bn_2011

Ogłoszenia 4 Niedziela Zwykła

IV Niedziela Zwykła

03 luty 2019

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na adorację o godz. 15.15.

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla tych którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania z różnych powodów a chcą to teraz uczynić.

3. Dziś przypada wspomnienie św. Błażeja. Błogosławieństwa św. Błażeja udzielimy po Mszy Świętej o godz. 16.00. To błogosławieństwo, jest pomocą w chorobach gardła i daje łaskę dobrego korzystania z daru mowy.

4. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. W tym dniu na Mszy św. o godz. 7.00 błogosławieństwo i poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty. Chleb i woda poświęcone w dniu św. Agaty chronią przed pożarami i wypadkami.

5. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież, ministrantów, lektorów i wszystkich chętnych do pomocy przy rozbiórce dekoracji bożonarodzeniowej we wtorek po Mszy Świętej o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży klasy 7 przygotowującej   się do bierzmowania.

8. Przypominamy również, że parafia organizuje w dniach 21-28 czerwca 2019 r. między parafialną pielgrzymkę autokarową na Ukrainę a także w dniach od 8 do 15 listopada 2019 roku pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

9. Terminarz wizyty kolędowej:

• Poniedziałek – od godz. 9.00 ul. Sadowa i Mała
                            od godz. 14.00 ul. Klonowa i Przejazdowa
                            od godz. 18.00 ul. Gwiezdna od Sportowej

• Wtorek – od godz. 9.00 ul. Częstochowska od Wygody
• Środa – od godz. 9.00 ul. Towarowa, Ogrodowa, Różana
                od godz. 9.00 ul. Przemysłowa, Spacerowa, Skośna, Zielona,
                od godz. 18.00 ul. Księżycowa od ul. Sportowej
• Czwartek – od godz. 9.00 Wąsosz przy drodze
                       od godz. 15.00 ul. Kosmonautów
                       od godz. 16.00 ul. Słoneczna
                       od godz. 18.00 ul. Kosmiczna od Sportowej
• Piątek od godz. 9.00 ul. Gagarina
              od godz. 9.00 ul. Stawowa, Spółdzielcza, Włoszczańska
              od godz. 18.00 ul. Jowisza i Marsjańska
• Sobota od godz. 9.00 Wąsosz za rzeką od Kuźnicy

• 10. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów można zakupić nowy numer naszej parafialnej gazetki „św. Walenty” a także zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.
  • 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły: śp. Anastazja Nalewajka i Janina Haładyn W ich intencji: Wieczny odpoczynek…