"Nasza ojczyzna jest w niebie, stamtąd wyczekujemy jako Zbawcy naszego Pana, Jezusa Chrystusa"

(Flp 3,20)

Losowe zdjęcie z galerii

Ogłoszenia parafii w Konopiskach

Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie
XXVII Niedziela Zwykła
06 października 2019

1. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty od godz. 17:20. Dodatkowe nabożeństwo różańcowe dla pracujących we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

W poniedziałek i środę zapraszamy na różaniec uczniów klas od I do IV.
W wtorek i czwartek uczniów klas od V do VIII.
W piątek zapraszamy młodzież szkół średnich i starszą. Młodzież z Oazy oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.

Jeśli komuś nie dopowiadają wyznaczone dni ze względu na różnego rodzaju inne zajęcia prosimy by już dobrowolnie wybrał sobie dni w których będzie uczestniczył w różańcu. Zapraszamy by dzieci i młodzież uczestniczyła codziennie w nabożeństwie różańcowym dla najgorliwszych będą nagrody. Młodzieży przygotowujące się do bierzmowania i dzieciom z klasy III SP przypominamy o obowiązku uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych jako formie przygotowania do sakramentu Bierzmowania i Komunii Świętej.

2. W środę o godz. 19.00 spotkanie do bierzmowania dla uczniów 8 klasy.

3. 11 października w piątek zapraszamy na nocne czuwanie na Jasną Górę. Wyjazd ok. 20.15.

4. W piątek o godz. 15.30 w budynku, gdzie mieści się kancelaria parafialna odbędzie się spotkanie Oazy Dzieci Bożych w naszej parafii. Wspólnota ta jest skierowana dla dzieci od klasy II do V SP. Natomiast Oaza dla młodzieży starszej o godz. 18.00.

5. Ze względu na nabożeństwo różańcowe zostają zmienione godziny kancelarii parafialnej. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do czwartku pół godziny po zakończeniu Mszy Świętej natomiast w piątek i sobotę od godz. 8.00 do 9.00.

6. W przyszłą niedzielę jak każdego 13tego miesiąca po Mszy Świętej o godz. 16.00 nabożeństwo fatimskie wraz z różańcem. Dlatego też o godzinie 15.15 nie ma różańca (proszę o tym pamiętać).

7. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!". Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia". Na Mszy Świętej o godz. 11.30 młodzież ze Szkoły Podstawowej w Łaźcu przygotuję dla nas przedstawienie o św. Janie Pawle II a przez cały dzień po Mszach Świętych będzie można zakupić kremówki w cenie 4zł i w ten sposób zebrane pieniądze będą przeznaczone na wycieczkę dla dzieci i młodzież. Z każdą kremówką ale i nie tylko będzie możliwość zabrania ze sobą cytatów św. Jana Pawła II by przypomnieć sobie nauczanie naszego wielkiego rodaka.

8. Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Walentego naszego patrona. Każdego 14tego dnia miesiąca będzie sprawowana Mszę Świętą o świętym Walentym a po Mszy Świętej litania do naszego patrona. Święty Walenty jest patronem nie tylko zakochanych ale przede wszystkim na początku czczony był jako patron chorych. Wielu w naszych rodzinach boryka się z różnymi chorobami; chciejmy więc przez wstawiennictwo św. Walentego wypraszać dla nich wszystkich łaskę uzdrowienia.

9. Bardzo serdecznie zapraszamy na „Bal wszystkich Świętych". Prosimy, aby stroje były wykonywane przez dzieci i rodziców a nie wypożyczane. Pod ocenę i nagrody brane będą stroje wykonane własnoręcznie. Szczegółowe informacje na plakatach.

10. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Porządkujmy groby naszych bliskich. Pamiętajmy o modlitwie wypominek za naszych zmarłych. Wypominki roczne ok. 40zł od jednej osoby, wypominki oktawalne i jednorazowe za dobrowolną ofiarę. Kartki do wypisywania są na stolikach przy wejściu.

11. Bierzmowanie dla tych, którzy ukończyli 3 lata formacji w naszej parafii odbędzie się 3 listopada o godz. 17.30. Egzamin do bierzmowania dla młodzieży odbędzie się 19 października o godz. 15.00. Młodzież na egzamin przychodzi wraz z rodzicami i przynosi ze sobą zaświadczenie ze szkoły średniej, że uczestniczy w lekcjach religii oraz pozostałe rzeczy o których była mowa na spotkaniu do bierzmowania.

12. Ostatnie spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej 15 października o godz. 20.00. Prosimy o wpłatę ostatniej raty oraz 140 USD. Przy wymianie złotówek na dolary w kantorach prosimy od dolary do Izraela.

13. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela" i nowego numeru naszej parafialnej gazetki „św. Walenty"

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Kazimierza Kołaczyka, śp. Renatę Centkowską, śp. Kazimierza Pijet