bn_2011

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 3 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Zwykła

27 stycznia 2019

 1. Dziś w naszej parafialnej świątyni odbędzie się Noworoczny Koncert Kolęd. Rozpocznie się on uroczystą Mszą Świętą o godz. 16.00 pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego a ok. godz. 17.00 wystąpią przed nami: Orkiestra Dęta OSP Konopiska, Chór Męski „Pochodnia”, Julia Kozik – uczestniczka The Voice Kids, Zespół „Konopielki”. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania.

 2. Terminarz wizyty kolędowej:

    • • Poniedziałek – od godz. 12.00 Kopalnia, ul. Szkolna od ul. Górnej
     • Wtorek – od godz. 15.00 ul. Sportowa
     • Środa – od godz. 9. 00 ul. Kopalnia, ul. Górna i ul. Kwiatowa
                     od godz. 10. 30 Kopalnia, ul. Leśna
                     od godz. 18.00 ul. Heweliusza od ul. Księżycowej
     • Czwartek – od godz. 9. 00 Kijas
                            od godz. 16. 00 ul. Awicenny
     • Piątek od godz. 9.00 Aleksandria ul. Wrzosowa
                   od godz. 18.00 ul. Kopernika od ul. Sportowej


 • 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz.: 16:00.

4. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Msze Święte o godz. 9:00 i 17:00 również na Kopalni. W tym dniu obchodzony jest w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych.

5. Odwiedziny chorych parafian w sobotę od godz.: 10:30.

6. W przyszłą niedzielę nabożeństwo adoracyjne ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 15.15. Natomiast po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla tych którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcą to teraz uczynić.

7. Parafia w dniach od 16 do 20 lutego organizuje zimowisko dla młodzieży w Szczyrku. Zapisy przyjmujemy do końca stycznia.

8. Przypominamy również, że parafia organizuje w dniach 21-28 czerwca 2019 r. między parafialną pielgrzymkę autokarową na Ukrainę a także w dniach od 8 do 15 listopada 2019 roku pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

9. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów można zakupić kalendarz parafialny w cenie 10zł a także zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.