"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 32 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
32 Niedziela zwykła
11 listopada 2018

1. Dzisiaj przypada 100. rocznica odzyskania Niepodległości po ponad stu latach od rozbiorów Rzeczypospolitej. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Msza św. o godz. 11.30 w intencji Ojczyzny. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie spektaklu patriotycznego, młodzież i nauczycielom ze szkoły w Konopiskach. Dziś również po Mszy św. o godz. 11.30 przemarsz na Golgotę.
2. Dziś również wyjeżdżamy na nocne czuwanie na Jasną Górę. Wyjazd ok. 20.15.
3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla tych którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcą to teraz uczynić.
4. Zachęcamy do włączenia się w akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Akcja polega na zbiórce przyborów szkolnych, zabawek i słodyczy. Można je składać do 14 listopada w kościele i szkołach.
5. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego Zbiórka odbędzie się 13 listopada do godz. 15.30. Prosimy, aby w tym dniu przywozić ten sprzęt na parking przed kościołem. Kto jednak nie mógłby dostarczyć tego sprzętu w wyznaczonym dniu może przywieść ten sprzęt wcześniej i złożyć go na placu za plebanią.
6. Badanie słuchu. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce.
7. Msza Święta i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia.
8. Spotkanie dla młodzieży z klasy VIII przygotowującej się do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 16.00.
9. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", gazetki parafialnej „Święty Walenty".
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Mirosław Świercz, Weronika Pijet, Paweł Ślusarczyk, Anna Kosarga. Wieczny odpoczynek...

Ogłoszenia duszpasterskie 31 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
31 Niedziela zwykła
04 listopada 2018


1. Dziś o godz. 15.15 adoracja i różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych. 


2. 5 listopada, czyli jutro przypadają imieniny Ks. Proboszcza. Z tej okazji zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. w poniedziałek o godz. 17.00.Chcemy polecać Panu Bogu w naszych wspólnych modlitwach Ks. Proboszcza, prosząc o błogosławieństwo, zdrowie i obfitość łask w życiu i posłudze dla naszej wspólnoty parafialnej. Pamiętajmy o ks. Proboszczu w naszych indywidualnych modlitwach.


3. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Do czwartku o godz.: 16:00 różaniec z wypominkami za zmarłych. Bezpośrednio po tej modlitwie będzie sprawowana Msza Święta za naszych zmarłych.


4. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami.. Jak co roku Msza św. o godz. 11.30 w intencji Ojczyzny. Bardzo serdecznie zapraszamy w tym dniu na Msze Świętą i spektakl patriotyczny, słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież ze szkoły w Konopiskach. Po Mszy św. przemarsz na Golgotę. Zachęcam by w tym dniu wywiesić flagi narodowe.


5. W niedzielę 11 listopada jak zawsze wyjeżdżamy na nocne czuwanie na Jasną Górę. Wyjazd ok. 20.15.

6. Wzorem roku ubiegłego nasza Gmina wraz z wieloma innymi gminami przeprowadza akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Akcja polega na zbiórce przyborów szkolnych, zabawek i słodyczy. Można je składać do 14 listopada w kościele i szkołach.


7. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory i komputery). Zbiórka odbędzie się 13 listopada do godz. 15.30. Prosimy, aby w tym dniu przywozić ten sprzęt na parking przed kościołem. Kto jednak nie mógłby dostarczyć tego sprzętu w wyznaczonym dniu może przywieść ten sprzęt wcześniej i złożyć go na placu za plebanią.


8. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania w swoich indeksach na każdy rok ma wyznaczoną ilość uczestnictwa w konkretnych nabożeństwach. Skończył się miesiąc październik a większość młodzież przygotowujące się do bierzmowania nie było na nabożeństwach różańcowych, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na różaniec za zmarłych który trwa do piątku o godz. 16.00, by nadrobić zaległości. Obecność w tych nabożeństwach jest wymagana by zaliczyć rok przygotowania.


9. Spotkanie dla tych którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcą to teraz uczynić w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 16.00.


10. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", gazetki parafialnej „Święty Walenty" i Kalendarza Rolniczego.


11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: śp. Andrzej Płatkowski

Ogłoszenia duszpasterskie 30 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
30 Niedziela zwykła
28 października 2018

1. Wczoraj na Sali OSP Wąsosz odbył się Bal Wszystkich Świętych. Na balu bawiło się ponad 70 dzieci przebranych za różnych świętych. Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji tego balu SP w Łaźcu, szczególnie uczniom klasy VII i VIII, Druhom Strażakom OSP Wąsosz – Łaziec, KGW z Łaźca, młodzieży z Oazy i KSM-u, paniom posługującym w kuchni, rodzicom za trud przygotowania strojów i wszystkim naszym małym świętym. Na balu wybrano najładniejszego świętego i najładniejszą świętą. Za najładniejsze stroje dzieci otrzymały tablety zakupione przez księży. A także wśród wszystkich uczestników wylosowano jednego szczęśliwca, który również otrzymał tablet zakupiony przez Zakład Pogrzebowy „Cieśla" z Konopisk za co serdecznie dziękujemy.
2. Dziś zbiórka do puszek przed kościołem na misje „Ad gentes".
3. Dziś o godz. 15.15 nabożeństwo różańcowe. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Dziękujemy wszystkim, którzy gorliwie uczestniczą w codziennym różańcu - dzieciom, młodzieży, dorosłym i zapraszamy pozostałych do tej pięknej modlitwy. Nabożeństwa od poniedziałku do środy o godz. 17:15. Nabożeństwo różańcowe dla pracujących we wtorek o godz. 19.00.
4. W tym tygodniu, w czwartek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte w naszym kościele o 8:00 i 10:00. O godzinie 14:00 rozpoczniemy na cmentarzu modlitwę różańcową i wypominki za naszych zmarłych. O godzinie 15:00 uroczysta Eucharystia za wszystkich spoczywających na cmentarzu. W tym dniu na cmentarzau odbywa się kwesta na Niższe Seminarium Duchowne w Częstochowie.
5. W piątek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tak zwany Dzień Zaduszny. Msza św. o godz: 9:00 na cmentarzu a o godz: 16:00 różaniec z wypominkami, a po nim Msza Święta. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
6. Przez całą oktawę zapraszamy codziennie o godzinie 16.00 na modlitwę różańcową i wypominki oktawalne za naszych bliskich zmarłych. Bezpośrednio po tej modlitwie będzie sprawowana Msza Święta za naszych zmarłych. W niedzielę wypominki o godz. 7.30. Każdego dnia będzie towarzyszyć nam inna intencja szczegółowa.
7. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź w kościele od godz. 15.00. Chorych odwiedzamy od godz. 10.30.
8. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie do bierzmowania dla klasy III gimnazjum a o godzinie 15.15 adoracja i zmiana tajemnic różańcowych.
9. Wszystkich parafian, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania
z różnych powodów a chcieliby to teraz uczynić bardzo serdecznie zapraszamy, aby skontaktowali się z duszpasterzami parafii.
10. Spotkanie dla młodzieży z Oazy i KSM-u w piątek o godz. 19.00 a zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
11. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", gazetki parafialnej „Święty Walenty" i Kalendarza Rolniczego.
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Wiesława Zych, Aniela Cwingiel, Tomasz Konopa, Józefa Pająk. Wieczny odpoczynek...

Nowa książka o Konopiskach

Konopiska. B.Herba

Czytaj więcej: Nowa książka o Konopiskach