"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21kwietnia 2019 

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Niech zmartwychwstaje również naszych sercach i rodzinach.

2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w Triduum Paschalny i Mszy Świętej Rezurekcyjnej. Dziękujemy Służbie Liturgicznej za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia, wszystkim jednostkom straży pożarnych za pełnienie warty przy Chrystusie, dziękujemy młodzieży i tym którzy zaangażowali się przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, dziękujemy Kołom Żywego Różańca, Kołom Gospodyń Wiejskich, chórowi z panem organistą, strażakom, orkiestrze, całej asyście oraz wszystkim, którzy wzięli czynny udział w liturgii, dając piękne świadectwo zaangażowania w życie naszej Parafii.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wieczorem zaangażowali się w sprzątnie naszej świątyni i przygotowali ją do dzisiejszej uroczystości.

4. Dziękujemy tym wszystkim, którzy podczas poświęcenia pokarmów wsparli biednych ofiarami i różnego rodzaju produktami. Dziękujemy również tym, którzy przez Wielki Post odkładali jałmużnę do skarbonek „Caritas” i wczoraj przynieśli je jako swój dar dla potrzebujących. 

5. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte w porządku niedzielnym. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych do puszek przed kościołem złożymy ofiary na uczelnie katolickie.

6. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W piątek o godz. 17.30 spotkanie dla młodzieży należącej i chcącej należeć do naszej Oazy i KSM-u.

8. W sobotę zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 10.00.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. KGW w Kopalni 100zł, Dziękujemy również indywidualnym ofiarodawcom: z Walaszczyków 70zł, z Osiedla 120zł, z Korzonka 100zł, z Leśniaków 130zł, ul. Małej 200zł, z Kowali p. Wiesława Loch 20zł

10. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na krótkie nabożeństwo i Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.30.