"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 21 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
21 Niedziela zwykła
26 sierpnia 2018

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu. Uroczystość ta skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania. Dziś o 6 rano do tronu Maryi na Jasnej Górze wyruszyła nasza pielgrzymka parafialna. Wspierajmy wszystkich pielgrzymujących naszymi modlitwami.

2. Dziś jeszcze o godz. 13.00 Masza Święta dziękczynna za tegoroczne zbiory i plony. Równocześnie prosić będziemy Boga o pomyślność dla gospodarzy i mieszkańców powiatu częstochowskiego. Dalsza część uroczystości będzie odbywać się na stadionie GLKS Lot Konopiska. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W sobotę 1 września czcić będziemy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 7.00 a w niedzielę o godz. 15.15 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

5. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

6. Po wakacjach, od 1 września, wracamy do normalnego trybu odprawiania mszy świętych, to znaczy od poniedziałku do soboty o 7.00 i 18.00 a w niedzielę o 8.00, 9.00 (Kopalnia), 10.00,  11:30 i 16.00 Jak również do normalnego działania kancelarii parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościli O. Tomasza Pawlika – misjonarza z Wybrzeża Kości Słoniowej. Skieruje on do nas Słowo Boże i podzieli się doświadczeniem pracy na misjach.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela".

9. W ostatnim tygodniu zmarli: śp. Adela Niedziela, śp. Stefan Musiał, śp. Urszula Haładaj, śp. Jerzy Biel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....