bn_2011

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 7 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela Zwykła

03 marca 2019

  1. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy w zeszłą niedzielę uczcili naszego patrona św. Walentego. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do pań KŻR, KGW, wszystkich pocztów sztandarowych, służby liturgicznej, chóru z panem organistą, orkiestry. Bóg zapłać także wszystkim, którzy pomogli posprzątać nasz kościół na uroczystość odpustową, pani Teresie za udekorowanie naszej świątyni kwiatami.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek od godz. 9.00 wyjazd do chorych a od godz. 16.00 spowiedź. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie. W niedzielę natomiast Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.15.
  3. W piątek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla Oazy i KSM-u. Ponawiamy prośbę i bardzo serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii, aby włączyła się w którąś z tych wspólnot.
  4. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów. Tutaj również ponawiamy prośbę i bardzo serdecznie zapraszamy chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z III klasy gimnazjum.
  6. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Już dziś jak co roku zapraszamy do udziału w akcji Aqua Panem Challenge, czyli sztafecie postu o chlebie i wodzie. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła pojawi się puszka do której można wrzucać intencje a w zakrystii lista na którą będziemy się zapisywać i wyrażać swoją gotowość do postu o chlebie i wodzie w konkretnym dniu. W tych intencjach od Środy Popielcowej codziennie rano i wieczorem przed mszą święta będziemy odmawiać dziesiątek różańca a także podejmować post o chlebie i wodzie aż do Niedzieli Zmartwychwstania. Zachęcamy do składania intencji i włączenia się w tę akcję poprzez modlitwę i post.
  7. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów można zakupić gazetkę parafialną „św. Walenty” a także zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.
  8. Orkiestra Dęta z Konopisk ogłasza nabór do szkółki muzycznej, przesłuchania odbędą się 27 lutego o godz. 17.00 w sali prób Orkiestry. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: w ich intencji: Wiesława Witecki, Mieczysław Szyja, Rafał Poks Wieczny odpoczynek…