"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

ogłoszenia duszpasterskie 03 czerwca 2018

03 czerwca 2018
1. Składamy serdeczne Bóg zapłać Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za uporządkowanie terenu wokół świątyni i samego kościoła na uroczystość I Komunii Świętej. Również słowa wdzięczności kierujemy do pana Ryszarda Koła za obcięcie żywopłotu.

2. Dziś próba generalna dla kandydatów z klas III gimnazjum mających przyjąć Sakrament Bierzmowania.

3. We wtorek w naszej wspólnocie parafialnej ks. arcybiskup Wacław Depo udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży podczas eucharystii o godzinie 18.00. Zapraszamy całe rodziny, ale każdego z Was na spotkanie z pasterzem naszej diecezji. W poniedziałek o godzinie 19.00 spowiedź dla kandydatów, rodziców, rodziny, świadków .

4. Jutro w naszej wspólnocie będziemy przeżywać rocznicę konsekracji naszego kościoła. Ten dzień ma dla nas rangę uroczystości i jest połączony z Dobą Eucharystyczną. Porządek czuwania jest wywieszony w gablocie. Znajdźmy chwilę w dniu pracy, aby być na adoracji. Jej zakończenie uroczystą procesją o 21.45 wokół kościoła.

5. Codziennie zapraszamy na Mszę św. z procesją w oktawie Bożego Ciała o godzinie 18.00. Zakończenie oktawy w czwartek wyjątkowo o godzinie 17.00. Wtedy będzie poświęcenie wianków błogosławieństwo małych dzieci.

6. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na dzień świąteczny nie obowiązuje nas w tym dniu post.