"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

ogłoszenia 25 marca 2018

Niedziela Palmowa
25 marca 2018
1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Dla naszej wspólnoty szczególny, ponieważ rozpoczynamy czas świętych rekolekcji. Odnówmy naszą wiarę przez słuchanie nauk rekolekcyjnych i sakrament spowiedzi. Mówmy o rekolekcjach naszym bliskim, może tym, którzy od wielu lat nie korzystali z sakramentu pokuty. Programy jeśli nie dotarły do naszych domów, są do zabrania ze stoliczków pod chórem.

2. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Z ul. Opolskiej otrzymaliśmy 120 zł, z ul. Przemysłowej 50 zł, KGW Korzonek ofiarowało 150 zł, KGW Wygoda 50 zł, KGW Konopiska 100 zł KŻR św. Barbary 150 zł, KŻR św. Kazimierza z Konopisk 150 zł, KŻR św. Walentego z Konopisk 150 zł, mieszkańcy Wąsosza przy drodze 220 zł, z Kowali 30 zł, z Jamek 20 zł, z Wygody 100 zł, z ul. Gagarina 50 zł, z Leśniaków 30 zł.

3. Chorych odwiedzamy już jutro od godziny 14.00. Ich nazwiska możemy zapisywać w zakrystii. Zaprośmy księdza naszym bliskim, aby i oni prawdziwie przeżyli Święta Wielkanocne. Czasami nasi bliscy odchodzą z tego świata bez pojednania z Bogiem i trzeba powiedzieć, że odpowiedzialność za to zaniedbanie ponosi rodzina. Może święta są dobrą okazją by zaprosić kapłana z komunią.

4. W Wielki Czwartek dziękujemy za kapłaństwo i eucharystię. Tego dnia adoracja w Ciemnicy do godziny 22.00. W Wielki Piątek obchodzimy dzień śmierci Chrystusa. O godzinie 9.00 Droga Krzyżowa, a o 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Adoracja w Grobie do godziny 22.00. W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 18.00. Odliczmy się licznie na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Rano święcimy pokarmy w naszym kościele od godziny 10.00 do 14.00 co godzinę. Na dojazdach jak co roku. Możemy oddawać wtedy skarbonki Caritas. Adoracja tego dnia do 21.00. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek od godziny 7.00 do 8.00 możliwość spowiedzi świętej dla tych, którzy nie mogą brać udziału w rekolekcjach. Bardzo mocno prosimy i zachęcamy do udziału w Triduum Paschalnym, bo to jest wyjątkowy i szczególny czas. Uroczysta Msza św. rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godzinie 6.00. Zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek o godzinie 11.00.

5. Na Wigilię Paschalną do poświęcenia i na nasz stół wielkanocny jak co roku Caritas rozprowadza Paschaliki w cenie 5 zł.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Rafał Małolepszy z Wygody, Grzegorz Dziubczyk z Wygody, Waleria Opiłka z ul. Towarowej, Jan Załoga z ul. Śląskiej. W ich intencji: Wieczny odpoczynek...