BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Ogłoszenia duszpasterskie 18 Niedziela Zwykła

1. Dziś w naszym kościele o godz. 15.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

3. W poniedziałek 6 sierpnia (czyli jutro) o godz. 10.00 wyjazd do Aguaparku dla ministrantów. Jeśli ktoś jest jeszcze chętny zachęcamy do zapisania się na listę w zakrystii.

4. W czwartek o godz. 18.30 zbiórka ministrantów przed odpustem parafialnym św. Wawrzyńca. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów.

5. W piątek 10 sierpnia Odpust św. Wawrzyńca, patrona Parafii. Suma Odpustowa w intencji Parafian zostanie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie na tą szczególnie uroczystą Mszę św. zapraszamy wszystkie grupy parafialne, Koła Żywego Różańca, chór parafialny, liturgiczną służbę ołtarza, asystę, dziewczynki sypiące kwiatki, strażaków, KGW wszystkich parafian i gości.

6. W sobotę 11 sierpnia jak zawsze zapraszamy na nocne czuwanie w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd autokarem o godz. 20.00.

7. W przyszłą niedzielę zgodnie z zapowiedzią pragniemy zorganizować losowanie fantów. Dziękujemy wam za to, że wielu z was ofiarowało już różne przedmioty czy pieniądze na loterię. Dziękujemy za ofiarę 500zł z Osiedla, 100zł z Wąsosza, 200zł z Konopisk. Prosimy, aby każdy kto może włączył się jeszcze w tą akcję by była to nasza wspólna inicjatywa. Za tydzień przez całą niedzielę będziemy mogli nabywać fanty w cenie 7zł, a o godzinie 17.00 odbędzie się losowanie cennych nagród ufundowanych przez księży, pana wójta i tych którzy złożyli ofiary pieniężne. Część głównych nagród już mamy a są to: odkurzacz, blender, mikser, wyciskarka do soków, maszynka do golenia philips dla mężczyzn, sztućce. Dochód z losowania przeznaczony na wyjazdy dla dzieci i młodzieży.

8. Jak już wcześniej ogłaszaliśmy 18 sierpnia organizujemy jednodniowy spływ kajakowy dla lektorów. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii lub przez Facebook na naszej grupie Liturgiczna Służba Ołtarza w Konopiskach.

9. Natomiast w dniach od 29 sierpnia do 2 września organizujemy wyjazd na zakończenie wakacji dla młodzieży. Młodzież zadecydowała iż w tym roku chce jechać na Mazury. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii lub przez Facebook na naszej grupie OAZ- KSM.

10. Zachęcamy do nabycia tygodnika katolickiego „Niedziela".

11. Wszystkim parafianom i szanownym gościom na błogosławiony czas wakacji i urlopów życzymy obfitości Bożych łask.

12. W ostatnim tygodniu zmarł: śp. Artur Pisula. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu, Dobry Jezu a nasz Panie.....