"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Biblijna

05maja 2019

1. Dzisiaj Niedziela Biblijna, która rozpoczyna w kościele Tydzień Biblijny. Jest czas w którym Kościół zachęca nas do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach naszej wiary i życia.

2. Dziś adoracja i nabożeństwo majowe o godz. 15.15.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, który w polskiej tradycji jest szczególnym miesiącem poświęconym Maryi. Każdego dnia wraz z Maryją adorujemy Jej Syna w Eucharystii i śpiewamy litanie Loretańską. Ze względu na małą liczbę osób biorących udział w tym nabożeństwie, przenośmy je na godz. 18.30, aby wszyscy którzy dłużej pracują mieli również możliwość udziału w tym pięknym maryjnym nabożeństwie. Zachęcamy również do wspólnej modlitwy maryjnej przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. Młodzieży przygotowująca się do bierzmowania i dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej przypominamy iż są zobowiązani do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

4. Parafia organizuje wyjazd na Lednice. Jest to największe spotkanie młodzieży na świecie bez udziału papieża. Chętnych chcących brać udziału w tym wydarzeniu zapraszamy do zapisania się na liście w zakrystii.

5. Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej we wtorek i w czwartek o godz. 16.15.

6. W sobotę, jak co miesiąc zapraszamy na nocne czuwanie przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd autokaru o godz. 20.15.

7. Najbardziej gorliwymi ministrantami w miesiącu kwietniu okazali się: I miejsce: Tomek Latoszek, II miejsce: Mikołaj Polak, III miejsce: Bartek Kopyt (kandydat) Najgorliwsi otrzymują upominki. Całej służbie liturgicznej dziękujemy za posługę przy ołtarzu, zwycięzcą gratulujemy oraz życzymy gorliwości w służbie wszystkim pozostałym.

8. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” a także parafialnej gazetki Św. Walenty.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla tych, którzy nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania z różnych powodów a chcą to teraz uczynnić.

10. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitwy o powołania do służby w Kościele.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Ryszard Lecybil. Wieczny odpoczynek…