trzech Króli za dobrowolną ofiarą.

2. Jutro przeżywać będziemy ostatni dzień roku 2018. O godzinie 16.00 odprawimy Mszę Świętą, a po niej specjalne nabożeństwo. Przed Najświętszym Sakramentem dziękować będziemy Bogu za przeżyty czas. Patrząc w przyszłość prosić będziemy Pana Boga o jego obecność w naszym życiu, o opiekę Matki Bożej w nowym roku. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie dziękczynno-błagalnej.

3. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Chorych jak zawsze odwiedzimy od godz. 9.00. Spowiedź dla odprawiających pierwsze piątki miesiąca od godz. 16.00. Adoracja z I niedzieli miesiąca jest przeniesiona na drugą niedzielę miesiąca o godz. 15.15 ze względu na Orszak Trzech Króli.

4. Harmonogram wizyty duszpasterskiej na rozpoczynający się tydzień będzie podany w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicieli w Nowy Rok.

5. W przyszłą niedzielę wszystkich parafian i gości zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli organizowanym po raz kolejny pod patronatem Pana Wójta w Konopiskach. Orszak wyrusza o godz. 14.00 z kapicy na Kopalni. Prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy przejścia Druhów Strażaków.

6. W dniach od 16 do 20 lutego parafia organizuje zimowisko dla młodzieży w Szczyrku. Wszystkich chętnych prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii i wpłacenie zaliczki w wysokości 50zł. Koszt wyjazdu 400zł od osoby. Młodzież płaci 200zł. Do kosztów tych trzeba będzie doliczyć koszty wypożyczenia nart i opłaty za stoki narciarskie.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” i nowego numeru naszej parafialnej gazetki pt. „Święty Walenty”.

8.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej śp. Barbara Tamborek. Wieczny odpoczynek…