BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

ogłoszenia 27 maja 2018

Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Trójcy Świętej
27 maja 2018
1. Dziś nabożeństwo majowe odprawiamy o godzinie 15.45.
2. Składamy serdeczne Bóg zapłać Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za uporządkowanie terenu wokół świątyni i samego kościoła na dzisiejszą uroczystość I Komunii Świętej.
3. W tym tygodniu kończymy miesiąc maj. Razem z dziećmi przeżywającymi swój Biały Tydzień zapraszamy o godzinie 18.00 na Mszę Świętą oraz nabożeństwo majowe, a od piątku – czerwcowe.
4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Tradycyjnie po Mszy Świętej o godzinie 10.00 udamy się z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, aby zamanifestować naszą wiarę. Prosimy górników, straż, KGW i młodzież o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Wszystkich zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości.
5. W sobotę o godzinie 3.00 rano wyjeżdżamy na Pola Lednickie, gdzie przed wiekami odbył się chrzest Polski. Będziemy wtedy odnawiać swoją wiarę i przynależność do Chrystusa przechodząc przez Bramę Rybę. Powrót w niedzielę rano. Spotkanie dla wyjeżdżających jutro o godzinie 19.00.
6. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.30 rocznica I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i rodziców w piątek pod godziny 19.00. Próba dla dzieci rocznicowych jutro o godzinie 16.15
7. Również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 16.00 próba generalna dla osób mających w dniu 5 czerwca przyjąć Sakrament Bierzmowania z klas III gimnazjum.
8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 17.30. Chorych w domach odwiedzamy jak zawsze od godziny 9.00.
9.W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Werner z Aleksandrii. W jej intencji: Wieczny odpoczynek...