"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocy

26maja 2019

1. Dziś 21 dzieci w naszej świątyni po raz pierwszy do swoich serc przyjmie Pana Jezusa podczas I Komunii Świętej. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby byli wierni Chrystusowi na zawsze. Rodzicom życzymy a zarazem prosimy, aby stawali się wobec swoich dzieci pierwszymi świadkami wiary. Dziękujemy rodzicom za posprzątanie i przygotowanie kościoła i terenu wokół kościoła na tę piękną uroczystość.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Dziękujemy Paniom z Korzonka i wszystkim, którzy zaangażowali się w plewienie i przygotowanie miejsc do nasadzania kwiatów wokół naszej świątyni.

4. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15.30.

5. W tym tygodniu będziemy z dziećmi przeżywać ich Biały Tydzień. Dzieci z rodzicami i najbliższymi zapraszamy codziennie na Msze Świętą połączoną z nabożeństwem majowym o godz. 18.00. Od soboty – nabożeństwo czerwcowe.

6. Kończy się miesiąc maj. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafia a w sposób szczególny tych, którzy do tej pory nie znaleźli jeszcze czasu by uczestniczyć w nabożeństwie majowym. Nabożeństwa majowe w kościele o godz. 18.30. Młodzieży przygotowująca się do bierzmowania przypominamy iż są zobowiązani do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

7. W przyszłą sobotę o godz. 3.30 wyjeżdżamy na Pola Lednickie. Spotkanie dla wyjeżdżających we wtorek o godz. 19.00. Wyjeżdżających proszę o wpłatę 30zł.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11. 30 spotkanie dla rodziców dzieci z klasy IV SP, które będą przeżywać swoją pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej 4 czerwca o godz. 18.00. Próba dla dzieci 3 czerwca o godz. 15.45. Spowiedź Święta po próbie ok. godz. 16.30.

9. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 15.15 a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z VIII klasy szkoły podstawowej.

10. W przyszłą niedzielę młodzież działająca w szkolnym kole „Caritas” przy szkole św. Jana

Pawła II w Łaźcu przeprowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek na częstochowskie hospicjum.

11. Młodzież w łączności z parafią pragnie przeprowadzić jak co roku losowanie fantów obok kościoła. Potrzebujemy jak zawsze waszego wsparcia i bardzo prosimy o włączenie się w tę akcję. Mamy prośbę, aby w ciągu tych trzech najbliższych tygodni składać różne drobne fanty do koszy w kruchcie kościoła. Mamy również prośbę, aby może znaleźli się sponsorzy cenniejszych nagród. Liczymy na wasze włączenie się tę akcję, aby była to nasza wspólna inicjatywa.

12. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniach kościelnych, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty” i „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”

13. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz nowej gazetki parafialnej „św. Walenty”.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Kowalik, śp. Adama Mercik, śp. Jana Gieszcz. Wieczny odpoczynek…