bn_2011

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela Adwentu
16 grudnia 2018


1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy czas świętych rekolekcji. Słuchajmy nauk rekolekcyjnych, nawracajmy nasze serca przez sakrament spowiedzi z którego będzie można skorzystać w dniu jutrzejszym i we wtorek. Programy możemy zabrać ze stolików z gazetami. W planie rekolekcji nastąpiły dwie zmiany: we wtorek o 14.30 i 15.30 nie ma spowiedzi dla dzieci i młodzież jest natomiast Masza św. z nauką. Również we wtorek Wieczór Uwielbienia, który miał być o godz. 20.30 odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00.
2. Ze względu na rekolekcje Msze św. popołudniowe w poniedziałek i wtorek o godzinie 18.00.
3. Msza Święta dla chorych podczas rekolekcji we wtorek o godz. 10.00. tych, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia nie mogą dotrzeć do naszej świątyni odwiedzimy w domach w poniedziałek czyli jutro od godziny 11.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
4. Młodzież przygotowującej się do bierzmowania przypominamy, że kończą się Roraty. Uczestnictwo w Roratach jest jedną z wymaganych form przygotowania do tego sakramentu o czym młodzież była informowana podczas spotkań formacyjnych.
5. W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc w dekoracji kościoła na Święta Bożego Narodzenia.
6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
7. Przy wyjściu z Kościoła u ministrantów można zakupić świece wigilijne, kalendarz parafialny w cenie 10zł a także sianko przygotowane przez młodzież naszej parafii na wigilijny stół za dobrowolna ofiarą.
8. W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie SP w Konopiskach zapraszają na przedstawienie jasełkowe, które odbędzie się 20 grudnia o godz. 17.00 w hali sportowej.
9. Ze względu na małą ilość dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, rodzicom tych, że dzieci nie udało się dotrzeć z opłatkiem do wszystkich domów naszej parafii. Dlatego tych, którzy nie otrzymali opłatków zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
10. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela".
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Kazimierz Szymanek, Zofia Korzonek, Tadeusz Jończyk