"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 30 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
30 Niedziela zwykła
28 października 2018

1. Wczoraj na Sali OSP Wąsosz odbył się Bal Wszystkich Świętych. Na balu bawiło się ponad 70 dzieci przebranych za różnych świętych. Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji tego balu SP w Łaźcu, szczególnie uczniom klasy VII i VIII, Druhom Strażakom OSP Wąsosz – Łaziec, KGW z Łaźca, młodzieży z Oazy i KSM-u, paniom posługującym w kuchni, rodzicom za trud przygotowania strojów i wszystkim naszym małym świętym. Na balu wybrano najładniejszego świętego i najładniejszą świętą. Za najładniejsze stroje dzieci otrzymały tablety zakupione przez księży. A także wśród wszystkich uczestników wylosowano jednego szczęśliwca, który również otrzymał tablet zakupiony przez Zakład Pogrzebowy „Cieśla" z Konopisk za co serdecznie dziękujemy.
2. Dziś zbiórka do puszek przed kościołem na misje „Ad gentes".
3. Dziś o godz. 15.15 nabożeństwo różańcowe. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Dziękujemy wszystkim, którzy gorliwie uczestniczą w codziennym różańcu - dzieciom, młodzieży, dorosłym i zapraszamy pozostałych do tej pięknej modlitwy. Nabożeństwa od poniedziałku do środy o godz. 17:15. Nabożeństwo różańcowe dla pracujących we wtorek o godz. 19.00.
4. W tym tygodniu, w czwartek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte w naszym kościele o 8:00 i 10:00. O godzinie 14:00 rozpoczniemy na cmentarzu modlitwę różańcową i wypominki za naszych zmarłych. O godzinie 15:00 uroczysta Eucharystia za wszystkich spoczywających na cmentarzu. W tym dniu na cmentarzau odbywa się kwesta na Niższe Seminarium Duchowne w Częstochowie.
5. W piątek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tak zwany Dzień Zaduszny. Msza św. o godz: 9:00 na cmentarzu a o godz: 16:00 różaniec z wypominkami, a po nim Msza Święta. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
6. Przez całą oktawę zapraszamy codziennie o godzinie 16.00 na modlitwę różańcową i wypominki oktawalne za naszych bliskich zmarłych. Bezpośrednio po tej modlitwie będzie sprawowana Msza Święta za naszych zmarłych. W niedzielę wypominki o godz. 7.30. Każdego dnia będzie towarzyszyć nam inna intencja szczegółowa.
7. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź w kościele od godz. 15.00. Chorych odwiedzamy od godz. 10.30.
8. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie do bierzmowania dla klasy III gimnazjum a o godzinie 15.15 adoracja i zmiana tajemnic różańcowych.
9. Wszystkich parafian, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania
z różnych powodów a chcieliby to teraz uczynić bardzo serdecznie zapraszamy, aby skontaktowali się z duszpasterzami parafii.
10. Spotkanie dla młodzieży z Oazy i KSM-u w piątek o godz. 19.00 a zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
11. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", gazetki parafialnej „Święty Walenty" i Kalendarza Rolniczego.
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Wiesława Zych, Aniela Cwingiel, Tomasz Konopa, Józefa Pająk. Wieczny odpoczynek...