BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 22 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Ciesząc się z ostatnich wolnych godzin, wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpocząć go w imię Boże. Zapraszamy więc dzieci i młodzież, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Mszę św. o godz. 8.00 na Kopalni; 8.15 na Łaźcu a o 9.00 w kościele w Konopiskach, podczas której modlić się będziemy o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
W czwartek na Mszy Świętej o godz. 7.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a po Mszy Świętej nabożeństwo.
W piątek o 7.00 Msza Święta wynagradzająca Sercu Jezusowemu, po Mszy Św. nabożeństwo a od godz. 9.00 wyjazd do chorych. O godz. 17.00 spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. Kontynuacja spowiedzi z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego dla dzieci i młodzieży w sobotę podczas Mszy Świętej a także po Mszy Świętej jeśli będzie taka potrzeba.

4. W sobotę 8 września święto Narodzenia NMP, tzw. MB Siewnej. Poświęcenie ziarna na Mszy Świętej o godz. 9.00 i 18.00.

5. W przyszłą niedzielę 9 września na Mszy Świętej o godz. 11.30 poświęcimy plecaki i przybory szkolne uczniom klas I. Jest to Msza Święta z kazaniem dla dzieci i młodzieży dlatego w miarę możliwości prosimy by dzieci i młodzież przychodziła na tę Mszę Świętą.

6. Przypominamy, że po wakacjach wracamy do normalnego trybu odprawiania mszy świętych, to znaczy od poniedziałku do soboty o 7.00 i 18.00 a w niedzielę o 8.00, 9.00 (Kopalnia), 10.00, 11:30 i 16.00. Jak również do normalnego działania kancelarii parafialnej.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela".