bn_2011

Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu

23 grudnia 2018

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w budowanie szopki, oprawianie i ubieranie choinek. Dziękujemy paniom za posprzątanie naszej świątyni.

2. Jutro będziemy przeżywać wigilię Bożego Narodzenia. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej.

3Jutro od godz. 7.00 do 8.00 będzie jeszcze możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.

4.W Boże Narodzenie i święto św. Szczepana Msze św. w porządku niedzielnym. W drugi dzień świąt poświęcenie owsa. Wtedy wspieramy naszymi ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. W dniu 27 grudnia obchodzimy wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Na Mszy Świętej o godz. 7.00 poświęcenie wina.

6. Przy wyjściu z Kościoła u ministrantów można zakupić świece wigilijne, kalendarz parafialny w cenie 10zł a także sianko przygotowane przez młodzież naszej parafii na wigilijny stół za dobrowolną ofiarą. Opłatek można otrzymać w zakrystii.

7. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej.

Terminarz kolędy:

Czwartek – od 9.00 Jamki od Leśniaków do drogi na Korzonek

Piątek – od 9.00 ul. Opolska od Kopalni do numeru 80

Sobota – od 9.00 Jamki – dalsza część
od 14.00 ul. Opolska – dalsza część

W Sylwestra (31.12.2019r.) – Leśniaki

8. W dniach od 16 do 20 lutego parafia organizuje zimowisko dla młodzieży w Szczyrku. Wszystkich chętnych prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii i wpłacenie zaliczki w wysokości 50zł. Koszt wyjazdu 400zł od osoby. Młodzież płaci 200zł. Do kosztów tych trzeba będzie jeszcze doliczyć wypożyczenie nart i opłatę za stoki narciarskie.

9. W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia kadzidła z kredą i węgielkiem do poświęcenia w Uroczystość Trzech Króli.

10. Już dziś zapraszamy by w Uroczystość Trzech Króli zarezerwować sobie świąteczne popołudnie aby wziąć udział w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami Konopisk. Szczegóły w późniejszym czasie.

11.  Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.