"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie."

(J 11,25)

Ogłoszenia duszpasterskie XVIII Niedziela Zwykła

XVIII Niedziela Zwykła

04 sierpnia 2019

1. Dziś w naszym kościele o godz. 15.15Adoracja Najświętszego Sakramentu. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

2. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu przy poświęceniu pojazdów na rzecz misjonarzy.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

4. We wtorek będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

5. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. W sobotę 10 sierpnia Odpust św. Wawrzyńca, patrona Parafii. Msza Święta odpustowa w intencji Parafian zostanie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie na tą szczególnie uroczystą Mszę św. zapraszamy wszystkie grupy parafialne, Koła Żywego Różańca, chór parafialny, liturgiczną służbę ołtarza, asystę, dziewczynki sypiące kwiatki, strażaków, KGW wszystkich parafian i gości.

7. W niedzielę 11 sierpnia jak zawsze zapraszamy na nocne czuwanie w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd autokarem o godz. 20.15.

8. Dziękujemy za ofiarę na kostkę w kwocie 50zł z Jamek i 100zł z ul. ogrodowej.

9. Wraz z parafią Dźbów - św. Teresy od Dzieciątka Jezus organizujemy dwudniową pielgrzymkę

do Lichenia i Torunia. Termin pielgrzymki: 31 sierpnia, jest to sobota, 1 września – niedziela.

Koszt pielgrzymki to 150zł, w cenie tej mieści się przejazd i nocleg ze śniadaniem. Jest wolnych 25

miejsc, chętnych zapraszamy do zapisania się na listę w zakrystii.

10. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę dnia

26 sierpnia. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisania się na listę do zakrystii. Duchowym

przygotowaniem do naszej pielgrzymki będzie Wieczór Uwielbienia 25 sierpnia o godz. 20.00.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tej modlitwie. Podczas tego wieczoru będzie można

złożyć na kartkach intencje modlitewne, które zabierzemy ze sobą na drogę pielgrzymki i w tych

intencjach będziemy się modlić i pielgrzymować.

11.Przy wyjściu z Kościoła u lektorów i ministrantów zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika

katolickiego „Niedziela” i gazetki parafialnej „św. Walenty”.

12. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym

gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

13. W ostatnim tygodniu zmarła: śp, Halina Rycombel Wieczny odpoczynek…