BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21kwietnia 2019

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Niech zmartwychwstaje również naszych sercach i rodzinach.

2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w Triduum Paschalny i Mszy Świętej Rezurekcyjnej. Dziękujemy Służbie Liturgicznej za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia, wszystkim jednostkom straży pożarnych za pełnienie warty przy Chrystusie, dziękujemy młodzieży i tym którzy zaangażowali się przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, dziękujemy Kołom Żywego Różańca, Kołom Gospodyń Wiejskich, chórowi z panem organistą, strażakom, orkiestrze, całej asyście oraz wszystkim, którzy wzięli czynny udział w liturgii, dając piękne świadectwo zaangażowania w życie naszej Parafii.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wieczorem zaangażowali się w sprzątnie naszej świątyni i przygotowali ją do dzisiejszej uroczystości.

4. Dziękujemy tym wszystkim, którzy podczas poświęcenia pokarmów wsparli biednych ofiarami i różnego rodzaju produktami. Dziękujemy również tym, którzy przez Wielki Post odkładali jałmużnę do skarbonek „Caritas” i wczoraj przynieśli je jako swój dar dla potrzebujących.

5. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte w porządku niedzielnym. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych do puszek przed kościołem złożymy ofiary na uczelnie katolickie.

6. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W piątek o godz. 17.30 spotkanie dla młodzieży należącej i chcącej należeć do naszej Oazy i KSM-u.

8. W sobotę zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 10.00.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. KGW w Kopalni 100zł, Dziękujemy również indywidualnym ofiarodawcom: z Walaszczyków 70zł, z Osiedla 120zł, z Korzonka 100zł, z Leśniaków 130zł, ul. Małej 200zł, z Kowali p. Wiesława Loch 20zł

10. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na krótkie nabożeństwo i Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.30.