"Jeśli nikt od Was nie wymaga, to Wy sami wymagajcie od siebie.."

Ogłoszenia duszpasterskie XIII Niedziela Zwykła

XIII Niedziela Zwykła

30 czerwca 201

1. Dziś nabożeństwo czerwcowe. 15.45.

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się I Parafialny Festyn Rodzinny.

Atrakcje festynu parafialnego:

• Gry i zabawy dla dzieci i rodzin z nagrodami
  • Bezpłatny dmuchany park zabaw dla dzieci
  • Bańki mydlane, malowanie twarzy
  • Spotkanie z policją oraz strażakami, pokazy sprzętu strażackiego
  • Grill, Kawiarenka, Wata cukrowa, Gofry, Lody i inne atrakcje kulinarne
  • Saturator do wody z Częstochowskich wodociągów.
  • Chrystoteka – zabawa taneczna oraz wiele innych atrakcji

Od porannej Mszy Świętej można dziś nabywać cegiełki w cenie 7zł. Dochód z festynu i cegiełek przeznaczony jest jak co roku na dofinasowanie wyjazdów formacyjnych i wakacyjnych dla młodzieży z naszej parafii. O godzinie 18.30 losowanie cegiełek – głównych nagród. Do wylosowania: Rower, Hulajnoga elektryczna, Blender, zestaw mebli ogrodowych, piaskownica dla dzieci, drewniane ozdoby dekoracyjne do ogrodu i jeszcze wiele innych cennych nagród.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Módlmy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17:30. Rodzicom oraz dzieciom przypominamy, że istotą pierwszych piątków miesiąca nie jest spowiedź święta ale przyjęcie Jezusa – Komunii Świętej. Chorych jak zawsze w I piątek miesiąca odwiedzać będziemy od godz. 9.00.

4. Parafia jak co roku organizuje wakacyjny wyjazd dla młodzieży w Bieszczady. Zapisy trwają do 7 lipca.

5. W dniach od 8 do 14 lipca 2019 r. odbędzie się drugi Festiwal Życia w Kokotku, przy Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA. Festiwal Życia to tygodniowe, plenerowe wydarzenie dla młodzieży. Bogaty program: Kuba Badach, musical „Jak ogień”, Monika i Marcin Gomułkowie, Sylwia Jaśkowiec, Bracia z Taize, Arka Noego, Małe TGD, Joanna Bątkiewicz-Brożek. Program dostępny na ulotkach i stronie internetowej. Chcielibyśmy, aby młodzież naszej parafii wzięła również udział w tym wydarzeniu nie koniecznie przez wszystkie dni, ale wybierzemy sobie jeden lub więcej dni, które będą nam najbardziej odpowiadać pod względem programu i występujących zespołów. Chętnych na ten wyjazd zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii.

6. 18 kwietnia 2019 roku zarejestrowany został w Sejmie Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Pedofilii”, którego celem jest zwiększenie ochrony prawnej dzieci przed deprawacją i przemocą seksualną forsowaną przez lobby LGBT w polskich szkołach. Jeśli czujesz, że powinieneś wesprzeć ten projekt ustawy to masz taką możliwość. W naszej świątyni dziś i w przyszłą niedzielę na stolikach są listy na które możesz się wpisać jeśli popierasz projekt tej ustawy. Dane, które trzeba wpisać to: Imię i Nazwisko, adres zamieszkania, pesel i podpis. Bądźmy odpowiedzialni za młode pokolenie!!!

7. W czasie wakacji jak zawsze nie będzie Mszy Świętej o godz. 9.00 w kaplicy na Kopalni.

8. Dziękujemy za ofiary: 1 x 200zł, 1 x 100zł 1 x 50zł złożone na kostkę, która została położona na cmentarzu.

9. Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

10. W miniony tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: śp. Ks. Stanisław Jarosz, śp. Janina Kościelniak, śp. Stanisław Błaszczyk i śp. Jerzy Haładyn. Wieczny odpoczynek….