"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

ogłoszenia duszpasterskie 01 kwietnia 2018

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
01 kwietnia 2018

1. Dziś ze względu na Wielkanoc nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Wtedy o godzinie 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia połączoną ze zmianą tajemnic różańcowych. Tego dnia w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.

2. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w porządku niedzielnym. Ofiary składane na tace z tego dnia przeznaczone są na uczelnie katolickie.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Mszy św. Rezurekcyjnej i w Triduum Paschalnym. Dziękujemy Służbie Liturgicznej za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia, wszystkim jednostkom straży pożarnej za pełnienie warty przy Grobie Chrystusa, tym, którzy budowali Ciemnicę i Grób Pański, KŻR, KGW, orkiestrze, chórowi z panem organistą, całej asyście za udział w Rezurekcji. Dziękujemy Wam drodzy parafianie za udział w liturgii w tym szczególnym czasie oraz za adorowanie Chrystusa w Ołtarzu Wystawienia i Grobie.

4. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Z Kijasa otrzymaliśmy 50 zł, z ul. Śląskiej 40 zł, KGW z Kopalni złożyło 100 zł.

5. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

6. W piątek spowiedź dla odprawiających I piątki od godziny 17.30. Chorych w domach odwiedzamy jak zawsze od godziny 9.00.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Marek Caban z Łaźca, Jan Załoga z ul. Śląskiej, Krzysztof Konopa z Aleksandrii. W ich intencji: Wieczny odpoczynek...