"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Ogłoszenia 26 Niedziela Zwykła

26 Niedziela zwykła
30 września 2018

1. Dziś poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. na Mszy św. o godz. 11:30.

2. Dziś również spotkanie po Mszy Świętej o godz. 16.00 dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

3. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja
w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17:15. Nabożeństwo różańcowe dla pracujących we wtorek i piątek o godz. 19.00. Pamiętajmy
i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.
Poniedziałek: SP w Konopiskach i SP w Łaźcu
Wtorek: SP Korzonku i SP w Kopalni
Środa: SP Korzonku i SP w Kopalni
Czwartek: SP w Konopiskach
Piątek: SP w Łaźcu i Młodzież Szkoły Średniej

4. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów
i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
W czwartek na Mszy Świętej o godz. 700 modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a po Mszy Świętej nabożeństwo.
W piątek o godz. 700 Msza Święta wynagradzająca i nabożeństwo
a o godz. 900 wyjazd do chorych; od godz. 17.00 spowiedź.
W sobotę po Mszy Świętej o godz. 700 nabożeństwo pierwszo sobotnie. W niedzielę natomiast Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec
o godz. 1515.
6. Bardzo serdecznie zapraszamy na „Bal wszystkich Świętych". Wszyscy Święci balują w niebie". Niech słowa tej piosenki będą zachętą do włączenia się w piękną inicjatywę naszej młodzieży z Oazy i KSM-u. Jako parafia pragniemy zorganizować dla dzieci „Bal Wszystkich Świętych". Podobnie jak w zeszłym roku zachęcamy dzieci do przygotowania strojów i przebrania się za ulubionego świętego. Szczegóły tej uroczystości pojawią się
w najbliższym czasie.

7. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Porządkujmy groby naszych bliskich. Pamiętajmy o modlitwie wypominek za naszych zmarłych. Ofiary od wielu lat się nie zmieniają. Wypominki roczne ok. 30zł, od jednej osoby, wypominki oktawalne i jednorazowe za dobrowolną ofiarę. Kartki do wypisywania są na stolikach przy wejściu.

8. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy III gimnazjum w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00.

9. Wszystkich parafian, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania
z różnych powodów a chcieliby to teraz uczynić bardzo serdecznie zapraszamy, aby skontaktowali się z duszpasterzami parafii.

10. W przyszłą sobotę 6 października wyjeżdżamy do Warszawy na wydarzenie pt. „Stadion Młodych", koszt wyjazdu 30zł. Wyjazd o godz. 8.00.

11. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela".

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Kazimiera Janik i śp. Henryk Gorzelak. Wieczny odpoczynek...