"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

ogłoszenia duszpasterskie 01 kwietnia 2018

Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
01 kwietnia 2018

1. Dziś ze względu na Wielkanoc nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Wtedy o godzinie 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia połączoną ze zmianą tajemnic różańcowych. Tego dnia w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.

2. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w porządku niedzielnym. Ofiary składane na tace z tego dnia przeznaczone są na uczelnie katolickie.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Mszy św. Rezurekcyjnej i w Triduum Paschalnym. Dziękujemy Służbie Liturgicznej za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia, wszystkim jednostkom straży pożarnej za pełnienie warty przy Grobie Chrystusa, tym, którzy budowali Ciemnicę i Grób Pański, KŻR, KGW, orkiestrze, chórowi z panem organistą, całej asyście za udział w Rezurekcji. Dziękujemy Wam drodzy parafianie za udział w liturgii w tym szczególnym czasie oraz za adorowanie Chrystusa w Ołtarzu Wystawienia i Grobie.

4. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Z Kijasa otrzymaliśmy 50 zł, z ul. Śląskiej 40 zł, KGW z Kopalni złożyło 100 zł.

5. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

6. W piątek spowiedź dla odprawiających I piątki od godziny 17.30. Chorych w domach odwiedzamy jak zawsze od godziny 9.00.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Marek Caban z Łaźca, Jan Załoga z ul. Śląskiej, Krzysztof Konopa z Aleksandrii. W ich intencji: Wieczny odpoczynek...