"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

ogłoszenia 22.04.2018

Ogłoszenia duszpasterskie
IV Niedziela Wielkanocna
22 kwietnia 2018

1. Dziś po Mszy św. o godzinie 16.00 spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klas III gimnazjum.

2. Na balustradzie przy wyjściu z kościoła do nabycia dodrukowany numer naszej parafialnej gazetki „ Święty Walenty „.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy próby przygotowujące dzieci do I Komunii Świętej. Zapraszamy we wtorek i czwartek o godzinie 16.15.

4. Za tydzień o godzinie 16.00 w kościele odbędzie się Msza św. za zmarłych strażaków.

5. W środę w liturgii wspominamy św. Marka. Od tego dnia zaczyna się czas modlitw o dobre urodzaje i za głodujących. Zgodnie z tradycją naszej parafii w tych intencjach będziemy modlić przy krzyżach i kapliczkach w następującym porządku: w środę o godzinie 17.00 – Jamki i Wąsosz przy drodze, o 18.00 – Leśniaki, o godzinie 19.00 – Korzonek i Wąsosz za rzeką. W czwartek o godz. 17.00 – Wygoda i Kowale, o 18.00 – Łaziec, o 19.00 – Walaszczyki i Kijas. Zapraszamy do licznego udziału w naszej modlitwie.

6. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Włoch proszone są o wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł do środy.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli : śp. Danuta Trzepizur z Łaźca i Krystyna Opiłka z ul. Towarowej ostatnio mieszkająca w Niemczech. W ich intencji: Wieczny odpoczynek...