Druga Niedziela AdwentuDruga Niedziela Adwentu

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterski Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
25 listopada 2018


1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata po Mszy Św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.
2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci z klasy II i III SP a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla tych którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcą to teraz uczynić.
3. Wszystkie dzieci i młodzież, które brały udział w nabożeństwach różańcowych lub konkursach pt. „Dar dla Maryi" i „Obraz Maryi" zapraszamy po odbiór nagród.
4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. Czcić będziemy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 7.00 a w niedzielę o godz. 15.15 adoracja Najświętszego Sakramentu.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 w naszej świątyni będziemy gościli brata Mariusza – częstochowskiego streetworkera. Na to spotkanie bardzo serdecznie zapraszam całą młodzież przygotowującą się do bierzmowania w ramach spotkania formacyjnego, młodzież z Oazy i KSM-u, ministrantów, lektorów i wszystkich chętnych parafian. Zadaniem streetworkera jest pomoc bezdomnym, dzieciom ulicy, alkoholikom, narkomanom, prostytutkom i osobom dotkniętym różnymi innymi formami patologii społecznych bezpośrednio w miejscu ich przebywania np. w pustostanach. Zachęcamy do wygospodarowania chwili czasu by spotkać się z tym niesamowitym gościem, który zgodził się odwiedzić naszą parafię.
6. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość zakupienia wigilijnych świec i kalendarzy parafialnych. Kalendarza parafialny w tym roku będzie większego formatu (A3), w kalendarzu zostały umieszczone zdjęcia z różnych wydarzeń parafialnych. Zachęcamy do nabywania kalendarzy. Dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na dofinasowanie wyjazdu młodzieży na narty, który jako parafia będziemy organizować podczas ferii zimowych.
7. Wraz z parafią św. Jakuba Apostoła w Częstochowie organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 8 do 15 listopada 2019 roku, w cenie 3170zł. Koszty pielgrzymki można rozłożyć na 3 raty. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.
8. Zapraszamy na konferencję o jedności małżeńskiej pt. „Remont małżeński". Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
9. Jak co roku 6 grudnia naszą parafię odwiedzi św. Mikołaj.
10. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela".