"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela Zwykła

23czerwca 2019

1.  Dziś nabożeństwo czerwcowe wraz z procesją eucharystyczną o godz. 15.30 a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy młodzież z klasy VII, VIII i III gimnazjum. Młodzież prosimy, aby zabrała ze sobą indeksy.

2. Dziś o godz. 18.00 ognisko dla ministrantów, lektorów i młodzieży.

3. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy górnikom, strażakom, Kołu Gospodyń Wiejskich i młodzieży za przygotowanie ołtarzy.

4. Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy w Oktawie Bożego Ciała do udziału w Eucharystii, nabożeństwie czerwcowym i procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszam ministrantów, lektorów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz wszystkich parafian do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała.

5. Zakończenie oktawy z poświęceniem wianków i błogosławieństwem małych dzieci w czwartek o godz. 17.00.

6. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Msza Święta o godzinie 18:00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

8. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o godz: 7:00 i 18:00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej.

9. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie I Parafialny Festyn Rodzinny. Atrakcje festynu parafialnego:

  • Gry i zabawy dla dzieci i rodzin z nagrodami
  • Bezpłatny dmuchany park zabaw dla dzieci
  • Karaoke
  • Spotkanie z policją oraz strażakami, pokazy sprzętu strażackiego
  • Grill, Kawiarenka, Wata cukrowa, Gofry i inne atrakcje kulinarne
  • Chrystoteka – zabawa taneczna oraz wiele innych atrakcji

Od porannej Mszy Świętej będzie możliwość nabycia cegiełek przeznaczonych jak co roku na dofinasowanie wyjazdów formacyjnych i wakacyjnych dla młodzieży z naszej parafii. O godzinie 18.30 losowanie cegiełek – głównych nagród. Do wylosowania: Rower, Deskorolka elektryczna, sprzęt AGD, zestaw mebli ogrodowych i jeszcze wiele innych cennych nagród.

 

10. Wszystkich chętnych do pomocy przy organizacji festynu zapraszam na plebanię w środę o godz. 18.45. Prosimy o pomoc w przygotowaniu tego festynu. Pomoc ta może wyrażać się w przynoszeniu różnych upominków, pieczeniu ciast, składanych ofiarach.

 

11. Parafia jak co roku organizuje wakacyjny wyjazd dla młodzieży w terminie od 29 lipca do 2 sierpnia. W tym roku miejscem naszego odpoczynku będą Bieszczady. Chętnych zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii, zapisy trwają do 7 lipca.

 

12. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z

najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych

 

 i ubogacających dni.

 

13. 18 kwietnia 2019 roku zarejestrowany został w Sejmie Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Pedofilii”, którego celem jest zwiększenie ochrony prawnej dzieci przed deprawacją i przemocą seksualną forsowaną przez lobby LGBT w polskich szkołach. Jeśli czujesz, że powinieneś wesprzeć ten projekt ustawy to masz taką możliwość. W naszej świątyni dziś i w przyszłą niedzielę na stolikach są listy na które możesz się wpisać jeśli popierasz projekt tej ustawy. Dane, które trzeba wpisać to: Imię i Nazwisko, adres zamieszkania, pesel i podpis. Bądźmy odpowiedzialni za młode pokolenie!!!

14.  Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.