BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 17 Niedziela Zwykła

 

1. W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień – obchodzony w Kościele jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy do miesięcznego lub całkowitego powstrzymania się od picia alkoholu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Sierpień jako miesiąc trzeźwości jest przeżywany od 1984 roku. Wybrano sierpień ze względu na szczególne czczenie i „nagromadzenie" świąt maryjnych w tym czasie. Również w dniu 26 sierpnia 1956 roku w święto Matki Bożej Częstochowskiej, w dzień odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu jedno z przyrzeczeń brzmiało: „Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu, rozwiązłości". Stąd też nasza zachęta do podjęcia choćby miesięcznej abstynencji.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
W czwartek na Mszy Świętej o godz. 7.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a po Mszy Świętej nabożeństwo.
W piątek od godz. 9.00 wyjazd do chorych a od godz. 17.00 spowiedź.
W sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie. W niedzielę natomiast Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.

3. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunie św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom fantów na loterię. Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Wygoda" za złożoną ofiarę. Dziękujemy za otrzymane CB radia. Nadal potrzebujemy waszego wsparcia i bardzo prosimy o dalszą pomoc.

5. 6 sierpnia organizujemy wyjazd do Aguparku dla ministrantów. Wszystkich chętnych zachęcamy do zapisania się na listę w zakrystii lub przez Facebook na naszej grupie Liturgiczna Służba Ołtarza w Konopiskach.


6. 18 sierpnia natomiast organizujemy jednodniowy spływ kajakowy dla lektorów. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii lub przez Facebook na naszej grupie Liturgiczna Służba Ołtarza w Konopiskach.

7. Natomiast w dniach od 30 sierpnia do 2 września organizujemy wyjazd na zakończenie wakacji dla młodzieży. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii lub przez Facebook na naszej grupie OAZ- KSM. W związku z wyjazdem spotkanie dla młodzieży w środę o godz. 19.30.

8. Dziękujemy za dotychczasową modlitwę i post w intencji powołań i prosimy o dalszą kontynuację. Dobrą okazją do włączenia się w to usilone błaganie Boga o nowe powołania jest pierwszo czwartkowa Msza Święta w intencji powołań. Zapraszamy na Msze Świętą w czwartek o godz. 7.00 by modlić się o nowe powołań kapłańskie zwłaszcza do naszego seminarium w Częstochowie.

9. Zachęcamy do nabycia tygodnika katolickiego „Niedziela".

10. W ostatnim tygodniu zmarł: śp. Norbert Woszczyna. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu, Dobry Jezu a nasz Panie.....