BÓG nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych wszyscy bowiem dla Niego żyją

(Łk 20,38)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie 4 Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocy

12maja 2019

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Obecna niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

2. Dziś adoracja i nabożeństwo majowe o godz. 15.15. W sposób szczególny podczas tej adoracji i nabożeństwa modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Zapraszamy wszystkich jutro na godz. 18.00.

4. We wtorek o godz. 20.00 Wieczór Uwielbienia. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież i wszystkich parafian, aby znaleźli choć trochę czasu w ten wtorkowy wieczór, by wpatrywać się w Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. By prosić Go o wszelkie potrzebne łaski, zdrowie, uzdrowienie, nawrócenie dla siebie, rodziny, najbliższych i całej wspólnoty parafialnej.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele o godz. 18.30. Zachęcamy również do wspólnej modlitwy maryjnej przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. Młodzieży przygotowująca się do bierzmowania i dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej przypominamy iż są zobowiązani do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

6. Parafia organizuje wyjazd na Lednice. Na wyjazd ten możemy zapisywać się do końca tygodnia.

7. Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w poniedziałek i czwartek o godz. 16.15.

8. W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski. Mszę Święte o godz. 9.00 i 18.00.

9. W sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie jest tak zwany „Dzień Otwartych Drzwi”. Zapraszamy ministrantów, lektorów i młodzież męską naszej parafii, by wzięła udział w tym wydarzeniu, dzięki czemu będą mieli oni możliwość poznania Seminarium Duchownego i życia kleryków od wewnątrz. Chętnych zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii.

10. Ze względu na zapowiadane deszcze w rozpoczynającym się tygodniu, poświęcenie pól odbędzie się w następnym tygodniu.

11. Ze względu na uroczystość I Komunii Świętej - Msza Święta zbiorowa 26 maja odbędzie się o godz. 12.00.

12. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” a także parafialnej gazetki Św. Walenty.

13. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży z III klasy gimnazjum.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Władysław Fiszer, śp. Wiesław Pyrzyna. Wieczny odpoczynek…