bn_2011

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 8 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

VIII Niedziela Zwykła

03 marca 2019

 1. Dziś o godzinie 15.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z III klasy gimnazjum.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Zapraszam na Msze św. o godz. 9.00, 17.00 i 18.00 na Kopalni. Podczas każdej mszy świętej posypanie głów popiołem. W tym dniu wszystkich katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. A osoby pełnoletnie od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej, Gorzkich żali: dorosłych, młodzież i dzieci. Nabożeństwo Drogi krzyżowej będzie w piątek: dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 19.00, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.15 z kazaniem pasyjnym. Za udział w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek miesiąca pamiętajmy w swoich modlitwach by prosić Boga o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 7.00, która będzie sprawowana w tej intencji.
 5. Czas Wielkiego Postu to czas rekolekcji. W tym roku ze względu na egzaminy końcowe klasy 8 Szkoły Podstawowej i 3 Gimnazjum, młodzież naszej parafii rekolekcje będzie przeżywała w dniach od 11 do 13 marca. Rekolekcje zakończą się Wieczorem Uwielbienia przygotowanym przez młodzież naszej parafii 13 marca o godz. 17.45 na który już dziś bardzo serdecznie zapraszam młodzież naszych szkół jak i wszystkich parafian. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie Wieczoru Uwielbienia od strony muzycznej i modlitewnej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.00.
 6. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Już dziś jak co roku zapraszamy do udziału w akcji Aqua Panem Challenge, czyli sztafecie postu o chlebie i wodzie. Przy wyjściu z kościoła stoi puszka do której można wrzucać intencje a w zakrystii jest lista na którą można się zapisywać i wyrażać swoją gotowość do postu o chlebie i wodzie w konkretnym dniu. W tych intencjach od Środy Popielcowej codziennie rano i wieczorem przed mszą święta będziemy odmawiać dziesiątek różańca a także podejmować post o chlebie i wodzie aż do Niedzieli Zmartwychwstania. Zachęcamy do składania intencji i włączenia się w tę akcję poprzez modlitwę i post.
 7. Jak co roku organizować będziemy Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowość. Wszystkich chętnych chcących zaangażować się w to dzieło zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19.00. Również jak co roku zachęcamy do udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Szczegółowe informację będą w późniejszym czasie. Jednak już dziś zachęcamy do zapisania się na listę osób chętnych.
 8. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.
 9. W piątek spotkanie formacyjne Oazy i KSM-u o godz. 19.00 a w sobotę o godz. 10.00 zbiórka kandydatów, ministrantów i lektorów.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z VIII klasy. Przygotowującym się do bierzmowania przypominamy, że rozpoczyna się okres Wielkiego Postu a więc czas nabożeństw wielkopostnych w których są zobowiązani brać udział.
 11. Jeśli ktoś z parafian posiada wózek inwalidzki, który nie jest użytkowany a mógłby go wypożyczyć to bardzo prosimy o kontakt z duszpasterzami.
 12. W sobotę 16 marca organizujemy wyjazd do Aquaparku dla Liturgicznej Służby Ołtarza.
 13. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów można zakupić nowy numer gazetki parafialnej „św. Walenty”; w tym numerze odnajdziemy: Orędzie papieża Franciszka na Wielki Post, odpowieć na pytanie dlaczego w Środę popielcową posypujemy sobie głowę popiołem, relację z parafialnego zimowiska, które odbyło się w Szczyrku i wiele innych informacji a także zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Irena Pyrkosz, śp. Władysław Ślusarczyk w ich intencji: Wieczny odpoczynek…