BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 31 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
31 Niedziela zwykła
04 listopada 2018


1. Dziś o godz. 15.15 adoracja i różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych. 


2. 5 listopada, czyli jutro przypadają imieniny Ks. Proboszcza. Z tej okazji zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. w poniedziałek o godz. 17.00.Chcemy polecać Panu Bogu w naszych wspólnych modlitwach Ks. Proboszcza, prosząc o błogosławieństwo, zdrowie i obfitość łask w życiu i posłudze dla naszej wspólnoty parafialnej. Pamiętajmy o ks. Proboszczu w naszych indywidualnych modlitwach.


3. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Do czwartku o godz.: 16:00 różaniec z wypominkami za zmarłych. Bezpośrednio po tej modlitwie będzie sprawowana Msza Święta za naszych zmarłych.


4. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami.. Jak co roku Msza św. o godz. 11.30 w intencji Ojczyzny. Bardzo serdecznie zapraszamy w tym dniu na Msze Świętą i spektakl patriotyczny, słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież ze szkoły w Konopiskach. Po Mszy św. przemarsz na Golgotę. Zachęcam by w tym dniu wywiesić flagi narodowe.


5. W niedzielę 11 listopada jak zawsze wyjeżdżamy na nocne czuwanie na Jasną Górę. Wyjazd ok. 20.15.

6. Wzorem roku ubiegłego nasza Gmina wraz z wieloma innymi gminami przeprowadza akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Akcja polega na zbiórce przyborów szkolnych, zabawek i słodyczy. Można je składać do 14 listopada w kościele i szkołach.


7. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory i komputery). Zbiórka odbędzie się 13 listopada do godz. 15.30. Prosimy, aby w tym dniu przywozić ten sprzęt na parking przed kościołem. Kto jednak nie mógłby dostarczyć tego sprzętu w wyznaczonym dniu może przywieść ten sprzęt wcześniej i złożyć go na placu za plebanią.


8. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania w swoich indeksach na każdy rok ma wyznaczoną ilość uczestnictwa w konkretnych nabożeństwach. Skończył się miesiąc październik a większość młodzież przygotowujące się do bierzmowania nie było na nabożeństwach różańcowych, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na różaniec za zmarłych który trwa do piątku o godz. 16.00, by nadrobić zaległości. Obecność w tych nabożeństwach jest wymagana by zaliczyć rok przygotowania.


9. Spotkanie dla tych którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcą to teraz uczynić w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 16.00.


10. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela", gazetki parafialnej „Święty Walenty" i Kalendarza Rolniczego.


11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: śp. Andrzej Płatkowski