"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019

1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.45 a po Mszy Świętej o godz. 16.00 w naszej świątyni odbędzie się Koncert muzyki polskiej w ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego. Pieśni jego zaśpiewają studenci Akademii Muzycznej w Krakowie. W roli p. Stanisława wystąpi Antoni Rot aktor teatru częstochowskiego. Na skrzypcach grać będzie Maria Belica.

2. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Msza Święta na zakończenie roku szkolonego dla szkół z Konopisk i Korzonka w poniedziałek o godz. 9.00. Natomiast Msza Święta kończąca rok szkolny w szkołach na Kopalni i Łaźcu w środę o godz. 8.00. Podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

3. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Msze Święte o godzinie 8:00, 10:00, 16:00. Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy tradycyjną trasą do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godzinie 10:00. Prosimy Górników, Koło Gospodyń Wiejskich, Straż i Młodzież o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy: Koła Żywego Różańca, KGW, Chór parafialny, Orkiestrę, Strażaków, Służbę Liturgiczną Ołtarza, dzieci komunijne i rocznicowe do sypania kwiatków. Próba dla dzieci sypiących kwiatki w środę ok. 18.40. Wszystkich parafian i gości zapraszamy do udziału w procesji.

4. Od piątku przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy na codzienną Eucharystię połączoną z procesją wokół Kościoła o godz: 18:00.

5. Dziękujemy za ofiary na kostkę, która została położona na cmentarzu. Górnicy 2000zł, Walaszczyki: 3 rodziny po 100zł i jedna rodzina 150zł; Wygoda 41 – 200zł, z Konopisk 2 x 100zł,; 1 x 200zł, 2 x100zł, 1 x 50zł

6. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św. o godz. 18.00. Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy o obowiązku uczestnictwa w tym nabożeństwie.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 ostatnie przedwakacyjne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy młodzież z klasy VII, VIII i III gimnazjum. Młodzież prosimy, aby zabrała ze sobą indeksy.

8. 30 czerwca obędzie się I Parafialny Festyn Rodzinny. Prosimy wszystkich chętnych o pomoc w przygotowaniu tego festynu. Pomoc ta może wyrażać się w przynoszeniu różnych upominków, pieczeniu ciast, składanych ofiarach a także poprzez osobiste zaangażowanie w dniu festynu.

9. Parafia jak co roku organizuje wakacyjny wyjazd dla młodzieży w terminie od 29 lipca do

2 sierpnia. W tym roku miejscem naszego odpoczynku będą Bieszczady. Chętnych zapraszamy

do zapisania się na listę w zakrystii.

10. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zenon Ciura. Wieczny odpoczynek…