bn_2011

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 6 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Zwykła

17 luty 2019

1.Dziś w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci św. Walentego. Warto jednak na początku postawić sobie pytanie: Czym tak naprawdę jest odpust? Czy odpust parafialny to tylko ta oprawa zewnętrzna, piękne kwiaty, porządek, stragany? Otóż trzeba nam przypomnieć sobie, czym jest odpust, jakie jest jego znaczenie?

„Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już, co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi, określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca Chrystusa i świętych”.

Kto może zyskać odpust i jakie są warunki?

  • każdy wierny może uzyskać odpust
  • dany odpust może być ofiarowany dla siebie samego lub na sposób wstawiennictwa za zmarłych.

Przy uzyskaniu odpustów zupełnych muszą być spełnione następujące warunki:

  • spowiedź sakramentalna
  • Komunia eucharystyczna
  • modlitwa według intencji Ojca świętego
  • wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego

Zastanówmy się nad tym jak my przeżywamy odpust w parafii. A może jest to odpust – bez odpustu!? Jest to wspaniały dar od Boga – możliwość zyskiwania odpustów – dla siebie, bądź dla zmarłych, którzy w czyśćcu dopełniają zadośćuczynienia za popełnione przez siebie grzechy, by dojść do doskonałej miłości.

2.Dziękujemy paniom za posprzątanie i przygotowanie naszej świątyni na uroczystość odpustową.

3.Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów można zakupić gazetkę parafialną „św. Walenty” a także zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

4.Orkiestra Dęta z Konopisk ogłasza nabór do szkółki muzycznej, przesłuchania odbędą się 27 lutego o godz. 17.00 w sali prób Orkiestry. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

5.Dyrektor Publicznego Przedszkola w Konopiskach ogłasza rekrutację do grupy tworzonej w ramach unijnego projektu KOLOROWE PRZEDSZKOLE. Rekrutacja odbędzie się w dniach 25.02.2019 – 08.03.2019 Regulamin Rekrutacji dostępny jest w Publicznym Przedszkolu w Konopiskach oraz na stronie internetowej przedszkola. Dodatkowych informacji udziela Dyrektor Przedszkola. Spotkanie informacyjne dotyczące projektu i rekrutacji odbędzie się 21.02.2019r. o godzinie 16:00

6.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: Weronika Caban, Anna Kozieł, Daniela Litwin. W ich intencji: Wieczny odpoczynek…