"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 27 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
27 Niedziela zwykła
10 października 2018

1. Dziś spotkanie po Mszy Świętej o godz. 16.00 dla młodzieży z klasy III gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.
2. Trwa miesiąc październik i trwamy na modlitwie różańcowej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa od poniedziałku do soboty o godz. 17:15. Nabożeństwo różańcowe dla pracujących we wtorek i piątek o godz. 19.00.
Poniedziałek: SP w Konopiskach i SP w Łaźcu
Wtorek: SP Korzonku i SP w Kopalni
Środa: SP Korzonku i SP w Kopalni
Czwartek: SP w Konopiskach
Piątek: SP w Łaźcu i Młodzież Szkoły Średniej
3. W czwartek 11 października zapraszamy na czuwanie przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Wyjazd autokarem o godz. 20.15.
4. W sobotę 13 października. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św., nabożeństwo fatimskie i procesję o godz. 17.00. To ostanie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Tym bardziej zapraszamy wszystkich parafian, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tym nabożeństwie.
5. W przyszłą niedzielę po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 11.30 uroczyście przejdziemy na „Golgotę" gdzie zostanie poświęcony nowy krzyż. Także mieszkańcy Konopisk Małych, Kopalni i Aleksandrii przygotowują krzyż do poświęcenia w lesie za ul. Wrzosową.
6. W przyszłą niedzielę w parafii będziemy gościć ks. Roberta Żwirka, kapłana diecezji sosnowieckiej, który jest wykładowcą śpiewu i muzyki kościelnej, kompozytorem z Olkusza. Skieruje on do nas Słowo Boże, a poprzez śpiew i grę na gitarze aktywnie włączy się w przeżynanie każdej Mszy Świętej. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia jego autorskich płyt.
7. Bardzo serdecznie zapraszamy na „Bal wszystkich Świętych". Obędzie się on 27 października o godz. 17.30. W tym roku bal będzie w Sali OSP na Wąsoszu z racji tego iż sala w Konopiskach w tym terminie jest zajęta. Podobnie jak w zeszłym roku zachęcamy dzieci do przygotowania strojów i przebrania się za ulubionego świętego. Bilet kosztuje 10zł. W programie zabawa taneczna, poczęstunek, konkursy z nagrodami za najładniejsze przebranie za świętego i świętą.

8. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Porządkujmy groby naszych bliskich. Pamiętajmy o modlitwie wypominek za naszych zmarłych. Ofiary od wielu lat się nie zmieniają. Wypominki roczne ok. 30zł, od jednej osoby, wypominki oktawalne i jednorazowe za dobrowolną ofiarę. Kartki do wypisywania są na stolikach przy wejściu.
9. W poniedziałek od godz. 7.00 można zamawiać Mszę Święte na przyszły rok. Bardzo serdecznie prośmy, aby Msze Święte zamawiać osobiście w kancelarii i zakrystii a nie poprzez maila czy smsa ostatecznie przez telefon.
10. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy VIII SP w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00.
11. Wszystkich parafian, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania
z różnych powodów a chcieliby to teraz uczynić bardzo serdecznie zapraszamy, aby skontaktowali się z duszpasterzami parafii.
12. Spotkanie dla młodzieży z Oazy i KSM-u w piątek o godz. 19.00 a zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
13. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", gazetki parafialnej „Święty Walenty" i Kalendarza Rolniczego.
14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Marianna Janicka Wieczny odpoczynek...