"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

ogłoszenia 24 grudnia 2017

IV Niedziela Adwentu
24 grudnia 2017

1. Dziś przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Zachowajmy post od pokarmów
mięsnych i alkoholu. Zadbajmy o piękno wieczerzy wigilijnej. W nocy o 24.00
odliczmy się na Pasterce, by wspólnie powitać Narodzonego Chrystusa. Pasterka
w kaplicy w Kopalni o godzinie 22.00. Ofiary złożone w tę noc na tacę
przeznaczamy na Fundusz Obrony Życia i Domy Samotnej Matki.

2. Juro i w Święto św. Szczepana msze św. w porządku niedzielnym. W drugi dzień świąt jak co roku poświęcenie owsa. Wtedy to wspieramy naszymi ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II.

3. U lektorów jest jeszcze do nabycia opłatek i świece wigilijne Caritas na nasz świąteczny stół.

4. Przy wyjściu z kościoła u młodzieży do nabycia nowy numer gazetki : „Święty Walenty „ . W naszych szkołach i w naszej gablocie mogliśmy zaobserwować plakaty, które zachęcały nas do pomocy małej Zosi Biecek, która pochodzi z Dźbowa. Zosia urodziła się bez kości strzałkowych u nóg. Jedyną szansą dla niej jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Rodzice potrzebują 600 tysięcy złotych i bardzo proszą o pomoc. Dochód z gazetki w całości oddajemy dla Zosi. Apel i prośba rodziców w świątecznej gazetce.

5. U lektorów do nabycia także nowy podwójny numer „ Niedzieli" w cenie 10 zł z płytą z kolędami śpiewanymi przez Arkę Noego.

6. Za tydzień niedziela wypada 31 grudnia. Jak zawsze w ostatnim dniu roku na każdej
eucharystii w ramach kazania wystawienie Najświętszego Sakramentu
i dziękczynienie za wszelkie łaski otrzymane w 2017 roku.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj posprzątali naszą świątynie na Boże
Przyjście. Dziękujemy „ Młodym Duchem" za przygotowanie szopki i młodzieży
za ubranie choinek.

8. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską. W najbliższym czasie