BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

ogłoszenia duszpasterskie 25 luty 2018

Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Wielkiego Postu
25 luty 2018

1. Dzisiaj jak zawsze w II Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy dzień modlitwy, solidarności i pomocy misjom. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na ten cel.

2. Dzisiaj zapraszamy na śpiewanie Gorzkich Żali i wysłuchanie nauki pasyjnej o godzinie 15.30. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 16.15 i 19.00.

3. Dziś także po Mszy św. o godzinie 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.

4. Za tydzień spotkanie do bierzmowania dla klas II gimnazjum o godzinie 17.00.

5. W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź w kościele od godziny 15.30. Chorych odwiedzamy w domach od godziny 9.00.

6. Dziś do nabycia nowy numer gazetki parafialnej „ Święty Walenty „. Wiele o inicjatywach wielkopostnych w naszej parafii, o EDK, Misterium. Także wspomnienie o zmarłej mamie proboszcza śp. Anieli. Warto nabyć.

7. Nie warto żyć normalnie. Warto żyć ekstremalnie. W piątek 23 marca wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jej uczestnicy pokonają podczas całonocnego marszu ponad 40 km z przerwami na rozważanie stacji Drogi Krzyżowej. Żadne zdjęcia ani filmy nie oddają tego, co dzieje się w sercach uczestników, w środku nocy na ścieżkach EDK. Każdy z uczestników niesie swoje intencje, problemy, swój trud. Ludzi odważnych – nie bojących się wyzwań zapraszamy do wspólnej pieszej wędrówki. W tym roku idziemy Trasą św. Huberta z Kochcic na Jasną Górę. Długość trasy 47 km. Droga przebiega przez Blachownię, Ostrowy, Walaszczyki i Dźbów. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie.

8. Od 19 czerwca wspólnie z dwoma parafiami pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Włoch m.in. do grobu św. Jana Pawła II. Szczegóły w późniejszym terminie.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Witold Kowal z ul.
Częstochowskiej. W jego intencji: Wieczny odpoczynek...