"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

ogłoszenia 05 listopada 2017

Ogłoszenia duszpasterskie
XXXI Niedziela Zwykła
05 listopada 2017
1. Dziś I niedziela miesiąca. O godzinie 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Trwamy w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o tych, których za życia kochaliśmy, a których już między nami nie ma. Różaniec z wypominkami oktawalnymi i eucharystią codziennie do czwartku o godzinie 16.00. Każdego dnia w oktawie możemy zyskać odpust cząstkowy za naszych zmarłych.

3. W sobotę będziemy przeżywać rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Zapraszamy jak co roku na Mszę św. o godzinie 10.00.Również w sobotę jak zawsze 11 dnia miesiąca o godzinie 20.00 wyjeżdżamy na nocne czuwanie na Jasną Górę.

4. Wzorem roku ubiegłego wraz z wieloma innymi gminami akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Akcja polega na zbiórce artykułów żywnościowych, szkolnych i słodyczy. Można je składać do 30 listopada w kościele i szkołach. Szczegóły w gablocie.

5. Odjazd autokaru na lotnisko i dalej do Ziemi Świętej sprzed kościoła 9 listopada w czwartek o godzinie 22.30.

6. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Prometeus zaprasza na zajęcia z Muzykoterapii w każdy poniedziałek o godzinie 17.00. Zajęcia odbywają się w budynku Urzędu Gminy od strony kościoła.

7. 04 listopada na cmentarzu parafialnym zostały posadzone 4 drzewa w miejscach po usuniętych. Jest to bezwzględny nakaz Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach. Po trzech latach kolejna komisja sprawdzi żywotność tych drzew. Jeśli zostaną zniszczone parafia zostanie obciążona opłatą 55.692 zł. Szczegółowe informacje i ksero decyzji w gablocie.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Henryka Kołodziejczyk z Łaźca, Czesław Walaszczyk z ul. Gwiezdnej, Jerzy Pyrkosz z ul. Śląskiej. W ich intencji: Wieczny odpoczynek...