"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Ogłoszenia duszpasterskie 21 Niedziela Zwykła

21 Niedziela zwykła
26 sierpnia 2018

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu. Uroczystość ta skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania. Dziś o 6 rano do tronu Maryi na Jasnej Górze wyruszyła nasza pielgrzymka parafialna. Wspierajmy wszystkich pielgrzymujących naszymi modlitwami.

2. Dziś jeszcze o godz. 13.00 Masza Święta dziękczynna za tegoroczne zbiory i plony. Równocześnie prosić będziemy Boga o pomyślność dla gospodarzy i mieszkańców powiatu częstochowskiego. Dalsza część uroczystości będzie odbywać się na stadionie GLKS Lot Konopiska. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W sobotę 1 września czcić będziemy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 7.00 a w niedzielę o godz. 15.15 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

5. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

6. Po wakacjach, od 1 września, wracamy do normalnego trybu odprawiania mszy świętych, to znaczy od poniedziałku do soboty o 7.00 i 18.00 a w niedzielę o 8.00, 9.00 (Kopalnia), 10.00,  11:30 i 16.00 Jak również do normalnego działania kancelarii parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościli O. Tomasza Pawlika – misjonarza z Wybrzeża Kości Słoniowej. Skieruje on do nas Słowo Boże i podzieli się doświadczeniem pracy na misjach.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela".

9. W ostatnim tygodniu zmarli: śp. Adela Niedziela, śp. Stefan Musiał, śp. Urszula Haładaj, śp. Jerzy Biel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....