bn_2011

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu

10 marca 2019

1. Dziś o godzinie 15.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z VIII klasy.

2. Jutro rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z naszej parafii, które zakończą się w środę – 13 marca Wieczorem Uwielbienia o godz. 17.45. W sposób szczególny prosimy rodziców, aby przywieźli dzieci i młodzież na ten Wieczór Uwielbienia i zarazem sami wzięli w nim udział.

Plan rekolekcji:

Poniedziałek: 9.00 kl. I -V - nauka rekolekcyjna

                        11.00 kl. VII – VIII i III gimnazjum - nauka rekolekcyjna 

Wtorek:          9.00 kl. I -V - nauka rekolekcyjna

                        11.00 kl. VII – VIII i III gimnazjum - nauka rekolekcyjna 

Środa:           9.00 kl. I – VI spowiedź i Msza Święta

                      11.00 kl. VII – VIII i III gimnazjum spowiedź i Msza Święta

                      17.45 kl. I - VIII i III gimnazjum - Wieczór Uwielbienia

3. W poniedziałek 11 marca jak zawsze zapraszamy na nocne czuwanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd autokaru ok. 20.15.

4. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w piątek o godz. 16.15 dla dzieci a dla dorosłych i młodzieży o godz. 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.15 z kazaniem pasyjnym. Za udział w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przygotowującym się do bierzmowania przypominamy, że mamy okres Wielkiego Postu a więc czas nabożeństw wielkopostnych w których są zobowiązani brać udział.

5. Zapraszamy do udziału w akcji #AquaPanemChallenge, czyli sztafecie postu o chlebie i wodzie. Przy wyjściu z kościoła stoi puszka do której można wrzucać intencje a w zakrystii jest lista na którą można się zapisywać i wyrażać swoją gotowość do postu o chlebie i wodzie w konkretnym dniu.

6. Jak co roku zachęcamy do udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W tym roku wyruszymy szlakiem św. Mikołaja z Truskolas. Trasa ma długość 40km. Zachęcamy do zapisania się na listę osób chętnych.

7. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą.

8. W piątek czcić będziemy Boże Miłosierdzie. Zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 17.00.

9. W sobotę 16 marca z Liturgiczną Służbą Ołtarza wyjeżdżamy do Aquaparku. Wyjazd o godz. 9.30.

10. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na potrzeby misji.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej a o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z VII klasy.

12. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów można zakupić naszą parafialną gazetkę „św. Walenty”, zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” a także zabrania ze sobą skarbonki wielkopostnej niech to będzie jeden z tysiąca pomysłów na jałmużnę wielkopostną.

13. Jak już ogłaszaliśmy organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 8 do 15 listopada 2019 roku, w cenie 3170zł. Koszty pielgrzymki można rozłożyć na 3 raty. Spotkanie informacyjne z biurem podróży odbędzie się 20 marca o godz. 17.30. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy się zgłosili a także zapraszamy tych, którzy nie są może jeszcze zdecydowani, by posłuchać jak ta pielgrzymka będzie wyglądać i przebiegać i wówczas może to zaważy nad decyzją wyjazdu do Ziemi Świętej.

14. W dniach 21-28 czerwca 2019 r. organizujemy między parafialną pielgrzymkę autokarową na Ukrainę.

15. Wminionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła: śp. Łucja Pijet: Wieczny odpoczynek…