"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Jan Paweł II

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie XIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła

30 czerwca 201

1. Dziś nabożeństwo czerwcowe. 15.45.

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się I Parafialny Festyn Rodzinny.

Atrakcje festynu parafialnego:

  • Gry i zabawy dla dzieci i rodzin z nagrodami
  • Bezpłatny dmuchany park zabaw dla dzieci
  • Bańki mydlane, malowanie twarzy
  • Spotkanie z policją oraz strażakami, pokazy sprzętu strażackiego
  • Grill, Kawiarenka, Wata cukrowa, Gofry, Lody i inne atrakcje kulinarne
  • Saturator do wody z Częstochowskich wodociągów.
  • Chrystoteka – zabawa taneczna oraz wiele innych atrakcji

Od porannej Mszy Świętej można dziś nabywać cegiełki w cenie 7zł. Dochód z festynu i cegiełek przeznaczony jest jak co roku na dofinasowanie wyjazdów formacyjnych i wakacyjnych dla młodzieży z naszej parafii. O godzinie 18.30 losowanie cegiełek – głównych nagród. Do wylosowania: Rower, Hulajnoga elektryczna, Blender, zestaw mebli ogrodowych, piaskownica dla dzieci, drewniane ozdoby dekoracyjne do ogrodu i jeszcze wiele innych cennych nagród.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Módlmy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17:30. Rodzicom oraz dzieciom przypominamy, że istotą pierwszych piątków miesiąca nie jest spowiedź święta ale przyjęcie Jezusa – Komunii Świętej. Chorych jak zawsze w I piątek miesiąca odwiedzać będziemy od godz. 9.00.

4. Parafia jak co roku organizuje wakacyjny wyjazd dla młodzieży w Bieszczady. Zapisy trwają do 7 lipca.

5. W dniach od 8 do 14 lipca 2019 r. odbędzie się drugi Festiwal Życia w Kokotku, przy Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA. Festiwal Życia to tygodniowe, plenerowe wydarzenie dla młodzieży. Bogaty program: Kuba Badach, musical „Jak ogień”, Monika i Marcin Gomułkowie, Sylwia Jaśkowiec, Bracia z Taize, Arka Noego, Małe TGD, Joanna Bątkiewicz-Brożek. Program dostępny na ulotkach i stronie internetowej. Chcielibyśmy, aby młodzież naszej parafii wzięła również udział w tym wydarzeniu nie koniecznie przez wszystkie dni, ale wybierzemy sobie jeden lub więcej dni, które będą nam najbardziej odpowiadać pod względem programu i występujących zespołów. Chętnych na ten wyjazd zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii.

6. 18 kwietnia 2019 roku zarejestrowany został w Sejmie Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Pedofilii”, którego celem jest zwiększenie ochrony prawnej dzieci przed deprawacją i przemocą seksualną forsowaną przez lobby LGBT w polskich szkołach. Jeśli czujesz, że powinieneś wesprzeć ten projekt ustawy to masz taką możliwość. W naszej świątyni dziś i w przyszłą niedzielę na stolikach są listy na które możesz się wpisać jeśli popierasz projekt tej ustawy. Dane, które trzeba wpisać to: Imię i Nazwisko, adres zamieszkania, pesel i podpis. Bądźmy odpowiedzialni za młode pokolenie!!!

7. W czasie wakacji jak zawsze nie będzie Mszy Świętej o godz. 9.00 w kaplicy na Kopalni.

8. Dziękujemy za ofiary: 1 x 200zł, 1 x 100zł 1 x 50zł złożone na kostkę, która została położona na cmentarzu.

9. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

10. W miniony tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: śp. Ks. Stanisław Jarosz, śp. Janina Kościelniak, śp. Stanisław Błaszczyk i śp. Jerzy Haładyn. Wieczny odpoczynek….