Druga Niedziela AdwentuDruga Niedziela Adwentu

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie
I Niedziela Adwentu
2 grudnia 2018


1. Dziś w Kościele rozpoczynamy okres Adwentu. Czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. We wszystkie dni, z wyjątkiem niedziel, o godz. 17:00 Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Zapraszamy wszystkich parafian a w sposób szczególny dzieci z lampionami by rozświetlały nam drogę do kościoła. Lampion do nabycia w zakrystii. Dzieci jutro otrzymają numerki z którymi każdego dnia mogą przychodzić do naszej świątyni. Jak co roku będziemy losować Dzieciątko oraz upominki. Adwent to czas przygotowania swojego serca na przyjście Pana Jezusa. Dlatego dla wszystkich dzieci mamy propozycję, aby swoje serce przygotowywały poprzez dobre uczynki. Na bocznym ołtarzu znajdują się torebeczki z siankiem, które będzie oznaczało nasze dobre uczynki. Sianko można zabrać do domu a gdy zrobimy jakiś dobry uczynek wówczas przynosimy jeden listek sianka i składamy w żłóbku przed ołtarzem jako nasz dar dla Pana Jezusa. Każdej soboty po Mszy św. o godzinie 7.00 w Adwencie będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do udziału.
2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00 w naszej świątyni będziemy gościli brata Mariusza – częstochowskiego streetworkera. Na to spotkanie bardzo serdecznie zapraszam całą młodzież przygotowującą się do bierzmowania w ramach spotkania formacyjnego, młodzież z Oazy i KSM-u, ministrantów, lektorów i wszystkich chętnych parafian.
3. Od dziś jest możliwość zakupienia wigilijnych świec Caritas.
4. Od dziś czytane są już nowe wypominki roczne. Na stronie internetowej parafii są dostępne te wypominki dlatego wszystkich którzy zamawiali wypominki prosimy o sprawdzenie czy zostały dobrze napisane. W razie jakichkolwiek pomyłek lub braków prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub do kancelarii.
5. We wtorek o godz. 10.00 zapraszamy górników na Mszę św. w ich intencji. Zapraszamy również wdowy po zmarłych górnikach do modlitwy.

6. W czwartek 6 grudnia po Mszy św. o godz. 17.00 odwiedzi nas wyjątkowy gość – św. Mikołaj. Zapraszamy wszystkich kandydatów, ministrantów, lektorów, młodzież z Oazy i KSMU na Mszę Świętą a następnie na spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców, którzy chcieliby przekazać paczki swoim dzieciom zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.
7. W piątek przypada I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godziny 9.00 a spowiedź w kościele od godz. 16.30.
8. W najbliższym czasie w naszych domach pojawią się parafianie z opłatkiem na nasz wigilijny stół i planem rekolekcji. Przyjmijmy ich z życzliwością. W najbliższą niedzielę zapraszamy po odbiór opłatków, które będą roznoszone po Konopiskach.
9. Wraz z parafią św. Jakuba Apostoła w Częstochowie organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 8 do 15 listopada 2019 roku, w cenie 3170zł. Koszty pielgrzymki można rozłożyć na 3 raty. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.
10. Za tydzień jak co roku w II niedzielę Adwentu modlitwami i ofiarami do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
11. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela" oraz nowego numeru naszej parafialnej gazetki „św. Walenty".
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Zdzisław Kita z ul. Opolskiej i Lucyna Krupińska z Łaźca