"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

02czerwca 2019

1. Dziękujemy Paniom za posprzątanie naszej świątyni.

2. Zgodnie z zapowiedzią dziś młodzież działająca w szkolnym kole „Caritas” przy szkole św. Jana Pawła II w Łaźcu przeprowadza zbiórkę pieniędzy do puszek na częstochowskie hospicjum.

3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11. 30 spotkanie dla rodziców dzieci z klasy IV SP, które będą przeżywać swoją pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej we wtorek 4 czerwca o godz. 18.00. Próba dla dzieci jutro o godz. 15.45. Spowiedź Święta po próbie ok. godz. 16.30.

4. Dziś adoracja i nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.15 a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z VIII klasy szkoły podstawowej.

5. We wtorek nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać Dobę Eucharystyczną. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy i adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Plan adoracji w gablocie i na drzwiach kościoła a także stronie parafialnej.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele od godz. 17:30.

 

7. Do przyszłej niedzieli trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 7.00.

 

8. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Świętej o godz. 18.00. Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy o obowiązku uczestnictwa w tym nabożeństwie.

 

9. Wieczór Uwielbienia 10 czerwca o godz. 20.00. Znajdź czas dla Jezusa. On czeka tu na Ciebie. 

 

11. 30 czerwca młodzież w łączności z parafią pragnie przeprowadzić jak co roku losowanie fantów obok kościoła. Potrzebujemy jak zawsze waszego wsparcia i bardzo prosimy o włączenie się w tę akcję. Mamy prośbę, aby w ciągu tych trzech najbliższych tygodni składać różne drobne fanty do koszy w kruchcie kościoła. Mamy również prośbę, aby może znaleźli się sponsorzy cenniejszych nagród. W tym roku po raz pierwszy chcielibyśmy połączyć to losowanie fantów z parafialnym festynem.   Każdego, kto chciałby się zaangażować w przygotowanie tego festynu prosimy o kontakt do końca tygodnia. Panie, które chciałby wesprzeć organizację festynu poprzez upieczenie ciasta prosimy o kontakt. Liczymy na wasze włączenie się tę akcję, aby była to nasza wspólna inicjatywa na rzecz młodzieży naszej parafii. 

 

12. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniach kościelnych, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty” i „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

 

13. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz gazetki parafialnej „św. Walenty”.

 

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bolesław Pustuł, śp. Emanuel-Tomasz Pierz, śp. Teofila Kościelniak. Wieczny odpoczynek…