"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Uroczystość Zesłana Ducha Świętego

08czerwca 2019

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.45.

3. 4 czerwca 84 dzieci przeżywało rocznicę I Komunii Świętej, była to również 105 rocznica konsekracji naszego kościoła. Dziękujemy 11 rodzicom za posprzątanie kościoła i otocznia na tę uroczystość. W tym dni przeżywaliśmy również Dobę Eucharystyczną w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy trwali na adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

4. Dyrekcja i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Konopiskach zaprasza dziś wszystkich o godz. 15.00 na Dzień Rodziny.

5. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. Natomiast o godz. 20.00 Wieczór Uwielbienia.

6. We wtorek 11 czerwca jak co miesiąc zapraszamy do udziału w nocnym czuwaniu w Kapicy Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd autokarem o godz. 20.15.

7. W czwartek zapraszamy na Mszę Świętą i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w naszej świątyni odbędzie się Koncert muzyki polskiej w ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego. Pieśni jego zaśpiewają studenci Akademii Muzycznej w Krakowie. W roli p. Stanisława wystąpi Antoni Rot aktor teatru częstochowskiego. Na skrzypcach grać będzie Maria Belica.

9. Dziękujemy za ofiary: 1 x 20zł, 3 x 100zł 1 x 200zł, 1 x 1000zł złożone na kostkę, która została położona na cmentarzu.

10. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św. o godz. 18.00. W miesiącu czerwcu w sposób szczególny prosimy o modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy o obowiązku uczestnictwa w tym nabożeństwie.

11. Jak już wspominaliśmy młodzież w łączności z parafią pragnie 30 czerwca zorganizować I Parafialny Festyn Rodzinny. Nim jednak będziemy wspólnie razem świętować prosimy wszystkich chętnych o pomoc w przygotowaniu tego festynu. Pomoc ta może wyrażać się w przynoszeniu różnych upominków, pieczeniu ciast, składanych ofiarach a także poprzez osobiste zaangażowanie w dniu festynu. Tym, którzy już w jakikolwiek sposób nas wspierają dziękujemy.

12. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela” oraz gazetki parafialnej „św. Walenty”.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Ślęzak śp. Krystyna Kosowska Wieczny odpoczynek…