"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

ogłoszenia 29 października 2017

Ogłoszenia duszpasterskie
XXX Niedziela Zwykła
29 października 2017
1. Dziś nabożeństwo różańcowe o godzinie 15.15. W poniedziałek i wtorek o godzinie 17.15. Dzieci ostatni różaniec mają w poniedziałek. Domki ze zbieranymi naklejkami oddają katechetom, a w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.30 otrzymają pamiątki za ich solidny udział. Wtedy także będą wręczane nagrody za udział w konkursie organizowanym przez SP Konopiska pt. „Atrybut Świętego „

2. Dziś spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klas VII o godzinie 17.00, a po Mszy św. o godzinie 11.30 zapraszamy rodziców dzieci z klas III SP.

3. Dziś jeszcze w naszej parafii odbywa się zbiórka podpisów w ramach inicjatywy „Zatrzymaj Aborcję „ , która ma na celu zakazać w Polsce aborcję z powodu choroby niewinnego i bezbronnego dziecka. Zachęcamy i prosimy, by opowiedzieć się jako chrześcijanie za życiem. Listy do podpisów przy wyjściu z kościoła.

4. Składamy serdeczne Bóg Zapłać strażakom z OSP Wąsosz- Łaziec, OSP Jamki, i OSP Konopiska za uporządkowanie gałęzi z obciętych drzew na naszym cmentarzu.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla odprawiających I piątki od godziny 15.30. Chorych w domach odwiedzamy jak zawsze od godziny 9.00

6. Wczoraj w remizie w Konopiskach odbył się Bal Wszystkich Świętych. W Sali OSP bawiło się około 100 różnych świętych papieży, biskupów, zakonników, królów. Sala była wypełniona po brzegi. Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji szkole w Łaźcu, młodzieży, paniom na kuchni, rodzicom za olbrzymi trud włożony w przygotowanie strojów i wszystkim naszym małym świętym. W tym roku oprócz Balu Wszystkich Świętych, SP w Konopiskach po raz pierwszy zorganizowała Gminny Konkurs" Atrybut Świętego „. Dziękujemy nauczycielom za włączanie się w chrześcijańskie obchody dnia Wszystkich Świętych.

7. W środę obchodzimy w kościele Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni o godzinie 8.00 i 10.00. O godzinie 14.00 rozpoczniemy na cmentarzy modlitwę różańcową i wypominki za naszych zmarłych. O godzinie 15.00 uroczysta eucharystia za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu.

8. W czwartek Dzień Zaduszny. Msza św. o godzinie 9.00. Prognozy pogody na nadchodzące dni przewidują deszcz, a więc eucharystia w kościele. Wieczorem o godzinie 16.00 i tak przez całą oktawę różaniec z wypominkami oktawalnymi i msza św. za zmarłych. W niedzielę różaniec za zmarłych o godzinie 7.30, a msza św. oktawalna o godzinie 8.00.

9. Msza św. imieninowa księdza proboszcza w niedzielę o godzinie 16.00.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Stanisław Morzyk z Jamek. W jego intencji: Wieczny odpoczynek...