"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Miłosierdzia Bożego

28kwietnia 2019

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele polskim Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu. Dzisiaj o godz. 15:30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2. W poniedziałek, 29 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek na Mszy Świętej o godz. 7.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a po Mszy Świętej nabożeństwo. Z racji Uroczystości NMP Królowej Polski chorych odwiedzimy w środę 1 maja o godz. 9.00; natomiast w czwartek 2 maja od godz. 17.30 spowiedź. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie. W niedzielę Adoracja o godz. 15.15.

4. Od środy, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17:30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania jest zobowiązana do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i modlitwy za naszą Ojczyzną.

6. W piątek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w porządku niedzielnym. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Wszystkim dzieciom i młodzieży, którzy wzięli udział w konkursie pt. „Prawdziwa Miłości”, który polegał na namalowaniu jednej z wybranej stacji Drogi Krzyżowej serdecznie dziękujemy. Wszystkich biorących udział w tym konkursie zapraszamy po odbiór nagród w przyszłą niedzielę. Wyróżnienie w konkursie otrzymują: I miejsce: Karolina Wąsowicz, II miejsce: Jessica Janik i Jakub Filipek, III miejsce: Emilia Dziubińska i Patryk Kędziora. Dziękujemy również za udział w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną całym rodziną i poszczególnym dzieciom i młodzieży. Rodzina państwa Kołodziejczyków z Wąsosza zwyciężyła w kategorii palm wykonywanych przez całą rodzinę, natomiast Natalia Musialak z ul. Opolskiej zwyciężyła w kategorii palm wykonywanych indywidualnie. Serdecznie gratulujemy zwycięzco i wszystkim uczestnikom konkursu.

8. W podziękowaniu za piękne Misterium Męki Pańskiej i gorliwą służbę przy ołtarzu w trakcie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych organizujemy 25 maja wyjazd dla młodzieży, ministrantów i lektorów do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, postaramy również w ramach tego wyjazdu odwiedzić Kraków.

9. Dnia 1 czerwca po raz kolejny organizowane jest na Polach Lednickich koło Poznania Spotkanie Młodych. Jest to największe spotkanie młodzieży na świecie bez udziału papieża. Pragniemy również, aby i nasza młodzież parafialna włączyła się w to piękne spotkanie Młodych na Lednicy. Chętnych chcących brać udziału w tym wydarzeniu zapraszamy do zapisania się na liście w zakrystii.

10. Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej 7 maja we wtorek i 9 maja w czwartek o godz. 16.15.

11. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”, nowego numeru parafialnej gazetki Św. Walenty.

12. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.