"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

ogłoszenia 29.04.2018

Ogłoszenia duszpasterskie
V Niedziela Wielkanocna
28 kwietnia 2018

1. We wtorek witamy miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych. Ze względu na to, iż od maja na terenie naszej gminy będzie darmowa komunikacja i godziny busów z wszystkich miejscowości będą dojeżdżały do kościoła na godzinę 18.00 - wtedy to będzie Msza św. , a po niej o 18.20 będziemy śpiewać Litanię Loretańską. Wiele z was mówiło, iż chciałoby uczestniczyć w codziennej eucharystii i brać udział w Majówkach. Mamy od wtorku tę możliwość i prosimy o liczny udział.

2. Na terenie parafii mamy wielu starszych wiekiem, którzy nie mieli możliwości dotarcia do kościoła. Również od maja na dopołudniowe Msze św. w każdą niedzielę z naszych miejscowości będzie możliwy dojazd i odjazd z naszej świątyni. Rozkład jazdy na szklanych drzwiach i w gablocie. W imieniu całej wspólnoty parafialnej jesteśmy bardzo wdzięczni za taką możliwość.

3. W czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godzinie 11.30 modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Floriana o boże błogosławieństwo i łaski dla naszych strażaków.

4. W piątek I piątek miesiąca. Chorych odwiedzamy jak zawsze od godziny 9.00 . Spowiedź dla odprawiających I piątki od godziny 17.30. Ze względu na długi majowy weekend biskupi udzielają na piątek dyspensy od pokarmów mięsnych.

5. Pamiętajmy o wywieszeniu naszych flag narodowych na najbliższy czas wyrażając w ten sposób patriotyzm i miłość do naszej Ojczyzny.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli : Bogdan Wieczorek z ul. Opolskiej i Monika Ciuk z ul. Śląskiej. W ich intencji: Wieczny odpoczynek...