"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
XXIV Niedziela Zwykła
15 września 2019


1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3. Dziś suma odpustowa na Kopalni o godz. 12.30 a o godz. 15.00 na boisku przy Szkole Podstawowej w Jamkach – Korzonku rozpoczną się dożynki gminne.

4. W środę 18 września zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Świętą o godz. 18.00 do naszego parafialnego Kościoła. W tym dniu przeżywać będziemy wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Będziemy modlić się szczególnie w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii. W tym dniu dzieci z III klasy SP rozpoczną swoje przygotowanie bliższe do Komunii Świętej. Otrzymają wówczas książeczki do nabożeństwa. Na tę Mszę Świętom zapraszam również wszystką młodzież przygotowującą się do bierzmowania i rozpoczynającą swoje przygotowanie.

5. W piątek zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 18.00, młodzież natomiast zapraszamy na spotkanie Oazy i KSM-u o godz. 17.30.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej a po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży 6 i 7 klasy SP rozpoczynającej swoje przygotowanie do bierzmowania.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela" i naszej parafialnej gazetki „Święty Walenty".

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariannę Lasatowicz, śp. Zygmunta Posmyka śp. Wacława Jarosza, śp. Marka Palacz Wieczny odpoczynek...